Конспект НСД «Білий ведмідь. Заняття Полярний ведмідь Будемо охороняти білих ведмедів заняття з дошкільнятами

Конспект заняття з малювання в підготовчій групі Білий ведмідь
мета : Формування стійкого інтересу до образотворчої діяльності. Завдання: Виховні: виховувати інтерес до тварин холодних країн.Навчальні: Вчити дітей іспoльзовaть свої пізнання і уявлення про особливості зовнішнього вигляду білого ведмедя.Удосконалювати вміння отримувати необхідний колір фарби для малювання (світло-жовтий, блакитний), шляхом змішування вихідних кольорів (білого і жовтого, білого і синього).формувати вміння ізoбражать ведмедя, точно передаючи особливості зовнішнього вигляду і пропорції.Розвиваючі: Розвивати у дітей уміння передавати в малюнку нескладний сюжет з одним персонажем (білим ведмедем).Розвивати творчі здібності дитини, особливості уяви.Закріплювати вміння малювати контур тонким пензлем, користуватися сухoй жорсткої пензлем при малюванні вовни ведмедя.Матеріал для заняття: - ілюстрації з природою Півночі,- зображення білого ведмедя (іграшки, фотографії, малюнки);- гуаш; - палітра; - кисть клейова і акварельний.Попередня робота: - Бесіда про тварин холодних країн,- Розгляд серії картин «Тварини Півночі»,- Читання розповіді: «Від чого у білого ведмедя ніс чорний?».- Д / і «Хто, що їсть?», «Відгадай тварину», «Дізнайся чий слід?».Хід заняття. вихователь : Хлопці відгадайте загадку:Люблю я плавати і хлюпатисяДе холодна вода.У снігових купах перекидатися,Де зима завжди-завжди.Біле хутро і жиру шарВиручать в біді будь-хто.Діти: Білий ведмідь.вихователь : Правильно. Сьогодні ми будемо малювати білого ведмедя. Давайте згадаємо де вони живуть?діти: У холодних країнах, де вечнaя зима.вихователь: Так, зима - це важке, холодне, але в той же дуже гарне час року. Давайте зараз закриємо очі і уявімо, що ми опинилися на Північному полюсі. Дме холодний вітер, виє хуртовина, вся земля вкрита снігом, а неподaлёку гуляє великий білий полярний ведмідь. Розгляньте його.вихователь: А зараз відкривайте очі.(Розповідь 1-2 дітей про ведмедя)вихователь: Давайте розглянемо ведмедя, який зображений на нашій картинці. Це величезний звір, найбільший хижак на нашій планеті. У ведмедя є велика кругла голова. Вона розташована попереду (вище) тулуба, і з'єднана з ним потужної короткою шиєю. На голові у ведмедя є маленькі, напівкруглої форми вуха. На морді у ведмедика очі і ніс. Вони чорненькі як вуглинки. У ведмедя велике овальне тулуб. У ведмедя потужні, подовжені, овальної форми лапи, розташовані внизу тулуба їх 4, 2 передні і 2 задні. На лапах кігті. І ще у ведмедя є хвостик.вихователь : Хлопці, якого кольору ведмідь?діти: Білого. вихователь: Правильно, а коли на нього світить сонце, у нього блідо жовтий відтінок вовни.Покaз і пояснення способу малювання.У центрі листа намалювати великого ведмедя. З чого починаємо малювати? (З голови, потім тулуб, і 4 лапи, хвіст.)Ділимо лист горизонтально навпіл і проводимо лінію горизонту. За допомогою блакитної фарби раскрашиваем небо.Нижню частину листа розфарбовуємо з невеликим відтінком - сніг.Малюємо ведмедя, старaясь точно передати особливості зовнішнього вигляду тварини (ніс, очі, вуха, хвіст)вихователь: Давайте помилуємося нашими ведмедиками. Які вони всі вийшли гарні, пухнасті. Тепер ви можете вдома самостійно намалювати таких ведмедів і порадувати батьків. А цими білими красенями ми прикрасимо нашу виставку. Наше заняття закінчено.

конспект заняття

Тема: «Полярний ведмідь»

програмне зміст

А) Корекційно-освітні завдання

1. Вчити працювати за схемою, слідуючи послідовності малювання.

2. Формувати вміння зображати тварин, точно передаючи особливості зовнішнього вигляду і пропорції.

3. Закріплювати вміння дітей правильно створювати композицію малюнка.

4. Заохочувати бажання передавати свої враження про навколишній світ в малюнку, доповнюючи зображення елементами пейзажу (сніжинки, північне сяйво)

5.Учіть передавати структуру шерсті тварин за допомогою клейової кисті прийомом «стусана».

6. Конкретизувати наявні уявлення про Північ і тварин Півночі

Б). Корекційно-розвиваючі завдання

1. Розвивати зорове сприйняття, Увагу, при роботі зі зразком, дотримуючись алгоритм малювання.

2. Розвивати розумові операції в процесі актуалізації знань про природу і тварин Півночі.

3.Развівать зв'язну монологічне мовлення, відповідну форму спілкування в процесі опису тварини.

4.Обогащать і активізувати словник дітей по темі (Північ, Північний полюс, льоди, північне сяйво, холод, полярний, айсберг)

5. Розвивати творчі здібності дітей: особливості уяви.

В). Корекційно-виховні завдання

1. Виховувати самостійність в підборі колірної гами (в процесі доповнення зображення)

2. Вчити відчувати і передавати в зображенні красу північної природи.

3. Розвивати любов до природи.

4. Образотворча діяльність. Продовжувати працювати над акуратністю зображення, правильним поводженням з китицями для малювання.

Матеріал для заняття і форма організації

Заняття проводиться в ізостудії дитячого садка. Для навчальної діяльності створені оптимальні умови. Перед дітьми розташований наочний матеріал: ілюстрації з природою Півночі, зображення білого ведмедя (іграшки, фотографії, малюнки). Матеріал: гуаш білого і синього кольору; палітра; тоновані сині листи; кисть клейова і акварельний; ватні палички.

Методи і прийоми

Показ предмета, малювання предмета з натури, показ прийомів зображення, відтворення рухів в повітрі; словесне пояснення, обстеження предмета, аналіз роботи, звірення роботи зі зразком, коментування дій, використання мови дорослого як зразка.

попередня робота

Напередодні заняття проводиться бесіда про Північ як збірному понятті, його характерні прикмети. Розгляд ілюстрацій «Діти Півночі», «Північне сяйво», «З Півночі на південь» Н.Чарушіна; розглядання макета «На Північному полюсі». Читання і переказ художньої літератури: Юкагірскіе казки «Чому у білого ведмедя ніс чорний», «Хто живе в холодному морі?».

Хід заняття. Вихователь: Хлопці, ми з вами багато говорили про природу і тварин Півночі, читали книги, переказували розповіді, розглядали ілюстрації і становили розповідь по серії сюжетних картинок з попередніми розташуванням їх в послідовності сюжету. Давайте зараз закриємо очі і уявімо, що ми опинилися на Північному полюсі. Яка погода на Північному полюсі? Правильно холодна, дме холодний вітер (ш-ш-ш), виє хуртовина (у-у-у), вся земля вкрита снігом. Хлопці, а які тварини живуть на Півночі? (Відповіді дітей). Хлопці, відгадайте загадку.

Серед снігів і льоду не голодує,

За рибою в холодну воду пірнає,

Густа біла шерсть його рятує,

Від морозів зігріває.

Як ви думаєте, про якого тваринного ця загадка? (Відповіді дітей) Правильно, загадка про білого полярного ведмедя. Це величезний звір, найбільший хижак на нашій планеті. Сьогодні ми з вами будемо малювати полярного ведмедя, а потім влаштуємо виставку наших полярних ведмедів.

Щоб добре намалювати ведмедика, давайте його уважно розглянемо. Що це (тулуб) у ведмедика? (Відповіді дітей). Якої форми тулуб? (Відповіді дітей). Правильно овальної. Що ще є у ведмедика? (Голова). А якої форми голова? (Відповіді дітей). Правильно круглої. За допомогою чого ведмедик пересувається? (Відповіді дітей) На що схожі лапи у ведмедя, який вони форми (овальні, але подовженої форми)? (Відповіді дітей).

Подивіться, що у ведмедя більше, тулуб або голова? (Відповіді дітей). Де розташована голова? (Якщо діти не можуть, вихователь відповідає, що голова розташована попереду (вище) тулуба, і з'єднана з ним потужної короткою шиєю). Де знаходяться лапи у ведмедя (внизу тулуба)? Скільки лап у ведмедя (2 передні і 2 задні лапи)? (Відповіді дітей). Подивіться, що є на голові у ведмедика (вуха)? (Відповіді дітей). Який вони форми (напівкруглої)? (Відповіді дітей). А вуха у ведмедика великі чи маленькі? (Відповіді дітей). Де вони розташовані? (Відповіді дітей). Що ще є на голові у ведмедика (очі, ніс)? (Відповіді дітей). Подивіться, що у ведмедика є на тулуб (хвіст)? (Відповіді дітей). Який він форми? (Відповіді дітей). Подивіться на лапи у ведмедика, що на них є (кігті)? (Відповіді дітей)

Хлопці, а ведмедик якого кольору? (Відповіді дітей). Білий колір робить ведмедика непомітним на снігу. А очі, носик і кігті якого кольору? (Відповіді дітей)

Молодці, ви уважно розглянули ведмедика. Ой, хлопці, а ведмедик хоче з вами пограти. Давайте станемо в гурток і пограємо з ним.

Ось як танцюють пальчики у дівчаток і хлопчиків (руки вперед, рухи пальцями)

Підійшов до них ведмедик, мишка клишоногий (гойдаються з боку в бік)

Пальчики помацати хоче у хлоп'ят. А ми пальчики сховали, сховали, сховав (ховаємо руки за спину). Чи не зачепиш лапою, лапою, лапою (погрожуємо пальчиком).

Які молодці! Мишкові сподобалося грати з вами. А зараз сядемо на свої місця і пухнастого, білого ведмедика з чорними очима, носиком і кігтиками, намалюємо. Зараз, я акварельного пензлем білою фарбою намалюю овал посередині листа, а ви намалюйте овал сухим пензликом на аркуші. Подивіться, у мене вийшло овальне тулуб. Тепер, ви акуратно умочіть пензлик у фарбу і намалюйте овал на аркуші (діти малюють).

Зараз, ми намалюємо ведмедику голову, подивіться, як я буду її малювати (коментування: голова кругла і менше тулуба, розташована вище тулуба). Тепер, ви намалюйте ведмедику голову (діти малюють). Молодці всі впоралися.

Подивіться хлопці, як я буду малювати ведмедику лапи. Подивіться, наш ведмедик крокує: спочатку я намалюю 2 передні лапи, а потім 2 задні лапи. Тепер і ви постарайтеся акуратно намалювати лапи ведмедику (коментування: лапи овальні, але подовженої форми) (діти малюють).

Зараз на голові у ведмедика я намалюю вушка (коментування: вушка невеликі, напівкруглі) (діти малюють). Тепер на тулуб ведмедики я намалюю хвостик (коментування: хвостик невеликий овальної форми) (діти малюють)

Подивіться, зараз я візьму клейову пензлик і буду ведмедику надягати білу шубку. Я умочують кінчик пензлика в білу фарбу і ось такими «стусанами» зафарбовую всього ведмедика (акуратно, не виходжу за контур). Тепер і ви намалюйте ведмедику шубку (діти малюють).

А зараз хлопці, я візьму ватяну паличку, умочіть її в чорну фарбу і намалюю ведмедику на голові очей (коментування: ведмедик стоїть боком і тому друге око нам не видно), а на кінчику мордочки я малюю чорний носик. Тепер і ви візьміть ватяну паличку, умочіть в чорну фарбу і акуратно, (не сильно натискаючи), намалюйте ведмедику спочатку очей, потім носик.

Тепер я буду малювати кігтики на лапках у ведмедика. Для цього я візьму акварельний пензлик, умочіть її в чорну фарбу і акуратно намалюю кігтики на лапках. Тепер і ви візьміть акварельний пензлик і намалюйте ведмедику кігтики на лапках (діти малюють). Щоб ведмедики опинилися на Півночі, ви можете доповнити свій малюнок - наприклад, намалювати крижини, сніжинки або північне сяйво (діти самостійно малюють). Давайте зараз розглянемо малюнки (роботи розкладаються і розглядаються разом з дітьми; вільні висловлювання дітей по навідним питань вихователя). Ось наші полярні ведмеді вийшли на прогулянку. Давайте помилуємося нашими ведмедиками. Які вони всі вийшли гарні, пухнасті (диференційована оцінка малюнків). Ми хлопці виставку ваших малюнків. А як ми назвемо нашу виставку? (Відповіді дітей). Сподобалося вам малювати? Тепер ви і самі можете намалювати полярних ведмедів будинку або в групі. Наше заняття закінчено.

Конспект відкритого заняття

УМКА - БІЛИЙ МЕДВЕЖОНОК

програмне зміст

Вчити дітей розрізняти і називати тварин Півночі, знайомити їх з зовнішнім виглядом, характерними особливостями, Звичками білого ведмедя. Розвивати спостережливість, пам'ять, творча уява, логічне та образне мислення, винахідливість.

Формувати фразову і зв'язну мова дітей при складанні описового оповідання. Розвивати зв'язне мовлення дітей, збагачуючи її за рахунок введення в мову однорідних другорядних членів речення. Вчити дітей будувати речення граматично правильно; з інтонаційної закінченістю. Розширювати словник дітей.

Розвивати емоційну сферу дітей, їх вміння співпереживати, піклуватися про малюків - звірят.

устаткування

Іграшки - біле ведмежа Умка, рибка, тюлень. «Атлас для самих маленьких» (Мінськ: «Белфакс», 2000.) Предметні картинки із серії «Тварини Півночі»: морж, тюлень, песець, чорно-бура лисиця, нерпа, північний олень, білий ведмідь, морський котик. Картина «Білий ведмідь». Аудіокасети: «Чарівний політ» групи «Спейс», фонограма «Заметіль». Прості і кольорові олівці, картинки-схеми для складання описового оповідання на всіх дітей. Мел, дошка.

попередня робота

Бесіда «Хто живе на Півночі?». Знайомство з тваринами Арктики, їх зовнішнім виглядом, звичками. / "Читання оповідань: І. Сосновський« Білий ведмідь ». В. Снєгірьов« Хто господар ».

Розучування загадок про білому ведмедя.

Аплікація «Білий ведмідь» (зроблена методом обриву).

хід заняття

Вихователь. Хлопці, я чую якісь незвичайні звуки. Закрийте очі і прислухайтеся. Що ви чуєте?

Діти. Ми чуємо, як хтось плаче.

З'являється маленький іграшкове ведмежа.

Вихователь. Хто ти? Як тебе звати?

Ведмедик. У-у-у! Я біле ведмежа, мене звуть Умка. Мене привезли в зоопарк, але я дуже сумую за мамі і татові. Допоможіть мені, будь ласка, їх знайти.

Ведмедик плаче. Лети його жаліють, гладять.

Вихователь. Ведмедик, ти, напевно, голодний. Хлопці, чим би смачним нам його пригостити?

Діти. Печивом, яблуками, цукерками ...

Ведмедик. Ні. Ми, білі ведмеді, їмо тільки рибу, тюленів, морські водорості, пташині яйця ...

Вихователь. На тобі рибку. Хлопці, допоможемо Умке знайти його тата і маму?

Вихователь. Де ж нам шукати твоїх батьків? Давайте подивимося в атласі, де живуть білі ведмеді.

Діти сідають на килимі навколо великого атласу, шукають місця проживання білих ведмедів.

Вихователь. Де живуть білі ведмеді?

Діти. Білі ведмеді живуть далеко на Півночі

Ведмедик. Хлопці, я буду називати слова, а ви уважно слухайте і хлопайте в долоні, коли серед них зустрінуться «північні». Запам'ятайте ланцюжок з вийшов слів і повторіть їх.

Слова: сніг, холод, пустеля, льодовик, айсберг, підберезник, тюлень, яблуня, ромашка, курча, морок, сніжинка, північне сяйво.

Діти виконують завдання.

Вихователь. Умка, невже ви на Півночі не мерзнете?

Ведмедик. Ні. Здогадайтеся, чому? Яка у нас шуба?

Діти. Товста, пухнаста, хутряна, тепла, біла ...

Дитина. А вам не нудно жити там, де немає ні дерев, ні ягід, ні грибів?

Ведмедик. Ні, нам нудьгувати ніколи. Треба здобувати собі їжу. Для цього треба влізти на крижану гору і вивідати видобуток з висоти. Потім обережно до неї підібратися, ховаючись за брили льоду і зловити її. Ми вміємо добре пірнати, довго і швидко плисти, полюючи за рибою. Ми вміємо швидко бігати і з'їжджати з гір.

Гра «Скажи навпаки»

Ведмедик. Здогадайтеся і дайте відповідь, який мій тато. Він не маленький, а ...

Діти. ... великий.

Ведмедик. Він не чорний, а ...

Діти. ... білий.

Ведмедик. Він не слабкий, а ...

Діти. ... сильний.

Ведмедик. Він не повільний, а ...

Діти. ... швидкий.

Ведмедик. Він не травоїдний, а ...

Діти. ... хижий.

Ведмедик. Він не незграбний, а ...

Діти. ... спритний.

Ведмедик. Хлопці! Розкажіть мені про своїх мам. Які вони?

Діти. Добрі, ласкаві, турботливі, ніжні.

Ведмедик. "S" нас. білих ведмедів, мами теж такі. Кожна ведмедиця риє барліг в снігу, а там і народжуються один або два ведмедика. Ведмежата народжуються сліпі, глухі, безпорадні, маленькі. Ведмедиця весь час проводить з ними. Вона зігріває їх своїм теплом і годує малят молоком. Коли ведмежата підростають, мама-ведмедиця катається разом з ними з гірок, перекидається, бореться, вчить полювати. У-у-y! Хочу швидше до мами.

Вихователь. Не переживай, малюк. Хлопці, давайте допоможемо ведмежаті, відвеземо його додому на літаку. Чи згодні?

Физкультминутка «Політ на літаку»

Вихователь. Заведемо мотори.

Діти. Др-ін-ін-ін-ін-ін.

Вихователь. Полетіли.

Вихователь включає аудіозапис групи «Спейс» - «Чарівний політ». Діти біжать змійкою один за одним на носочках, розставивши руки в сторони.

Вихователь. Приземляємося. Холодно. Погріємось.

Вихователь включає аудіозапис «Заметіль». Діти розводять руки в сторони, схрещують їх, обіймаючи себе, і кажуть: «Ух!». Вправа повторюється два-три рази. Вихователь. Оглянемося. Подивіться, будь ласка, в біноклі.

Великі пальці правої і лівої рук разом з іншими утворюють колечко. Колечка підносяться до очей.

Вихователь. Подивіться направо, подивіться наліво. Нікого не видно. Всі тварини Півночі злякалися шуму літака і розбіглися хто куди. Вгадайте, хто від вас сховався?

Гра «Вгадай, кого не стало»

Вихователь показує дітям картинки із серії «Тварини Півночі». Діти розглядають картинки і називають зображених на та тварин. Потім вихователь перемішує картинки і перевертає одну з та зворотною стороною. Діти вгадують, хто від них «сховався».

Вихователь. Вгадайте, кого не стало?

Діти. Не стало моржа (чорно-бурого лисиці, песця, тюленя, нерпи, північного оленя, морського котика).

Ведмедик. І у мене теж є картина. Її намалював мій знайомий художник. На ній намальований мій тато - білий ведмідь.

Вихователь вивішує картину «Білий ведмідь».

Вихователь. Хлопці, давайте складемо розповідь про білому ведмедя. Будемо його всім розповідати. Може, хтось підкаже нам, де шукати батьків ведмедика Умки. Чи згодні?

Діти сідають за столи.

Вихователь. Умка, посидь і послухай, чи правильно ми складемо розповідь. Хто це?

Діти. Це білий ведмідь.

Вихователь. Де живе білий ведмідь?

Діти. Він живе далеко на Півночі, де багато снігу і льоду.

Діти малюють в кружочке.Vs 1 сніжинки, сніговий замет, крижинки ...

Вихователь. Який він? Назвіть слова-ознаки.

Діти. Він великий, білий, сильний, швидкий, хижий, спритний ...

Діти малюють в кружечку № 2 знак «?».

Вихователь. Яке тіло у білого ведмедя, ніж воно вкрите?

Діти. У білого ведмедя довге, велике, сильне тіло, покрите густою, довгою, білою або жовтуватою вовною.

Діти малюють в кружечку ЛЬ 3 ведмежу шерсть. Вихователь звертає увагу дітей на центральний гурток.

Вихователь. Чия его морда?

Діти. Це ведмежа морда.

Вихователь. Розгляньте ведмежу морду на зображенні. Опишіть її.

Діти. Голова у ведмедя витягнута, трикутна. На голові є два маленьких, чорних, пильних очі: чуйний, чорний ніс і рот з гострими зубами. Вуха у ведмедя маленькі, овальні.

Вихователь. Коли ведмідь пірнає, він притискає вуха до голови і вода в них не потрапляє. Яка у білого ведмедя шия?

Діти. Шия у білого ведмедя довга.

Вихователь Які у білого ведмедя лапи?

Діти У білого ведмедя чотири лапи з короткими, але гострими кігтями.

Вихователь. Лапи у нього дуже широкі, тому він може довго і швидко плавати. Підошви покриті густою шерстю, так що лапи не мерзнуть.

Діти пишуть в кружечку ЛЬ 4 букву «Ч».

Вихователь. Чим харчується білий ведмідь? На кого він полює?

Діти. Він полює на морських тварин - тюленів, ловить рибу.

Діти малюють в кружечку ЛЬ 5 рибок і тюленя.

Вихователь. А що ще вміє робити білий ведмідь, назвіть слова-дії.

Діти. Пірнати, плавати, полювати, підкрадатися, бігати, ходити, з'їжджати (з гірок) ...

Діти малюють в кружечку № 6 гору, біля гори воду, а поруч з горою ведмежі сліди або ж малюють руку (символ функції).

Вихователь. Які ведмедиці мами, як вони доглядають за ведмежатами?

Діти. Ведмедиці добрі, турботливі мами. Ведмедиця риє в снігу барліг, в якій у неї народжуються ведмежата. Вони маленькі, сліпі, глухі, смішні. Мама-ведмедиця доглядає за ними, грає, вчить полювати.

Діти пишуть в кружечку № 7 слово «МАМА».

Вихователь. Уявіть собі, що ви зустріли білого ведмедя. Що ви відчуєте? Почніть свою розповідь так: «Якби я побачив білого ведмедя ...»

Відповіді дітей.

Вихователь. У восьмому кружечку намалюйте себе.

Діти виконують завдання.

Вихователь. Хто хоче розповісти про білому ведмедя?

Діти переказують розповідь по ланцюжку з опорою на схему-модель.

Вихователь. Молодці! А хто з вас хоче розповісти про білому ведмедя один?

Ведмедик. Це дуже важке завдання, я б не впорався.

Вихователь. Наші хлопці звикли боротися з труднощами, і зараз вони нам це покажуть.

Одна дитина описує білого ведмедя і показує все те, про що розповідає, на картині.

Вихователь. Білих ведмедів на Землі залишилося не так вже й багато, тому полювання на них заборонена, вони занесені в «Червону книгу». Давайте повернемося додому і розповімо всім про білих ведмедів - батьків Умки. Може бути, їх хтось бачив. А поки ведмедика візьмемо з собою, щоб йому не було нудно одному.

На одній ніжці покружляв

І в дитячий сад ти повернися!

Діти виконують завдання.

Ведмедик. Яке цікаве було подорож. Спасибі вам, хлопці! Я з радістю поживу в вашому чудовому дитячому садку.

Уявляю конспект уроку "Білий ведмідь" (аплікація в полуоб'еме з паперу та картону). Викладачі знайдуть в конспекти всі необхідні додаткові відомості для того, щоб зацікавити студентів виконати аплікацію і повірити в свої можливості.

Завантажити:


Попередній перегляд:

РОЗДІЛ: ВИРОБИ ІЗ ПАПЕРИ І КАРТОНУ

Тема: БІЛИЙ ВЕДМІДЬ (аплікація в підлозі обсязі з паперу та картону)

Мета і завдання: вчити виконувати роботу з паперу та картону; закріплювати навички користуватися ножицями; виховувати акуратність, уважність

Матеріали: білий аркуш паперу, кольоровий картон для основи, простий олівець, гумка, фломастери, ножиці, клей; матеріали для відеопроектора: зображення білих ведмедів, мультфільм «Умка»

План роботи:

  1. Орг.момент - бесіда про білих ведмедів
  2. Виконання роботи
  3. Підведення підсумків
  4. Перегляд мультфільму «Умка» (відеопроектор)

ХІД ЗАНЯТТЯ:

1.Беседа ПРО БІЛИХ ВЕДМЕДІВ: уточнити у дітей, що вони знають про білих ведмедів, де вони мешкають, чим харчуються, яка у них шерсть, які мультики або публіцистичні передачі вони бачили про білих ведмедів. Доповнити знання про білих ведмедів.

БІЛИЙ ВЕДМІДЬ - хижий ссавець, найбільший з сучасних хижаків. Довжина тіла 2-2,5 метра, маса до 450 кг. У білого ведмедя довга шия, потужні похилі плечі. Кігті вигнуті, товсті, пальці лап до середини довжини з'єднані плавальної перетинкою. Підошви лап покриті шерстю. Шар жиру на спині, задній частині тіла і стегнах досягає 10 см в товщину. Хутро добре стримує віддачу тепла тілом. Живуть: льоди, що дрейфують Північного Льодовитого океану і межують з Арктикою території.

Білий ведмідь харчується в основному тюленями і рибою, іноді їсть морські водорості і навіть падаль. Блукаючи по суші арктичним влітку, він може харчуватися рослинністю. Початок літа - саме найкращий час для полювання на тюленів. У цей період самка білого ведмедя з дитинчатами ловлять тюленя кожні 4-5 днів, взимку інтервали набагато більше. Єдине тварина, здатне протистояти білому ведмедю в Арктиці - морж.

Білі ведмеді тримаються поодинці, а навесні створюють пари. Ведмедиця приносить 1-3 сліпих і глухих дитинчати, довжиною до 30 см. Молоко 30% жирності, відділяється в невеликих кількостях. Через місяць ведмежата відкривають очі, через 3 місяці вперше отримують тверду їжу. У безвітряну погоду, при температурі вище -25 ° С ведмедиця виводить ведмежат на 1 годину погуляти. У дитинчат білого ведмедя розвинена реакція прямування за матір'ю. Без неї вони стають безпорадними і гинуть від голоду. Сім'я залишається разом 3 роки.

Білі ведмеді добре плавають, можуть залишатися під водою кілька хвилин. Притулку влаштовують по щілинах скельних або між нагромадженнями крижин. Барліг, круглу камеру, риють в снігу на південному схилі, куди залягають на зиму. Вхідний тунель робиться похилим, входом вниз, щоб сніг Його не було закидав, а тільки закривав вхід. У зведенні камери ведмедиця пробиває вентиляційний отвір, діаметр якого змінюється в залежності від температури всередині барлогу.

Білі ведмеді успішно містяться в зоопарках. У 1975 вступило в силу міжнародна угода між СРСР, США, Канадою, Норвегією та Данією з охорони білих ведмедів, що передбачає повну заборону видобутку звірів в комерційних цілях. Білі ведмеді внесені до Міжнародної Червоної книги.

Показ зображень білих ведмедів (проектор) і словесний розповідь

Надія Михайлівна Епифанцева
Конспект НСД «Білий ведмідь»

мета заняття:

Розширити уявлення дітей про життя полярного ведмедя, Про його пристосованості до життя на крайній Півночі; познайомити із зовнішнім виглядом, звичками, відмітними особливостями білого ведмедя.

завдання:

1. Виховувати інтерес до тварин холодних країн.

2. Вчити дітей іспoльзовaть свої пізнання і уявлення про особливості зовнішнього вигляду білого ведмедя.

3. Формувати вміння ізoбражать ведмедя методом стусана

4. Розвивати у дітей уміння передавати в малюнку нескладний сюжет з одним персонажем (білим ведмедем) .

5. Розвивати творчі здібності дитини, особливості уяви.

Матеріал для заняття:

Ілюстрації з природою Півночі,

зображення білого ведмедя(Іграшки, фотографії, малюнки);

попередня робота:

Бесіда про тварин холодних країн,

Розгляд серії картин «Тварини Півночі»,

Читання оповідання Ю. Яковлєва «Умка».

Д / і «Хто, що їсть?», «Відгадай тварину», «Дізнайся чий слід?».

хід заняття

вихователь: Хлопці відгадайте загадку:

Люблю я плавати і хлюпатися

Де холодна вода.

У снігових купах перекидатися,

Де зима завжди-завжди.

Біле хутро і жиру шар

Виручать в біді будь-хто.

діти: Білий ведмідь.

вихователь: Правильно. Сьогодні ми познайомимося з білим ведмедем.

Давайте розглянемо ведмедя, Який зображений на нашій картинці. Це величезний звір, найбільший хижак на нашій планеті. У ведмедя є велика кругла голова. Вона розташована попереду (Вище) тулуба, і з'єднана з ним потужної короткою шиєю. На голові у ведмедя є маленькі, Напівкруглої форми вуха. На морді у ведмедика очі і ніс. Вони чорненькі як вуглинки. У ведмедя велике овальне тулуб. У ведмедя потужні, Подовжені, овальної форми лапи, розташовані внизу тулуба їх 4, 2 передні і 2 задні. На лапах кігті. І ще у ведмедя є хвостик.

вихователь:

А що ви знаєте про білому ведмедя? Який спосіб життя веде? Чим він харчується? Як здобуває собі їжу?

Відповіді дітей.

дидактична гра «Що їсть ведмідь

Щоб можна запропонувати білому ведмедю? (Відповіді дітей).

Вихователь надає картинки, а діти вибирають відповідні варіанти.

- Правильно, відповів той, хто запропонував дати ведмедику - рибку, а ось цукерки і печиво він не їсть! Білі ведмеді люблять - рибу, Дрібних морських тварин, морські водорості, пташині яйця ...

Хлопці, а який він? Назвіть слова-ознаки. - Великий, сильний, швидкий, спритний, хижий. А тепер давайте його намалюємо. Але перш давайте трохи розімнемося

Физкультминутка

Ми на плечі руки ставимо,

Починаємо їх вирощують.

Так поставу ми виправимо.

Раз два три чотири п'ять! (Руки до плечей, обертання плечима вперед і назад.)

Руки ставимо перед грудьми,

В боку розводимо.

Ми розминку робити будемо

При будь-якої погоди. (Руки перед грудьми, ривки руками в боки.)

Руку праву піднімемо,

А іншу вниз опустимо.

Ми міняємо їх місцями,

Плавно рухаємо руками. (Одна пряма рука вгору, інша вниз, плавним

рухом одна рука опускається, а інша одночасно - піднімається.)

А тепер давайте разом

Покрокував все на місці. (Ходьба на місці.)

Покaз і пояснення способу малювання.

1. У центрі листа намалювати силует великого ведмедя. З чого починаємо малювати? (З голови, потім тулуб, і 4 лапи, хвіст.)

2. Методом стусана раскрашиваем нашого ведмедя, Старaясь точно передати особливості зовнішнього вигляду тварини (Ніс, очі, вуха, хвіст)

вихователь: Давайте помилуємося нашими ведмедями. Які вони всі вийшли гарні, пухнасті. Тепер ви можете вдома самостійно намалювати таких ведмедів і порадувати батьків. А цими білими красенями ми прикрасимо нашу виставку. Наше заняття закінчено.

Публікації по темі:

Добрий день, дорогі друзі, колеги та гості моєї сторінки! Уявляю Вашій увазі фото звіт заняття з малювання з елементами аплікації.

Конспект інтегрованого заняття вихователя з образотворчої діяльності та музичного керівника «Білий урок» «Білий урок» (інтеграція освітніх областей «Художественное- естетичний розвиток» напрямок - образотворча діяльність і.

Конспект безпосередній освітньої діяльності «Малювання поролоном за допомогою трафарету« Білий ведмідь » Конспект заняття з художньо-естетичному розвитку Тема: «Малювання поролоном за допомогою трафарету« Білий ведмідь »Завдання: Освітні :.

Конспект НСД для дітей 2-3 років «Дикі тварини»: «заєць, вовк, ведмідь». Автор: Ісмаїлова Егана Мухеддіновна, вихователь АНО ДО «Планета дитинства« Лада »« Весняночка »д / с № 63 (Самарська область м Тольятті) Устаткування.

Конспект НСД «Російська народна казка« Маша і ведмідь » Використовуваних Сучасні oбрaзoвaтельние технoлoгіі: ігрoвaя. Мета: прoдoлженіе вивчення скaзкі «Маша і ведмідь». Зaдaчі: рaзвівaть.

«Як живе білий ведмідь». Конспект освітньої діяльності з розвитку мовлення конспект освітньої діяльності з розвитку мовлення Переказ «Як живе білий ведмідь» Мета: Складання переказу «Як живе білий ведмідь».

Поділитися: