Грудня Остання місяць зими конспект заняття. Характерні ознаки зимових місяців: грудень, січень, лютий. Що потрібно для того, що б не захворіти

Конспект заняття на тему: «Іде зима холодна».

мета: Уточнити і закріпити уявлення дітей про зиму, про те, як тварини і птахи пристосовані до життя в холодну пору року, розвивати сприйняття краси зимової природи; навчання розповідання з використанням малюнків-схем.

словникова робота: «Біла скатертина», замет.

устаткування: Їжачок, персонаж з великого театру; складальне полотно з малюнками-схемами; картина осіннього лісу.

1 Орг. момент.

Раз два три чотири п'ять,

Тупотимо ногами.

Раз два три чотири п'ять,

Ляскаємо руками.

Раз два три чотири п'ять,

Будемо збиратися.

Раз два три чотири п'ять,

Сядемо займатися.

2 Вихователь: «Сьогодні ми з вами будемо говорити про чарівниці. А що це за чарівниця, здогадайтеся:

Справ у мене чимало,

Я білою ковдрою

Всю землю вкриваю,

У лід річки прибираю,

Белю поля, будинки.

Звуть мене ... (Зима).

Правильно, сьогодні ми будемо говорити з вами про волшебніце- зими.

Яка ж зима? (Біла, морозна, сніжна ...)

А давайте згадаємо з вами, що буває тільки взимку: «біла скатертина все поле одягнуло» - що це? (Сніг).

Сніг який? (Білий, пухнастий, волохатий, чистий ...).

А що таке замет? Які бувають замети?

А на річці «міст як синє скло» - що це? (Лід).

Який лід? (Прозорий, гладкий, крихкий ...).

Яким буває ліс взимку? (Сплячим, нерухомим, красивим ...).

Вірш С. Єсеніна «Зачарований невидимкою ...).

Зимові дні. Які? (Короткі, холодні, морозні, сонячні ...).

Які птахи залишилися у нас зимувати? (Горобці, синиці, ворони ...).

Сліди яких тварин можна зустріти в зимовому лісі на білому, сніжному покривалі? (Зайця, білки ...).

3 Вихователь: «Молодці! Але хто це ворушитися, пихкає у мене під столом?

Та це ж їжачок! (Персонаж лялькового театру).

Здрастуй, їжачок! Як ти тут опинився?

Їжачок- Добридень! Руда плутовка- лисиця розбудила мене, я виліз зі своєї нірки і ... зовсім замерз. Ось і закотився до вас в дитячий сад погрітися. Ось ви тут все про зиму говорили, а я всю зиму сплю і нічого про неї не знаю. Розкажіть мені хлопці, будь ласка, про неї.

вихователь: «Хлопці, розповімо їжакові про зиму?».

Давайте ми не тільки розповімо, а й намалюємо йому зиму.

4 На дошку вивішується картина осіннього лісу з прорізами. Поруч складальне полотно, на якому розміщені малюнки- схеми тварин і птахів.

Їжачок, знаком тобі цей ліс?

Їжачок: «Таким він був, коли я лягав спати».

вихователь: «А зараз хлопці розкажуть тобі яким він буває взимку».

А чи знаєш ти, скільки місяців гостює зима? І як називаються зимові місяці?

5 Гра. «У дітей шапочки з номером на голові 1, 2, 3. Ведучий називає місяць« грудня »- виходять діти з карткою під номером 1 і говорять про цей місяць.

Грудень-перший місяць зими.

Холонуть гілки у беріз,

По ногах тріщить мороз,

Ну а ведмедику все одно:

Він в барлозі спить давно.

Грудень-стужайло на всю зиму землю студить.

Грудня рік кінчає, зиму починає.

Січень-році початок, зими середина.

У січні сонце крізь сльози посміхається.

Замело в лісі пагорби

І ярки замело.

Зайка вискочив з норкі-

Тихо. Холодно. Біло.

Лютий- останній місяць зими.

У лютому зима з весною зустрічається вперше.

Лютий місяць лютий, запитує як взутий.

Лютого третій годині дня додасть.

Лютий вьюговей, лютий бокогрей.

Лютий воду підпустить, березень підбере.

«Ходить грізний Вьюговей

У сніговій шапці до брів,

Навіть вовк, розбійник вовк.

Злякався і замовк.

Їжачок: «Виявляється я три місяці спав».

Нічого, їжачок, хлопці тобі зараз все все про зиму розкажуть.

6 Діти по черзі промовляють пропозиції і при цьому вставляють в проріз на картині відповідний малюнок-схему.

приблизний розповідь.

«Взимку часто йде сніг. Снігові шапки лежать на деревах, дахах будинків. У лісі виросли замети. Річка вкрилася льодом. Сплять дерева в лісі, але не сплять тварини. Ось зайка тремтить під кущем. Майнула руда лисиця. Пробіг вовк. Білка вийшла з дупла. Не чути в лісі птахів. Вони прилетіли ближче до людей. Люди повісили їм годівницю. Ось ворона, синиця, горобець, сорока, дятел. Це зимуючі птахи. Не страшний мороз хлопцям. Вони катаються на ковзанах, лижах, санках, грають в сніжки ».

На складальному полотні залишився ведмідь.

вихователь: «Чому залишився ведмідь»? (Він взимку спить, його ми не зустрінемо в лісі).

7 Физкультминутка: «Зимові розваги».

Ми в сніжки граємо сміливо,

Ах яке це справа!

Нам в сніжки грати не лінь.

Ми граємо цілий день.

Хлоп- хлоп! Чи не зівай!

Ти скоріше в сніжки грай!

Хлоп- хлоп! Чи не зівай!

А тепер в мене кидай.

Нехай мороз морозить нас,

Ми погріємось зараз:

Ніжками затупотіли,

Ручками заплескали.

8 повторний переказ.

Одна дитина починає, наступний продовжує (3-4 дітей).

9 вихователь: «Їжачок, дізнався тепер, що ж таке зима? Сподобалося тобі цю пору року? Чи зможеш ти розповісти іншим ежам про зиму »?

Їжачок повторює розповідь хлопцям і запрошує їх у гості в весняний ліс.

Конспект відкритого заняття з ознайомлення з навколишнім світом «Подорож по зимовим місяцям»(Средняягруппа)

освітня область: Пізнавальний розвиток

Вид діяльності: безпосередньо -освітній

Вікова група: старша

Тема: «Подорож по зимовим місяцям»

Мета: Закріпити у дітей уявлення про зиму. Розвивати здатність сприймати красу зимових явищ природи, через їх відображення в творах російських поетів, в народних прислів'ях і приказках.

програмне зміст

Освітні завдання: закріплювати знання про зиму: назва зимових місяців, зимових ігор, прислів'їв про зиму. Закріплювати вміння відповідати повними реченнями. Розширювати кругозір за допомогою літературних творів.

Розвиваючі: продовжувати розвивати увагу за допомогою ігрової діяльності. Вміти встановлювати зв'язки між явищами природи.

Виховні: виховувати любов до російських народних творів.

Попередня робота: розгляд ілюстрацій про зимові місяці, розучування народних рухливих ігор, читання російських народних казок, знайомство з усною народною творчістю, культурою і традиціями російського народу.

Словникова робота: лютень, холодець, просинец, завірюха.

Матеріали та обладнання: ілюстрації з зимовою порою року, книга «Казкові загадки», ілюстрації із зображенням російських народних казок.

хід діяльності

В. Хлопці, сьогодні ми з вами вирушимо в дивовижну подорож в зимову пору року. Але спочатку мені знадобиться ваша допомога.

Хлопці, я забула, а як називаються зимові місяці? Я буду називати місяці всіх часів року, а ви голосно хлопніть в долоні, коли почуєте назви зимових місяців.

ігрова вправа «Вгадай місяць»

В. Спасибі, що ви мені допомогли згадати назви зимових місяців: перший місяць - грудень, другий - січень і останній - лютий. Тепер можна починати нашу подорож.

(Вихователь бере ілюстрацію із зображенням грудня, читає вірш)

У грудня Повний турбот -

Як все встигнути не знає

Він проводжає старий рік

І Новий рік зустрічає!

В. Так, хлопці, грудень - перший місяць зими. За старих часів називали цей місяць так: лютень, холодець, стужайло. Люди говорили: «Грудень тулуп до п'ят надягає, хитрі візерунки на вікнах розписує, очей снігом ліпить, за вухом морозом коле. »

Як ви думаєте, чому люди так говорили?

Д. У грудні наступають морози, Одягатися треба дуже тепло. На вікнах з'являються морозні візерунки.

В. Скажіть, а в який з днів, вітряний чи безвітряний, легше переноситься мороз?

Д. У безвітряний день мороз відчувається слабкіше.

В. С приходом грудень минає самі короткі дні і найдовші ночі. 22 грудня - найкоротший день у році. День триває всього сім з половиною годин. У народі є прислів'я «У грудні зима стелить білі полотна, а мороз через річки наводить мости. »Як ви думаєте, про що це прислів'я?

Д. У грудні річки і озера покриваються льодом.

Випадає багато снігу.

В. Хлопці, а ви знаєте прислів'я та приказки про зиму? Які?

Д. Взимку сонце світить, та не гріє.

Лютого сильний заметіллю, а березень - капежом.

Як зима не злиться, а весні підкориться.

В. Усі прислів'я і прикмети складалися народом і передавалися з покоління в покоління. Крім прислів'їв народ придумував гри на всі пори року, і зараз ми з вами пограємо в одну з них. Гра називається «Золоті ворота».

Рухлива гра: «Золоті ворота» (Опис гри: два гравці встають обличчям один до одного і піднімають руки вгору - це «ворота». Решта беруться за руки, виходить ланцюжок. Гравці - «ворота» кажуть віршик, а ланцюжок повинна швидко пройти між ними.

Золоті ворота

Пропускають не завжди.

Перший раз прощається,

Другий раз - забороняється,

Третій раз - не пропустимо вас!

З цими словами руки опускаються, «ворота закриваються». Ті діти, які опинилися спійманими, стають додатковими воротами.

В. Чудово! Ми з вами трохи повеселилися, а тепер вирушаємо в наступний місяць.

(Вихователь бере ілюстрацію із зображенням січня)

Січень - початок року

Сильний його мороз.

Заснула вся природа.

Тепер нам не до гроз.

Під сніговою ковдрою

Покоїться земля.

В краю великому і малому

Всі білі поля.

Бери швидше санки

З будинку вибігав.

поїдемо спозаранку

Кататися в сніговий край.

В. Січень - другий місяць зими. У народі січня називають - просинец. Тому що вперше після похмурого неба грудня, з'являються перші острівці синього неба. народні приказки свідчать: "Січень на порозі - прибуло дня на курячий крок. »

Діти, що б це значило?

Д. У січні день додається дуже повільно.

В. Правильно. Всього на дві години. А гріє сонце?

Д. Ні, гріє мало.

В. Хлопці, а в які зимові ігри ви граєте взимку на вулиці?

Д. Ліпимо сніговика. Катаємося на санках, ковзанах, лижах. Граємо в сніжки.

В. Ви любите ліпити сніговика? Давайте всі разом зліпимо незвичайного сніговика.

Фіз. хвилинка. «Сніговик». Давай, дружок, кати сніжок, кати по снігу свій сніжок (діти йдуть по колу, зображуючи, що котять перед собою сніжок). Він перетворився в товстий кому (зупиняються і «малюють» двома руками кому) І стане кому снеговиком. ( «Малюють» сніговика з трьох кома) Його усмішка так світла (посміхаються) Два очі, капелюх, ніс, мітла (показують очі, ніс, прикривають руками голову, тримають уявну мітлу) Але сонце припече злегка (повільно присідають) На жаль! І немає сніговика (знизують плечима і розводять руки в сторони)

В. В січні, дуже сильні морози, зимові вечори довгі і що б не нудьгувати російський народ придумував і розповідав казки. Хлопці, які російські народні казки ви знаєте?

Д. Колобок, Курочка Ряба, Маша і ведмідь, Снігуронька і т. Д.

В. У мене теж є книга з казками, але от лихо, там загубилися слова. Допоможіть мені закінчити казку і назвіть її.

Вікторина по російських казок.

«Колобок» «Вовк і семеро козенят»

З борошна він був печений Жили семеро хлопців

На сметані був мешен Білих, маленьких (козенят)

На віконці він студії Мама їх любила

По доріжці (покотився) Молочком (годувала)

Був він веселий, був він смів Тут зубами клац, та клац -

І в дорозі він пісню (співав) З'явився сірий (вовк)

З'їсти його хотів зайчик, Як коза заспівав той звір:

Сірий Вовк і бурий (ведмедик) - Відчиніть, дітки (двері)

А коли малюк в лісі Ваша матінка прийшла,

Зустрів руду (лисицю) Молочка вам (принесла)

Що за казка ?. (Колобок) Хто зумів врятувати хлопців

Це знаємо ми з казки

«... .і ...»

В. І ось останній місяць зими - вітряний лютий. (Вихователь показує ілюстрацію на місяць лютий). У лютому зима з весною зустрічається. У лютому стоять сильні морози, лютує хуртовина, дмуть сильні вітри. Російське прислів'я говорить: «У лютому двоє друзів - мороз, та хуртовина». У лютому ми часто чуємо слова: заметіль, хуртовина, завірюха. Як ви думаєте, що таке заметіль?

Д. Коли дме вітер і мете сніг.

В. Правильно, вітер піднімає з землі сніжинки, мете як мітлою. Іноді заметіль називають хуртовиною. Якщо прислухатися до завивання вітру, то можна почути «Вьююуу-у. Я в'ю-ю-у-га. »Так заметіль сама себе назвала. Буває що вітер піднімає і кидає сніг в різні боки і вгору, крутить, мете по землі. Нічого не видно навколо, повітря мутний. Це пурга.

В. Я - лютий, я молодший син,

Я хуртовин пан.

Всіх вас вітром застуджені,

У сніжному вихорі закрутилася,

Особи снігом заліплені

І в заметах утоплю,

Сніг насиплю без розбору

І в кишені, і за воріт!

Чи не боїться дітвора!

Чи не йде з двору!

Бабу снігову катає

І щосили в сніжки грає!

В. Я приготувала вам загадки про зиму.

Головою вниз зростає Він прозорий і холодний,

Лише взимку, не цілий рік. Він загадковий і щільний,

З дахів звисає дуже спритно А в теплі раптом оживає,

Ця сніжна морквина. Сльози ллє і швидко тане.

Чи не сніжинка, що не свистулька Що водою сльози ллє?

Це велика (бурулька) Ну, звичайно, це .... (Лід)

Налетить на землю раптом Він злітає білої зграєю

Білий вихор з білих мух. І виблискує на льоту.

Сніг заметом стелиться Він зіркою прохолодною тане

Це що (метелиця) На долоні і в роті. (Сніг)

Рано вранці у дворі подихати він на вікно -

Лід ліг на траві Вмить вкрилося кригою воно.

І весь луг став світло-синій. Навіть гілочки беріз

Сріблом виблискує (іній) Інеєм вкрив .... (Мороз)

Підбиття підсумків:

В. Хлопці, який останній місяць зими?

Д. Февраль.

В. Правильно, Березень. Саме в кінці лютого, люди проводжають зиму і зазивають весну, всюди йдуть народні гуляння. У народі кажуть в лютому зима з весною зустрічається. Проводжають зиму веселим святом, яке називається МАСНИЦЯ. За традицією на масницю печуть млинці і співають пісні.

В. Ось і закінчилася наша подорож по зимовому часу року. Ми згадали назви зимових місяців, дізналися нову гру, В яку можна грати взимку і вивчили нові прислів'я та приказки про зиму.

«Зимові явища» - Таємниця народження сніжинок. Що таке ожеледь. В гості до зими. Що таке наст. Що таке снігопад. Проектна діяльність. Зимові явища в неживій природі. Зірочки. Пізнавальні навички. Явища. Паморозь. Життя бурого ведмедя. Що таке заметіль.

«Зимові місяці» - На ковзанці блищать ковзани, блищить каток, пухнастий сніг іскриться. Радіють снігу рослини - теплою ковдрою вкриває він їх до весни. Лютий. Найхолодніший місяць. Січень - це перший місяць року. Сніжинки в'ються і кружляють і рвуться в кімнату мою. Кругом все біле і синє, все в тонкому мереживі тіней. Останній місяць року.

«Здрастуй, зима-зима» - Назви героїв. Кучугури. Вірші про зиму. Загадки про зиму. Герої. Чарівниця-зима. Санта Клаус. Біла береза. Пер Ноель. Зима-зима. Мороз. День народження Діда Мороза. Дідко Морозко. Йолупукки. Що ти знаєш про Дідуся Мороза. Місяць. Календар. Вейхнахтсманн. Назви героїв і мультфільм.

«Біла зима» - Скільки тут сніжинок. Кольоровий гурток. Намалюй відповідь. Яких однакових сніжинок було більше. Як не можна робити на вулиці. Одягни Таню. Пальчикова гімнастика. Сніжинки. Відгадай загадку. Послідовність картинок. Яких однакових сніжинок більше. Які предмети потрібні для зимових розваг. Зима. Сніговик.

«Місяць грудень» - Природа в першій половині грудня. Кількість снігу. Злий вовк. Природа в другій половині грудня. Грудень. Дні стають яскравішими і світліше. Сніг падає все частіше. Сонце. Свята в грудні. Дід Мороз. Ліс в грудні. Білки гризуть шишки. Ріки та озера. Перший місяць зими. Найсвітліше свято в році.

«Час зима» - Очки закриваємо, Очки відпочивають. Ні відерця, ні пензля, ні рук, А побілить все даху навколо. Взимку вся земля покрита м'яким, пухнастим снігом. Складіть розповідь про зиму за планом: Які зміни відбуваються взимку в неживій природі? Як взимку світить сонечко? Сніжинки вправо полетіли, Діти вправо подивилися.

Всього в темі 24 презентації

Кузнєцова М.М.,

вчитель початкових класів,

вищої кваліфікаційної категорії

МОУ «ЗОШ №1 г.Калінінска

Саратовської області »

Завдання: 1) Ознайомити учнів з особливостями третього місяця зими і з

змінами, що відбуваються в природі.

2) Дати уявлення про заметіль, хурделиці, заметілі, відлиги.

3) Розвивати емоційне сприйняття природних явищ.

4) Виховувати дбайливе ставлення до тварин і птахам.

Хід уроку.

    Орг. момент.

Раз, два - вище голова.

Три, чотири - руки ширше.

П'ять, шість - тихо сісти.

    Введення в тему уроку.

Хлопці, сьогодні у нас в гостях дуже гарне час року.

А яке, ви дізнаєтеся, отгадав загадку.

Що за трійка пролетіла:

Скакуни в тій трійці білі.

А в санях сидить цариця,

Белокоса, білолицю.

Як махнула рукавом,

Все покрила сріблом.

(зима)

Так, сьогодні у нас в гостях сама Чарівниця-Зима.(1слайд)

Зима прийшла до нас сьогодні не випадково. Вона принесла нам тему нашого сьогоднішнього уроку.

Але для цього ви повинні відгадати загадку, яку вона для вас приготувала.

Сніг мішками валить з неба.(2слайд)

З будинок стоять кучугури снігу.

Те бурани, то хуртовини

На село налетіли.

Ночами мороз сильний,

Вдень капели лунають дзвони.

День додався помітно.

Що, скажи, за місяць це?(лютий)

Подумайте, як може називатися тема нашого уроку?

Давайте відкриємо уч-к на стор.120-й і прочитаємо тему уроку, яку принесла нам Зима.(3слайд)

    Повідомлення теми уроку.

    Робота по темі.

Хлопці, а лютий - це який за рахунком зимовий місяць?(3)

А який за рахунком в році?(2)

Про якому місяці говорять: «Року-початок, зими-середина»? (січні)

Назвіть місяць, який рік закінчує (грудень)

А тепер назвіть нашої гості все зимові місяці по порядку.

(4 слайд)- Чарівниця-Зима пропонує згадати загадку і сказати, які природні явища вказують на лютий.

А тепер я прочитаю вам текст на стор.120-й, під темою, а ви подумайте, про яких ще явищах природи в ньому йдеться.

Про які ж явища природи в ньому йдеться?

Хлопці, в текстілютий називають місяцем хуртовин та вітрів, завірюх і хуртовин.

Наша гостя хоче дізнатися, а чи знаєте ви, чому цей місяць так називають?

Д.м. У лютому господарюють 2 подруги: заметіль та хуртовина.

Як ви думаєте, від якого слова могло статися слово«Заметіль»? «Хуртовина»?

Д.м. Заметіль і хуртовина утворилися від слів «помсти» і «витися». Вітер може помсти сніг уздовж доріг або полів, а може піднімати його і завивати в снігові вихори. (5і 6слайд)

Сильну заметіль називають бураном або завірюха.

Давайте розповімо нашої гості, які природні явища спостерігали ви за ці 10 днів.(Вітер, морози, завірюха)

А ще в лютому часто буває і відлига.(7 слайд)

Хто знає, що це таке?

Д.м. Це одне з природних явищ, Коли після снігопаду або морозу температура повітря підвищується на стільки, що сніг і бурульки починають танути.

А як ви думаєте, що можна почути в природі в цей період? (Крапель)

Так, дзвінка крапель заладилося свою веселу пісню і кличе красуню весну. Тому іноді цей місяць називають«Дотерпить до весни».

Хлопці, мені здається, що ми з вами засиділися. Давайте встанемо і покатаємося на лижах.

Физминутку

Ми на лижах в ліс йдемо,

Ми піднімаємося на пагорб.

Палиці нам йти допоможуть,

Буде нам легка дорога.

Раптом здійнявся сильний вітер.

Він дерева крутить, вертить

І серед гілок шумить.

Сніг летить, летить, летить.

А навколо лежать кучугури,

Снігом замело дороги.

Ну а ми йдемо, йдемо

І до себе приходимо в будинок.

А зараз Зима пропонує нам разом з нею знову відправитися взимовий ліс і поспостерігати за його «життям» і життям його мешканців.

Ви згодні?

Тоді вперед!

Ну, ось ми і під лісом. Ой, щось величезне лежить у нас на шляху. Це Чарівниця-Зима хоче, щоб ми відгадали кросворд, який вона приготувала і дізналися що це таке.

Відгадаєте? (8 слайд)

    Гуляю в поле, кручу, бурчить,

Знати нікого не хочу.

Уздовж села пробігаю,

Кучугури досвідчене.(Пурга)

2. Хто це, виття,

Без крил літає

І без волоті

Сліди замітає. (Хуртовина)

    Який це майстер

На скла завдав

І листя, і трави,

І зарості троянд? (Мороз)

    зимовий дощ

З зірочок-маляток

Чи не стукає в вікна,

Чи не гримить по даху.(Снігопад)

- Що ж нам заважає? (Замет)

Ми подолаємо сніговий замет і, ... нарешті ми в лісі!(9 слайд)

А що ж тут відбувається?

Закрийте очі прислухайтеся ...

Що ви почули?

А що побачили?

А тепер послухайте, як сказано про це в тексті, який називається «Лісові картинки» на стор.120-й нашого підручника.

Про які звірів говориться в тексті?

Які тварини проводять зиму в сплячці?

Навіщо заєць плутає сліди?

Як вважаєте, заєць боязкий або обережний?

    Робота в зошиті.

Наша гостя, Зима, хоче вас перевірити, як ви знаєте тварин і будиночки, в яких вони зимують.

Відкрийте зошит на стор.44-й. Приготуйте простий олівець.

Потрібно з'єднати лінією малюнок тварини з місцем його зимівлі. Виконайте завдання самостійно.

(Перевірка) (10слайд)

VI. Робота по темі.

- Хлопці, а чи знаєте ви, кому важко доводиться взимку?

Чому?

Д.м. Лютий - останній, найстрашніший для багатьох диких тварин місяць зими. Місяць лютого голоду. Закінчуються запаси у звіряток і в нірках, і в підземних комор.

І птиці нерідко голодують.

Як же ви можете допомогти і тваринам, і птахам пережити цей важкий час?

А годівниці можна зробити з різного матеріалу.(11слайд)

У кого з вас є годівниці?

З чого вони?

Д.м. Але як би не було тваринам важко, все жлютий - у багатьох звірів весільник.

Може хтось з вас знає, які тварини справляють свої весілля в лютому?

Д.м. - Вовки, руді лисиці, зайці, бобри влаштовують свої весілля в лютому. А деякі тварини обзаводяться потомством. У лютому народилися ведмежата. У лісі ще холодно, а в барлозі тепло, затишно. І мама поруч.

Хлопці, а які свята люди відзначають в лютому? (23 лютого, масницю)

У народі кажуть: «Лютий і помсти, і кружляє, і боки гріє».

І все ж, лютий - це не тільки фінал холодної зими, але і дуже красиве пору року.

Подивіться на картини. Багато художників захоплювалися нашою гостею, Взимку, показуючи її красу.

А письменники і поети захоплювалися в своїх творах.

І зараз хлопці прочитають нам уривки з віршів.

С.Есенин «Береза»

1. Біла береза \u200b\u200bпід моїм вікном

Прінакрилась снігом

Точно сріблом.

На пухнастих гілках

сніговою каймою

розпустила кисті

Білій бахромою ...

О. С. Пушкін «Зимовий ранок»

2. А нині, поглянь у вікно!

Під блакитними небесами,

чудовими килимами

Виблискуючи на сонці, сніг лежить ...

С.Я.Маршак «Февраль»

3. Віють вітри в лютому,

Виють в трубах голосно.

Змійкою мчить по землі

Легка поземка.

Ну, що ж, ось наша прогулянка і підійшла до кінця. Нам пора повертатися.

Давайте повернемося в клас і підведемо підсумок.(12 слайд)

Поділитися: