Veebruar on talve viimane kuu. Talvekuude tüüpilised märgid: detsember, jaanuar, veebruar. Mida on vaja, et haigeks jääda?

Tunni kokkuvõte teemal: "Külm talv on käes."

eesmärk: selgitada ja kinnistada laste ideid talve kohta, kuidas loomad ja linnud on külmal aastaajal eluks kohandatud, arendada ettekujutust talvise looduse ilust; jutuvestmise õpetamine joonistusskeemide abil.

Sõnavara töö: "Valge laudlina", lumikelluke.

Varustus: siil, tegelane suurest teatrist; lõuendi trükkimine jooniste, skeemidega; pilt sügismets.

1 org. hetk.

Üks kaks kolm neli viis,

Me tembeldame oma jalgu.

Üks kaks kolm neli viis,

Plaksutame käsi.

Üks kaks kolm neli viis,

Valmistame valmis.

Üks kaks kolm neli viis,

Istume maha õppima.

2 koolitaja: “Täna räägime nõiast. Ja kes on see nõid, arvake:

Mul on palju teha

Olen valge tekk

Ma katan kogu maa

Eemaldan jõe jäässe

Valgendan kodus põlde.

Minu nimi on… (talv).

Täpselt nii, täna räägime teiega nõia talvest.

Milline talv? (valge, härmas, lumine ...)

Ja pidagem meeles, mis juhtub ainult talvel: “valge laudlina on katnud kogu põllu” - mis see on? (lumi).

Mis lumi? (valge, kohev, karvane, puhas ...).

Mis on lumikelluke? Milliseid triive seal on?

Ja jõel "sild nagu sinine klaas" - mis see on? (jää).

Mis jää? (läbipaistev, sile, habras ...).

Milline on mets talvel? (magav, liikumatu, ilus ...).

S. Yesenini luuletus “Nähtamatusest vaimustatud ...).

Talvepäevad. Milline? (lühike, külm, härmas, päikesepaisteline ...).

Millised linnud jäid meile talvituma? (varblased, tissid, varesed ...).

Milliseid loomade jalajälgi võib leida talvel metsast valgel lumisel tekil? (jänes, oravad ...).

3 õpetaja: "Hästi tehtud! Aga kes see liigutus on, mu laua all puffivad?

Miks, see on siil! (nukuteatri tegelane).

Tere siil! Kuidas sa siia said?

Siil- Tere! Punane petmine, rebane äratas mind, sain oma august välja ja ... täielikult külmunud. Läksin siis teie lasteaeda sooja tegema. Siin rääkisid kõik talvest, aga ma magan kogu talve ega tea sellest midagi. Palun rääkige mulle poistest temast.

Kasvataja: "Poisid, kas me räägime siilile talvest?"

Ärgem ainult jutustagem, vaid joonistagem talle ka talve.

4 Tahvlile on riputatud pilt piludest sügismetsast. Lähedal on tüübikinnituslõuend, millele on joonised pandud - loomade ja lindude skeemid.

Siil, kas sa tunned seda metsa?

Siil: "Nii ta siis oli, kui magama läksin."

Kasvataja: "Ja nüüd räägivad poisid teile, kuidas talvel on."

Kas sa tead, mitu kuud talv külastab? Ja mida nimetatakse talvekuudeks?

5 mäng... “Lastel on mütsid, mille peas on number 1, 2, 3. Juht nimetab kuud“ detsember ”- lapsed tulevad välja kaardinumbriga 1 ja räägivad sellest kuust.

Detsember on talve esimene kuu.

Kaskede oksad on külmad

Külm mõjub mu jalgadele

Noh, karu ei hooli:

Ta on pikka aega maganud dennis.

Detsember - kogu talve külm on maa jahe.

Detsember lõpeb aasta, algab talv.

Jaanuar on algus, talv on keskel.

Jaanuaris naeratab päike läbi pisarate.

Hillocks pühkis metsa

Ja kajakad olid lumega kaetud.

Jänku hüppas naaritsast välja

Vaikne. Külm. Valge.

Veebruar- eelmine kuu talvel.

Veebruaris kohtub talv esimest korda kevadega.

Veebruar on äge kuu, küsib, kui raju see on.

Veebruar lisab kella kolme pärastlõunal.

Veebruar - lumetorm, veebruar - boogrey.

Veebruar laseb vett sisse, märts korjab seda.

"Hirmuäratav Blizzard kõnnib

Lumekapis kuni kulmudeni välja,

Isegi hunt, röövel-hunt.

Hirmunud ja vait.

Siil: "Selgub, et ma magasin kolm kuud."

Ärge kunagi pange tähele, siil, poisid räägivad teile nüüd kõike talve kohta.

6 Lapsed hääldavad vaheldumisi lauseid ja sisestavad samal ajal vastava joonise skeemi pildi pilusse.

Näidislugu.

"Talvel sajab sageli lund. Lumemütsid lebavad puudel, katustel. Metsas on kasvanud lumikellukesed. Jõgi oli jääga kaetud. Puud magavad metsas, kuid loomad ei maga. Siin on jänku, kes väriseb põõsa all. Vilksatas punane rebane. Hunt jooksis. Orav tuli lohust välja. Ma ei kuule metsas linde. Nad lendasid inimestele lähemale. Inimesed riputasid nende jaoks üles söötja. Siin on vares, tihane, varblane, harakas, rähn. Need on talvituvad linnud. Lapsed ei karda külma. Nad uisutavad, suusatavad, kelgutavad, mängivad lumepalle. "

Trükkimislõuendile jäi karu.

Kasvataja: "Miks on karu?" (ta magab talvel, metsas me teda ei kohta).

7 Kehaline kasvatus: "Talvine lõbu".

Mängime julgelt lumepalle

Oh, mis asi!

Me ei ole lumepallide mängimiseks liiga laisad.

Me mängime terve päeva.

Plaksutama plaksutama! Ära torka!

Mängi lumepalle nii kiiresti kui võimalik!

Plaksutama plaksutama! Ära torka!

Nüüd viska see mulle otsa.

Las külm külmetab meid

Soojendame ennast nüüd:

Me ujutame jalgadega

Lööme käepidemed.

8 Ümberjutustamine.

Üks laps alustab, järgmine jätkub (3-4 last).

9 Kasvataja: “Siil, nüüd sain teada, mis talv on? Kas teile meeldis see aastaaeg? Kas oskate teistele siilidele talve kohta öelda?

Siil kordab poistele lugu ja kutsub neid kevadist metsa külastama.

Sissejuhatus ümbritseva maailmaga tutvumise avatud õppetunnist talvekuudel"(Keskmine rühm)

Haridusvaldkond: Kognitiivne areng

Tegevuse liik: otseselt hariduslik

Vanuserühm: seenior

Teema: "Talvekuudel reisimine"

Eesmärk: tugevdada lastel talveideed. Arendada talviste loodusnähtuste ilu tajumise oskust nende luuletamise kaudu vene luuletajate loomingus rahva vanasõnad ja ütlemised.

Tarkvara sisu

Hariduslikud ülesanded: talve kohta teadmiste kinnistamiseks: talvekuude nimi, talimängud, vanasõnad talve kohta. Tugevdage reageerimisvõimet täislauseid... Laiendage oma silmaringi kirjandusteostega.

Arendav: jätkake tähelepanu arendamist mängu kaudu. Oskama luua seoseid loodusnähtuste vahel.

Hariv: edendada armastust vene rahvateoste vastu.

Eeltööd: talvekuude illustratsioonide uurimine, rahvapäraste õuemängude õppimine, vene rahvajuttude lugemine, vene rahva suulise rahvakunsti, kultuuri ja traditsioonide tutvumine.

Sõnavara töö: lant, tarretis, prosiinid, lumetorm.

Materjalid ja seadmed: illustratsioonid talvehooajaga, raamat "Muinasjutu mõistatused", illustratsioonid vene rahvajuttude kujutisega.

Tegevuse edenemine

Q. Poisid, täna läheme talvehooajal imelisele teekonnale. Kuid kõigepealt on mul vaja teie abi.

Poisid, ma unustasin, mis on talvekuude nimed? Ma nimetan kõigi aastaaegade kuud ja te plaksutate valjult kätt, kui kuulete talvekuude nimesid.

Mänguharjutus "Arva kuu ära"

Q. Tänan teid, et aitasite mul talvekuude nimesid meeles pidada: esimene kuu on detsember, teine \u200b\u200bon jaanuar ja viimane on veebruar. Nüüd saame oma teekonda alustada.

(Õpetaja teeb detsembri illustratsiooni, loeb luuletuse)

Detsember on täis muresid -

Ta ei tea, kuidas kõike teha

Ta näeb ära vana aasta

JA Uus aasta vastab!

Q. Jah, poisid, detsember on esimene talvekuu. Vanasti nimetati seda kuud selliseks: lant, tarretis, külm. Inimesed ütlesid: “Detsember kannab kuni varvasteni lambanahast kasti, maalib akendele kavalaid mustreid, skulpteerib lumega oma silma, kõrva taha torgatakse külmakraade. "

Mis te arvate, miks inimesed seda ütlesid?

E. Detsembris tulevad külmad, peate riietuma väga soojalt. Akendele ilmuvad jäätunud mustrid.

Q. Ütle mulle, mis päeval, tuuline või rahulik, on pakane kergemini talutav?

E. Tuulevabal päeval on pakane vähem tunda.

C. Detsembri saabumisega on kõige lühemad päevad ja kõige rohkem pikad ööd... 22. detsember on aasta lühim päev. Päev kestab vaid seitse ja pool tundi. Inimeste seas on kõnekäänd: „Detsembris paneb talv maha valged lõuendid ja pakane ehitab jõgesid sildadele. Mis te arvate, milleks see vanasõna on?

E. Detsembris on jõed ja järved jääga kaetud.

Lund sajab palju.

Q. Poisid, kas teate vanasõnu ja ütlusi talve kohta? Milline?

E. Talvel päike paistab, kuid ei soojene.

Veebruar on tugev sajuta ja märts on langus.

Kuna talv ei vihasta, vaid allub kevadele.

C. Kõik vanasõnad ja tunnused olid rahva poolt moodustatud ja põlvest põlve edasi antud. Lisaks vanasõnadele tulid rahvas mängudeks kõikidel aastaaegadel ja nüüd hakkame ühte neist mängima. Mängu nimi on kuldne värav.

Mobiilimäng: "Kuldne värav" (Mängu kirjeldus: kaks mängijat seisavad üksteise vastas ja tõstavad käed üles - see on "värav". Ülejäänud ühendavad käed, saadakse kett. neid.

Kuldne värav

Alati pole mööda lastud.

Esimene kord jätab ta hüvasti

Teine kord on keelatud

Kolmas kord - me ei lase sul mööduda!

Nende sõnadega lastakse käed alla, "värav sulgub". Need lapsed, kes kinni püütakse, saavad lisaväravateks.

Q. Suurepärane! Meil on olnud natuke lõbus ja nüüd liigume järgmise kuu juurde.

(Õpetaja illustreerib jaanuari)

Jaanuar - aasta algus

Selle pakane on tugev.

Kogu loodus jäi magama.

Nüüd pole meil enam äikest.

Lume teki all

Maa puhkab.

Maal suured ja väikesed

Kõik valged väljad.

Võtke kelk kiiresti

Jookse majast välja.

Läheme varakult

Uisutage lumisel maal.

B. Jaanuar on talve teine \u200b\u200bkuu. Inimesed kutsuvad jaanuari - prosistente. Sest esimest korda pärast sünget detsembritaeva ilmuvad esimesed sinise taeva saared. Rahvajutud ütlevad: „Jaanuar on käeulatusel - päev on kätte jõudnud kana samm. "

Lapsed, mida see tähendaks?

E. Jaanuaris tõuseb päev väga aeglaselt.

B. Õige. Ainult kaks tundi. Kas päike soojendab?

D. Ei, see ei kuumene palju.

Q. Poisid, milliseid talimänge mängite talvel väljas?

D. Skulptuur lumememm. Käime kelgutamas, uisutamas, suusatamas. Mängime lumepalle.

K. Kas teile meeldib teha lumememm? Teeme kõik koos ebahariliku lumememme.

Füüs. üks minut. "lumememm". Tule nüüd, sõber, veereta lumepalli, veereta lumepalli lumes (lapsed kõnnivad ringis, teeskledes, et veerevad lumepalli enda ette). Ta muutus paksuks tükiks (need peatuvad ja "joonistavad" ühe käega mõlema käega) ja temast saab lumememme tükk. ("Joonista" kolmest tükist lumememm) Tema naeratus on nii särav (naeratus) Kaks silma, müts, nina, luud (näita silmi, nina, kata pea kätega, hoia kujuteldavat luuda) Kuid päike küpsetab pisut (nad aeglaselt küürutavad) Alas! Ja lumememm pole olemas (nad kehitavad õlgu ja tõstavad käed külgedele)

V. Jaanuaris on väga tugevad külmakraadid, talveõhtud on pikad ja et igav ei hakkaks, tulid vene inimesed välja ja rääkisid muinasjutte. Poisid, milliseid vene rahvajutte te teate?

D. Kolobok, Kana Ryaba, Maša ja karu, Lumetüdruk jne.

K: Mul on ka muinasjuttudega raamat, kuid häda on selles, et sõnad on seal kadunud. Aidake mul lugu lõpetada ja nimetage see.

Vene muinasjuttudel põhinev viktoriin.

"Kolobok" "Hunt ja seitse last"

Teda küpsetati jahu seitsmest lapsest

Hapukoor segati valge, väike (lapsed)

Akna peal ta külmetas. Ema armastas neid

Tee ääres (valtsitud) Piim (söödetud)

Ta oli rõõmsameelne, ta oli vapper. Klikk hammastega, aga klõpsake -

Ja teel laulis ta laulu (laulis) Ilmus hall (hunt)

Jänku tahtis teda süüa, nagu kits, keda metsaline laulis:

Hall hunt ja pruun (karu) - avatud, lapsed (uks)

Ja kui laps oli metsas, tuli teie ema

Kohtusime teile punase (rebase) piimaga (tõi)

Milline muinasjutt ?. (Kolobok) Kellel õnnestus poisid päästa

Me teame seda muinasjutust

"... ja ..."

K. Ja nüüd on talve viimane kuu tuuline veebruar. (Õpetaja näitab illustratsiooni veebruarikuu kohta). Veebruaris kohtub talv kevadega. Veebruaris on tugevad külmad, sajab lörtsi, puhub tugev tuul. Vene vanasõna ütleb: "Veebruaris on kaks sõpra - külm ja lumi." Veebruaris kuuleme sageli sõnu: lumetorm, lumetorm, lumetorm. Mis on teie arvates lumetorm?

E. Kui tuul puhub ja lumi pühib.

B. Täpselt nii, tuul korjab maast lumehelbeid, pühib nagu luud. Mõnikord nimetatakse lumepilve vihma. Kui kuulete tuule ulgumist, võite kuulda “Vyuyuuu. Ma vaatan-oo-oo-ha. "Seda nimetas lumetorm ise. See juhtub, et tuul võtab kätte ja viskab lund eri suundades ja üles, keerdub, pühib mööda maad. Ümberringi pole midagi näha, õhk on pilves. See on lumetorm.

Q. Olen veebruar, olen noorim poeg,

Ma olen lumetorm meister.

Jahutan teid kõiki tuulega,

Ma keerutan lumetormis

Ma katan oma näod lumega

Ja ma upun lumetormi,

Valan valimatult lund

Ja taskutes ja krae taga!

Ära karda lapsi!

Ei lahku õuest!

Baba veereb lund

Ja vägevusega ning peaosamängudega lumepalle!

K: Olen teile ette valmistanud mõistatused talve kohta.

Ta kasvab tagurpidi, läbipaistev ja külm,

Ainult talvel, mitte terve aasta. See on salapärane ja tihe

See ripub katustelt väga osavalt ja soojuses tuleb see äkki ellu,

See lumi-porgand. Pisarad valavad ja sulavad kiiresti.

Mitte lumehelves, mitte vile Mis pisarad valavad vett?

See on suur (jääpurikas) Noh, muidugi, see on .... (jää)

Ta lööb äkki maapinnale. Ta lendab valgesse karja

Valgete kärbeste valge keeris. Ja sädemed kärmelt.

Lumi levib nagu lumikelluke. See sulab nagu lahe täht

See on see (lumetorm) peopesas ja suus. (lumi)

Varahommikul õues hingeldas ta aknale -

Jää asus murule. See kaeti hetkega jääga.

Ja kogu heinamaa muutus helesiniseks. Isegi kaseoksad

Hõbedased sädemed (härmatis), kaetud kattega .... (härmatis)

Kokkuvõte:

Q. Poisid, mis on talve viimane kuu?

D. veebruar.

B. Täpselt nii, veebruar. Inimesed näevad talve ära ja kutsuvad kevadet veebruari lõpus, kõikjal on pidusid. Inimeste sõnul leitakse veebruaris, talvel ja kevadel. Vaadake talve lõbusast puhkusest nimega ÕLID. Traditsiooni kohaselt küpsetatakse pannkooke ja lauldakse laulupidudel Shrovetide'is.

Q. Meie teekond läbi talvehooaja on lõppenud. Meenutasime talvekuude nimesid, saime teada uus mäng, mida saate mängida talvel ja olete õppinud uusi vanasõnu ja ütlusi talve kohta.

"Talvinähtused" - lumehelveste sünni müsteerium. Mis on jää. Talvisel visiidil. Milline on olevik. Mis on lumesadu. Projekti tegevused. Talvised nähtused elutu looduses. Tärnid. Kognitiivsed oskused. Fenomenid. Rime. Pruunkaru elu. Mis on lumetorm.

"Talvekuud" - uisud säravad liuväljal, väljak paistab, kohev lumi sätendab. Taimed rõõmustavad lume üle - ta katab neid kevadeni sooja tekiga. Veebruaril. Kõige külmem kuu. Jaanuar on aasta esimene kuu. Lumehelbed kõverduvad ja keerutavad ja tormavad mu tuppa. Ümberringi on kõik valge ja sinine, kõik on õhukeses varjude pitsis. Aasta viimane kuu.

"Tere, talv-talv" - nimetage kangelased. Lumikellukesed. Luuletused talvest. Mõistatused talve kohta. Kangelased. Nõia talv. Jõuluvana. Valge kask. Pere Noel. Talv-talv. Härmatis. Jõuluvana sünnipäev. Dedko Morozko. Yolupukki. Mida teate vanaisa külmast. Kuu. Kalender. Weichnachtsmann. Nimetage tegelased ja koomiks.

"Valge talv" - kui palju lumehelbeid seal on. Värviline ring. Joonista vastus. Seal oli rohkem identseid lumehelbeid. Kuidas mitte tänaval teha. Kleit Tanya. Sõrmevõimlemine. Lumehelbed. Arva mõistatust. Piltide jada. Seal on rohkem identseid lumehelbeid. Milliseid esemeid on vaja talviseks meelelahutuseks. Talv. Lumememm.

"Detsembri kuu" - loodus detsembri esimesel poolel. Lume kogus. Halb hunt. Loodus detsembri teisel poolel. Detsembril. Päevad muutuvad helgemaks ja helgemaks. Lund sajab üha sagedamini. Päike. Puhkused detsembris. Jõuluvana. Mets detsembris. Oravad närivad käbisid. Jõed ja järved. Esimene talvekuu. Aasta kergeim puhkus.

"Talvine aeg" - sulgeme silmad, silmad puhkavad. Ei ämbrit, käsi ega käsi ja valgeks kõik katused ümber. Talvel on kogu maa kaetud pehme, koheva lumega. Loo plaanist lugu talvest: Millised muutused toimuvad elutu looduse korral talvel? Kuidas päike talvel paistab? Lumehelbed lendasid paremale, Lapsed vaatasid paremale.

Kokku on 24 esitlust

Kuznetsova N.N.

algkooli õpetaja,

kõrgeim kvalifikatsioonikategooria

Memorandum "Kalininski Sosh nr 1

Saratovi piirkond "

Ülesanded: 1) Tutvustada õpilasi talve kolmanda kuu eripäradega ja nendega

muutused looduses.

2) Andke aimu lumepilvest, vihmast, vihmast, suladest.

3) Arendage loodusnähtuste emotsionaalset taju.

4) Hoolitseda loomade ja lindude eest hoolitseva suhtumisega.

Tundide ajal.

    Org. hetk.

Üks, kaks - pea on kõrgem.

Kolm, neli - haru on laiem.

Viis, kuus - istuge vaikselt maha.

    Tunni teema sissejuhatus.

Poisid, meie külaline on täna väga ilus aastaaeg.

Ja milline neist, saate mõistatada mõistatuse järgi.

Millised kolm lendasid:

Neis kolmes hobused on valged.

Ja kuninganna istub kelgas,

Belokosa, valge näoga.

Kuidas ta oma varrukat vedas

Ta kattis kõik hõbedaga.

(Talv)

Jah, täna on nõid-Talv ise meie külaline.(1 libisemine)

Talv jõudis täna meile juhuslikult. Ta tõi meile täna meie tunni teema.

Kuid selleks peate ära arvama mõistatuse, mille ta on teile ette valmistanud.

Lumi langeb taevast kottidesse.(2 libisemist)

Maja ümber on lumesadu.

Esiteks lumetormid, siis lumetorm

Nad jooksid külla.

Öösel on külm tugev

Päeva jooksul on kuulda tilkade helisemist.

Päev on märkimisväärselt kasvanud.

Mis, öelge, sel kuul?(Veebruar)

Mõelge, mida meie tunni teema võiks nimetada?

Avame tunni lk 120 ja loeme tunni teema, mille Talv meile tõi.(3 libisemist)

    Tunni teema sõnum.

    Töö teemaga.

Poisid, mis on talvekuu veebruaris?(3)

Ja mis saab aastast?(2)

Mis kuul nad ütlevad: "Aasta on algus, talv on keskmine"? (jaanuar)

Pange tähele kuu lõpp, mille aasta lõppeb (detsember)

Nüüd rääkige meie külalisele kõik talvekuud järjekorras.

(4 slaidi)- Nõianeiu Winter pakub mõistatust meelde jätta ja öelda, millised loodusnähtused osutavad veebruarile.

Ja nüüd loen teile selle teema all teksti 120. leheküljel ja mõtlete, milliseid muid loodusnähtusi see ütleb.

Milliseid loodusnähtusi see ütleb?

Poisid, tekstisveebruaril mida nimetatakse lumepilvede ja tuulte, vihma- ja lumepilvede kuuks.

Meie külaline soovib teada. Kas teate, miks seda kuud nimetatakse?

D. m. Veebruaris vastutab 2 sõpra: lumetorm ja lumetorm.

Mis sõnast teie arvates sõna võiks pärineda"Blizzard"? "talvetorm"?

D. m. Sõnadest "kättemaks" ja "kähar" moodustati lumetorm ja lumetorm. Tuul võib lund pühkida mööda teid või põlde või võib ta üles tõsta ja lokkida lumetormi. (5. ja 6. slaid)

Tugevat vihmapiiska nimetatakse lumepilveks või lumepilveks.

Räägime oma külalisele, milliseid loodusnähtusi te nende 10 päeva jooksul täheldasite.(tuul, pakane, sade)

Ja veebruaris on seal sageli sula.(7 slaidi)

Kes teab, mis see on?

D. m. See on üks looduslik fenomenkui pärast lumesadu või külmakraade õhutemperatuur tõuseb nii palju, et lumi ja jääpurikad hakkavad sulama.

Mida võib teie arvates loodusel sel perioodil kuulda olla? (piisad)

Jah, helisevad tilgad on mänginud oma toredat laulu ja kutsuvad üles kaunist kevadet. Seetõttu kutsutakse mõnikord seda kuud"Oota kevadeni."

Poisid, mulle tundub, et oleme liiga kaua istunud. Tõuseme püsti ja suusatame.

Fizminutka

Suusatame metsa

Me ronime mäkke.

Pulgad aitavad meil minna,

Tee saab olema meie jaoks lihtne.

Järsku tõusis tugev tuul.

Ta pöörab puid, pöördub

Ja see roostetab okste vahel.

Lumi lendab, lendab, lendab.

Ja ümberringi on lumikellukesi

Teed olid lumega kaetud.

Noh, me läheme, me läheme

Ja me tuleme oma majja.

Ja nüüd kutsub Winter meid uuesti temaga küllatalvemets ja jälgida selle "elu" ja elanike elu.

Kas sa nõustud?

Siis mine edasi!

Noh, siin me oleme metsa ääres. Oh, midagi tohutut peitub meie teel. See talvine nõid soovib, et me arvaksime ära tema koostatud ristsõna ja saaksime teada, mis see on.

Võite arvata? (8 slaidi)

    Kõnnin põllul, keerutan, irvin,

Ma ei taha kedagi teada.

Jooksen mööda küla

Visandan lumetormi.(lumetorm)

2. Kes see on, ulgumine,

Kärbsed ilma tiibadeta

Ja ilma luuduta

Ta katab oma rajad. (talvine torm)

    Milline meister see on

Ma rakendasin seda klaasile

Ja lehed ja ürdid

Ja roosipõõsad? (härmatis)

    Talvine vihm

Väikestest tähtedest

Ei koputa akendele

Ei ragista katusel.(lumesadu)

- Mis meid peatab? (lumikelluke)

Me saame lumetormist üle ja ... lõpuks olemegi metsas!(9 slaidi)

Mis siin toimub?

Sule silmad, kuula ...

Mida olete kuulnud?

Mida sa nägid?

Nüüd kuulake, kuidas selle kohta öeldakse meie õpiku leheküljel 120 nimega "Metsapildid".

Milliseid loomi tekstis mainitakse?

Millised loomad talvituvad?

Miks ajab jänes rajad segadusse?

Kas arvate, et jänes on arg või ettevaatlik?

    Töö märkmikus.

Meie külaline Zima soovib teada saada, kuidas tunnete loomi ja maju, kus nad talvituvad.

Avage märkmik lehele 44. Valmistage ette lihtne pliiats.

Looma joonis ja talvitumise koht on vaja ühendada joonega. Täitke ülesanne ise.

(Kontrollima) (10 slaidi)

Vi. Töö teemaga.

- Poisid, kas teate, kellel on talvel raske olla?

Miks?

D. m. Veebruar on viimane talvekuu, mis on paljude metsloomade jaoks kõige kohutavam. Kuu tõsist nälga. Nii urgudes kui ka maa-aluses laoruumides on loomadel varud otsa saanud.

Ja linnud näljutavad sageli.

Kuidas saate aidata nii loomadel kui ka lindudel sellest keerulisest ajast läbi saada?

Ja sööturid võivad olla valmistatud erinevatest materjalidest.(11 slaidi)

Kui paljudel teil on söötjaid?

Millest nad on valmistatud?

D. m. Kuid ükskõik kui raske see loomadele ka pole, ikkagiveebruar - paljudel loomadel on pulmad.

Kas keegi teist teab, millised loomad tähistavad oma pulmi veebruaris?

D. m. - Hundid, punased rebased, jänesed, koprad korraldavad oma pulmad veebruaris. Ja mõnel loomal on järglasi. Kutsikad sündisid veebruaris. Metsas on endiselt külm, aga dennis on see soe ja hubane. Ja ema on lähedal.

Poisid, milliseid pühi tähistavad inimesed veebruaris? (23. veebruar, võrapäev)

Inimesed ütlevad: "Veebruar on nii tuule käes, kui ringis ja soojendab külgi."

Ja veel, veebruar pole mitte ainult finaal külm talvaga ka väga ilus aastaaeg.

Vaata pilte. Paljud kunstnikud imetlesid meie külalist Talvi, näidates tema ilu.

Ja kirjanikud ja luuletajad imetlesid oma teoseid.

Ja nüüd loevad poisid meile katkendeid luuletustest.

S. Yesenin "Kask"

1. Minu akna all on valge kask

Lumega kaetud

Nagu hõbe.

Kohevatel okstel

Lumise piiriga

Pintslid jätsid ära

Valge eris ...

A. S. Puškin "Talvehommik"

2. Ja nüüd, vaata aknast välja!

Sinise taeva all

Suurepärased vaibad

Päikeses särades lumi on ...

S.Ya.Marshak "veebruar"

3. Tuul puhub veebruaris,

Nad hüüavad valjusti torudes.

Tormas nagu madu maas

Kerge vihmasadu.

Noh, noh, nüüd on meie jalutuskäik lõppenud. Meil on aeg tagasi minna.

Läheme tagasi klassi ja teeme kokkuvõtte.(12 slaidi)

Eesmärgid:

1) Õppeaine: aidata kaasa õpilaste teadmiste kujunemisele kolmanda talvekuu eripäradest ja looduse muutustest, luua tingimused UUD moodustamiseks;

Kognitiivne - arendada oskust iseseisvalt leida ja ekstraheerida vajalikku teavet, sõnastada kognitiivne eesmärk, otsida ja ekstraheerida teavet, viia läbi haridusprobleemide lahendamiseks analüüse, sünteesi, võrdlemist, klassifitseerimise toiminguid, luua põhjus-tagajärg seoseid, teha üldistusi, järeldusi.

Regulatiivne - eesmärkide seadmine, arendab oskust vajalikke tegevusi kavandada; kontrollida tegevuste protsessi ja tulemust, hinnata adekvaatselt nende saavutusi; teadvustada tekkinud raskusi, otsima nende põhjust ja viise ületamiseks; huviharidus ja armastus looduse vastu, austus selle vastu.

Kommunikatiivne - arendada oskust astuda dialoogi õpetaja, kaaslastega, sõnastada oma mõtteid, väljendada ja põhjendada oma seisukohta, ennetav koostöö teabe otsimisel ja kogumisel, partneri tegevuse hindamine.

3) Isiklik: suurendada õpilaste teadlikkust uuritava aine väärtusest.

Õppetunni tüüp: koolitustund uue materjali uurimiseks ja esmaseks konsolideerimiseks.

Varustus õpetajale: esitlus "veebruar", interaktiivne tahvel, kaardid talvekuude nimega, pildid teemal "Loodusobjektid". Kava "Animaalse ja elutu looduse omavaheline seos", fotod, visuaalsed märgid, Antonio Vivaldi muusikaline teos "Talv".

suur kaanega läbipaistev konteiner, föön.

Varustus igale õpilasele: õpik " Maailm", Töövihik, kirjutusmaterjalid, märkmelehed, selge leht kirjapaber, heliplaat, küvett, läbipaistev klaas vett, 2 münti, paberist salvrätikud.

Tunni käik.

I. Organisatsiooniline hetk.

Poisid! Täna kutsun teid muinasjuttu külastama. (õpetaja loeb katkendi jutust "12 kuud")

Kes kogunes uusaasta tule ümber S. Ya. Marshaki muinasjuttu "12 kuud"?

Minge kuude kaupa välja, ehitage järjekorda.

Kontrollime, kas meie "Kuud" on õiges järjekorras. (laste vastused).

II. Avaldus haridusprobleemi kohta. Tunni eesmärkide määratlemine.

Mis aastaaeg see on? Loetlege talvekuud.

Kuidas inimesed detsembrist räägivad? (Detsember on aasta kesköö. Aasta lõpeb, talv algab.)

Mida nad jaanuari kohta ütlevad? (Aasta algus on talve keskpaik.)

Ja millist kuud pole me täna veel öelnud, kas olete aimanud?

Mis on teie arvates meie tunni eesmärk?

Õppetunni eesmärk: välja selgitada, millised muutused toimusid veebruaris eluta looduses ja kuidas need mõjusid elusloodusele.

Planeerimine.

Planeerime oma tunni (tunniplaan kirjutatakse tahvlile mitte mingis kindlas järjekorras, õpilased valivad ja koostavad tunniplaani.)

Mida me õppetunnis kavandatud plaani rakendamiseks teeme? (uuringuid saab teha)

Milliseid uurimismeetodeid te teate? (sümbolid kuvatakse tahvlil)

Milline neist meetoditest aitab teil teie arvates uut materjali õppida?

III. Uue materjali õppimine.

  1. Teoreetiline osa.

Koostage veebruari kollektiivne kirjeldus laste enda elukogemuste põhjal. Tulemus:

Veebruar on talve viimane kuu. "Kevade saavutamine". See on lühim. Nad kutsusid teda lühikeseks. Ja veebruarikuu hüüdnimi oli bokogrey. Päike on pisut kuuma hakanud ja taas tulevad külmakraadid ja vihmahood. Veebruar on kohati kibe külm. Inimesed ütlevad tema kohta "Lute". Kuu on muutlik, petlik.

Meie ajal ennustasid ilmaennustajad ilmateadet, pikka aega püüdsid inimesed jälgida lindude, loomade käitumist ja loodusnähtusi, et teada saada ilm lähituleviku jaoks, see tähendab rahvamärgid, tulid vanasõnad ja ütlemised. Milliseid vanasõnu ja ütlemisi te veebruarist teate?

Olen teile ette valmistanud ka märke ja vanasõnu veebruari kohta, loeme neid.

Lumetuisk kriiskab - see pühib terve nädala.

Mida külmem on veebruari viimane nädal, seda soojem on märtsis.

Lühike lugu ilmaennustusseadmetest - baromeetrid.

Kogu materjal - vaata arhiivi.

Jaga seda: