Lapse arengukiri E. Kirjaoskuse õpetamise tunni kokkuvõte "Vokaalikiri E. Läbitud materjali tugevdamine

OKUPATSIOON

Teema: kirjad Tema sõna alguses

ja täishäälikute järele

Eesmärgid:

- tutvustada kirju Tema;

- õppida korreleerima tähte ja helisid.

Õpeta tähtedega sõnu lugema Tema sõna alguses ja täishäälikute järel;

Õpetage lapsi sõnad silpidesse jagama;

Parandus- ja arenguhäired:

- arendada laste üld-, peen- ja liigendmotoorikat;

Parandage helitähtede analüüsi ;;

Harjutus väikeloomade nimisõnade-nimede kasutamisel ainsuses ja mitmuses;

Harjuta mitmuse genitiivsõnade kasutamist;

Arendada foneemilisi protsesse;

Vormi tähtede kirjutamise oskus Tema.

Arendada visuaalset taju.

Parandus ja haridus:

Harida lapsi üksteist tähelepanelikult kuulama.

- kasvatada lastes võime kaaslasi tähelepanelikult kuulata ilma neid katkestamata.

Varustus: teemapildid; kaart helide tähistamiseks ja skeemide koostamiseks, täht E , üksikud peeglid, märkmikud, "marjad", õhupallid, värvimis ..

Tunni käik

Vaata pilti ja ütle mulle, kellel on kes?

Jänesel on ... (jänes) Ja see? (Jänes.)

Põdral on ... (vasikas) Ja see? (Põdervasikad.)

Karul on ... (karupoeg) Ja see? (Karupojad.)

Siilil on ... (siil) Ja see? (Siil.)

Hundil on ... (hundikutsikas) Ja see? (Väikesed pojad.)

Rebasel on ... (rebasepoeg) Ja see? (Rebasepojad.)

Lae alla:


Eelvaade:

OKUPATSIOON

Teema: tähed E, e sõna alguses

ja täishäälikute järele

Eesmärgid:

Parandusõpetus:

- tutvustada kirjuTema;

- õppida korreleerima tähte ja helisid.

Õpeta tähtedega sõnu lugemaTema sõna alguses ja täishäälikute järel;

Õpetage lapsi sõnad silpidesse jagama;

Parandus- ja arenguhäired:

- arendada laste üld-, peen- ja liigendmotoorikat;

Parandage helitähtede analüüsi ;;

Harjutus väikeloomade nimisõnade-nimede kasutamisel ainsuses ja mitmuses;

Harjutus kasutusesnimisõnad mitmuses genitiivis;

Arendada foneemilisi protsesse;

Vormi tähtede kirjutamise oskusTema.

Arendada visuaalset taju.

Parandus ja haridus:

Harida lapsi üksteist tähelepanelikult kuulama.

- koolitada lapsi kaaslasi tähelepanelikult kuulama ilma neid segamata.

Varustus: teemapildid; kaart helide tähistamiseks ja skeemide koostamiseks, tähtE , üksikud peeglid, märkmikud, "marjad", õhupallid, värvimis ..

Tunni käik

1. Organisatsiooniline hetk. Mäng „Kes on kes?

Kuvatakse loomade ja nende imikute pilte.

Vaata pilti ja ütle mulle, kellel on kes?

Jänesel on ... (jänes) Ja see? (Jänes.)

Põdral on ... (vasikas) Ja see? (Põdervasikad.)

Karul on ... (karupoeg) Ja see? (Karupojad.)

Siilil on ... (siil) Ja see? (Siil.)

Hundil on ... (hundikutsikas) Ja see? (Väikesed pojad.)

Rebasel on ... (rebasepoeg) Ja see? (Rebasepojad.)

2. Üldmotoorika arendamine."Kastmiskohta". Kõne kooskõlastamine liikumisega, loova kujutlusvõime ja jäljendamise arendamine, konsolideerimine nimisõnade järelsõnadega -onok, -onok.

3. Näomassaaž. Lapsed teevad koos logopeediga peegli ees näomassaaži. Kõigepealt teeb logopeed silitusi ja seejärel tutvustab lastele siksakilisi liigutusi:

Massaaž lõpeb silitamisega.

4. Liigutusmotoorika arendamine.

"Hammusta ülahuul"

"Hammusta alahuul"

Ava - sulgege "aken" (suu).

5. Tunni teema väljakuulutamine.E-tähega tutvumine

Loom tuli meile külla ja võite arvata, milline neist.

Pesemata suus ei võta kunagi
Ja sa oled nii puhas ...(RAKKON)

Täpselt nii, pesukaru. Vaadake, kuidas sõna "RAKKON ".

Logopeed demonstreerib "RACCOUNT".

Jagage sõnaRAKKON silpidesse. Mis on esimene silp? Mis on teine \u200b\u200bsilp? Mõelge skeemile. Loe teist silpi. Ja esimest silpi e tähistab tähtE.

Mõelge tähtedeleTema ... Kuidas nad on sarnased? Mis vahe on?

Kui palju elemente on suurtähegaE ? Mis need elemendid on?

Mõelgem väikesele tähelee ... Mitu elementi see sisaldab? Mis need elemendid on?

Joonista õhku tähtE (Omal käel. Kui laps ei tulnud ülesandega toime, joonistage antud kiri lapse käega õhus.)

Voldi kiri pulkadega kokku. (Vajadusel aidake oma last.)

Lugege kasti tähti.

Mitu tähte E (suured ja väikesed) pildil?

Väikese kähriku ema saatis ta murakate järele. Tee tuleb pikk. Väike pesukaru kutsub meid sellele teekonnale. Kas sa nõustud?

Jah!

Noh, siis lähme!

6. Harjutus häälduse tõstmisel ja langetamisel.

Kõigepealt peame minema üle silla, üle sügava jõe. Lähme ja laulame laulu "E".

E-täht läheb trepiastmetest üles ja alla.

Kui sa E-d laulsid, mis helisid sa tegid?

- [th] ja [eh].

Täpselt nii, E koosneb kahest helist[th] ja [eh]. Kui täht E seisab sõna alguses või täishääliku järel, määrame selle rohelise-punase ristkülikuga.

Roheline värv tähendab alati pehmet konsonantheli[th], ja punane on täishäälik [ee].

TO

Ja nüüd jõuame rabasse. Vaadake eri värvi soos olevaid muhke. Peame jõudma teisele poole raba, kuid peame astuma ainult tähte tähistavatele muhkudele"E". (Punakasroheline.)

Punnilt hüppavad lapsed liiguvad raba teisele poole.

7. Kõne grammatilise struktuuri kujunemine.Nimisõnade kasutamine mitmuse genitiivis.

Kas olete kõik üle saanud? Hästi tehtud! Milliseid loomi olete näinud?

Konnad, maod, räimed, põdrad, kraanad, putukad.

8. Heli-tähe analüüs.

söö sõi lähme kähriku ulguma

TO

TO

kuni

TO

TO

TO

TO

TO

TO

TO

TO

9. Foneemilise kuulmise areng. "Kaja".

Mängitakse kaja.

Nimetan sõna või tähte ja kordate ainult viimast heli.

Hääldamisel liialdab logopeed viimase heli.

E ... (ee-uh)

Ma ... (A-a-a)

Jah ... (oeh-ooh)

Jah ... (oi-oi-oi)

Uus (uh-uh)

Minu (A-a-a)

Kiigun ... (oeh-oeh)

Teie (oi-oi-oi)

10. Harjutus silmadele.

Hästi tehtud! Ülesandega toime tulnud. Edasi kulgeb meie rada läbi tiheda metsa.

Meie lapsed on hirmul.

Sulgege silmad ja avage silmad seejärel.

Mida öökull meile tõi? Märkmikud.

11. Kiri (töövihik)

a) Kirjutage rea lõppu plokk E.

b) Ringi ainult õige täht E.

c) Visuaalse tähelepanu arendamine. Täht E "haigestus", me ravime selle (lisage see)

12. Harjutus häälduses.

Las puhas kähriku plaksutada

Murakad sõid rahulikult

Kaks kährikut kuuse all.

13. Peenmotoorika arendamine:

Kas saame aidata Kährikul murakaid koguda?

Jah!

"Marjad" on laste ees laiali. "Marjad" peate koguma korvi, võttes need pöidla ja nimetissõrmega, seejärel pöidla ja keskmise sõrmega jne. kõigepealt parema, siis vasaku käega.

14. Töö hingamise ja hääle arendamise kallal.

On aeg tagasi minna. Ja naaseme õhupallidele, mille väike pesukaru meile kinkis. Kuid kõigepealt tuleb need üles puhuda.

Lapsed paisutavad õhupalle. Logopeed aitab neid siduda.

15. Õppetunni kokkuvõte.

Mis kirjaga kohtusime täna?

16. Peegeldus

Lastele antakse pesukaru värvimisraamat.

Kui reis meeldis, värvige joonis mitmevärviliste pliiatsitega, kui reis ei meeldinud, värvige joonis halli pliiatsiga.


Jekaterina Vladimirovna Evsejeva


Ülesanded:

Tutvustage lastele uut täht Ё;

Sisenda huvi raamatute vastu;

- Varustus:

Siili pilt;

Vorm tähed Ё;

Raamat I. I. Akimushkin "Kunagi oli siil" ja entsüklopeedia loomariigi kohta "Kõik loomade kohta. A-st Z-ni "... Tõlkinud I. Gorelik. Ed. "Machaon" 2003

Tundide ajal:

1. Organisatsiooniline hetk.

Tere kutid, istuge maha!

Nüüd ütleme tere elu allikale koos päikesega.

Tere kuldne päike!

Tere sinine taevas!

Tere ema maa!

Tere, mu kodumaa!

Ütleme nüüd, et keele keerutaja!

Ta-ta-ta- meil on kodus puhtus

Cho-cho-cho - lükake õmblemine edasi

Hakkasime loto mängima

At-at-at-läheme jalutama

At-at-at- võtame motorolleri kaasa

Nii et poisid, alustame oma okupatsioon! Arvake mõistatust!

Vihane liigutav

Elab metsa kõrbes;

Paljud nõelad - palju

Ja mitte ühtegi niiti.

Kes see on? (Siil).

Metsas veereb pall

Tal on terav pool

Ta peab jahti öösel

Mardikad ja hiired.

Mõtle ja ütle mulle, mis helid seal on? (täishäälikud ja konsonandid) ... - Milliseid helisid me kutsume täishäälikud? (Lauldakse venivaid helisid, hääldamisel läbib õhk vabalt). Mis värvi me neid tähistame?

Teeme sõna siil silbi-kõla analüüsi.

Mitu silpi on ühes sõnas? (Siil)

Millistest helidest koosneb esimene silp? (yo)

Teine silp? (zhyk)

Mis silp on rõhutatud? (ühele)

Milliseid helisid kuuleb sõna siil alguses? Ütle (yo)

Poisid, neid helisid tähistab üks täht Ё

Ütleme nii kiri... Kuidas seda hääldatakse? (venib, nii et see kirimilline? (täishäälik)

Kui a kiri ё ees, see tähendab 2 heli,

Siili, jõulupuu ja täht Ё.

Mida näete pildil? Kuidas see välja näeb täht Ё

Mis on sarnased tähed E ja Y?

E-täht puhkas,

Kui kohe tema juurde

Paar tibu lehvis -

Selgus täht Ё.

Kirjutage täht E õhus.

Kirjutame neli suurt tähed Ё... Vaadake, kuidas ma kirjutan täht E tahvlil... Kõigepealt kirjutan pika pulga ülevalt alla, siis, alustades ülevalt, kolm lühikest pulgakest vasakult paremale. Lõpuks panin üle täht kaks punkti... Poisid, pidage meeles, et selliseid on olemas reegel: Kui sõna sisaldab kiri ta on alati lööklaine ja miks kuulata muinasjuttu!

Sellest loost saate teada, kust see pärineb tähed Ё ülal - kaks punkti.

üks kord e-täht jooksis metsa... Äkki puhus tugev tuul e-täht ehmusja ta varjas end kuuse all. Kuus kõikus tuulest ja edasi kaks muhku kukkusid E-tähelemillest tekkisid muhud E pähe. Sellest sai ta teiseks - täht Ё... Pärast seda juhtumit kiri E on alati löökpillid.

Kas teile meeldib siilijutt? Kuid mitte asjata, et me sageli ütlema: muinasjutt on vale, kuid selles on vihje, õppetund headele stipendiaatidele. Mis õppetunni sa sellest loost said? (Täht ё on alati rõhutatud) .

Vaatame järele! Lugege neid sõnu kooris, need sisaldavad täht ё

(sõnad on tahvlile trükitud)

Ja nüüd töötame märkmikes. Me täidame ülesande. Teie laudadel on punased, sinised ja rohelised pliiatsid. Mis värvi me ruutu värvime? Miks punane? Sest täishäälik.

Fizminutka: Pinocchio

Tutvumine uuega täht Ё.

Hästi tehtud poisid!

Oletame, et kolm korda ja määrame täishäälik või kaashäälik?

(täishäälik)

(Kahest [Y ’] ja [O])

Vaadake teda! (Yo kuvamine) ja tal on siiani vara: tee eelnev pehme konsonant!

Vaatame nüüd peeglitest, kuidas häält Ё hääldatakse.

Näpuvõimlemine.

- Ja nüüd tuleb mäng: Ma nimetan sõnad ja te plaksutate käsi ainult siis, kui sõna algab tähed Ё.

Valmis! Alustatud:

puu, murakas, vilgas, kährik, rähn, kuusk, siil, särav, pöörisõun.

Hästi tehtud! Nüüd vaadake pilti ja nimetage seda nii, et alguses keskel ja lõpus on heli Ё Pilt on riputatud.

Järeldus: Kiri Yol pole alati kahte heli, vaid ainult siis, kui see on sõnade alguses, pärast täishäälik või pärast pehmet märki.

Nii et meie okupatsioon... Kordame millega kiri kas me täna kohtusime? ( "Yo")

Mitmest helist see koosneb? ([th ’], [o])

Mis see on kiri, täishäälik või kaashäälik? (täishäälik)

Mis veel huvitavat meelde jäi kiri? (teeb eelnevat pehme konsonant, alati šokk).

Kes aitas meid meie töös? (Siil) Ütleme talle tänu!

Oh jah, ma peaaegu unustasin! Siil tuli viimasega hüvasti mõistatus:

Kuidas KÕIK lõppeb? Kas olete arvanud? (täht Ё)

Abdulova Dzhume Sirazhutdinovna

Eesmärk: õppida leidma ja esile tõstma E-tähte; helistada nimedele, mis algavad E-tähega, arendada foneetilist kuulmist, arendada kõne, fantaasia, mälu väljendusrikkust, arendada käemotoorikat

KIRI "YO"

Tähel "E" on sugulased - "E".

Tal on kaks punkti peal.

"E" justkui, kuid mitte - "E" -

See on selle erinevus.

Siiliga jõulupuu

Nii sarnane:

Nõeltega jõulupuu,

Siil - ka.

See on huvitav!

Foneetika ei ole aritmeetiline.

Õppida foneetikat - saada kirjaoskajaks!

Täht "E" on üks ja seal on kaks häält - [yo]

puu - [yolka]

siil - [jah]

Täht "E" on täishäälik

Täht "ё", nagu sageli juhtub,

See lendab sõna keskele.

P ro ja zn umbes s ja m kohta:vasika põrsas

kassipoeg õrn

rebane beebi

kana varss

pardipoja jaanalind

Ülesanne. Sisestage need sõnad. Pilte joonistama.

On vaja sisestada täht "e" -

Siin on teie ülesanne.

Mäng "Kutsu poegi emadele"

Inimestel on: - laps.

Loomadel: elevandi jaoks - elevant _ nok,

tiigril on tiiger _ nok,

lõvinaisel on lõvi,

hobusel on varss,

lehmal on keha,

kitsel on kits,

seal on siga.

Lindude jaoks: hane - hani,

part - ut _ nok,

kana on tibu,

jaanalinnul on jaanalind _ nok,

varesel on vares _ nok.

Mänguharjutus "Nimed tähega" E "

Ülesanne. Mis on teie sõprade nimed tähega "E".

M a l ch ja k ja: Alyosha, Lenya, Peter, Semyon.

Tüdruk: Alena, Nastya, Matryona, Vasyona.

Mänguharjutus "Võrdle!"

Võrdlus pole meile takistuseks,

Vastupidi, rõõm!

Kuusega siil on mõnevõrra sarnane:

Siilil on tihvtid,

Ja neil on puu otsas pulk.

Jõulupuu on suur puu,

Siil on selline loom.

Didaktiline mäng "Ütle sõna"

Kalad ujusid tiigis

Ja hullas silmapiiril.

Sa ei saa teda kätte

Sest see on ... (ruff).

Rohelistes sundressides

Nõelad taskus

Tüdrukud seisavad ringis

Nad liigutavad kõike käppadega,

Nad vaikivad metsas.

Tüdrukute käpad on tihvtid,

Sest see on ... (jõulupuud).

Didaktiline mäng "Arva mõistatus"

Põrandast jookseb pall

Ta liigutab oma nõelu. (Siil, siil.)

Okastega seljal

Teravad terad jäävad välja

Aiast jookseb pall läbi

Õun väriseb. (Siil.)

Ükskõik kui palju sa ujusid

Ta jäi libedaks.

Kuigi torkiv, aga mitte siil

See on lihtsalt kala ... (ruff).

Kehaline kasvatus

Kalasaba, kalasaba,

Üks kaks kolm! (Plaksutage käsi.)

Plaksuta, plaksuta

Trampi jalgu

Üks kaks kolm! (Nad trambivad jalgu.)

Käpad, käpad

Üks kaks kolm! (Nad vehivad kätega.)

Ja pea vasakule ja paremale

Üks kaks kolm! (Pöörake paremale, vasakule.)

Muinasjutt "Kaks siili"

Mererannas kasvasid kased ja vahtrad. Nende hulgas olid jõulupuud. Selles metsas elas siil. See oli kõik kaetud nõeltega, millega ta end vaenlaste eest kaitses.

Ühel hommikul läks siil mere äärde. Seal kohtas ta kummalist mereelukat. See oli suurte okastega ümmargune. Siil küsis:

- Kes sa oled? Sa tuletad mulle mingil moel meelde.

Vastuseks kuulis ta:

- Olen ka siil, aga ainult mereline. Teie elate maal ja mina meres. Mõnes mõttes olen ma teie sugulane.

Siilid hakkasid üksteist külla kutsuma. Kuid see unistus ei olnud määratud täituma. Ja miks? Mõtle ja räägi!

Ülesanne lapsele:... Joonista muinasjutule illustratsioon. Lugege ja rääkige lugu koos sõpradega edasi.

Seotud väljaanded:

Didaktilised mänguharjutused vanematele eelkooliealistele lastele geomeetriliste kujundite koostamiseks Didaktilised mänguharjutused vanematele eelkooliealistele lastele geomeetriliste kujundite koostamiseks. Eesmärk. Harjutage lapsi komponeerimiseks.

Mänguharjutused eelkooliealiste laste motoorse aktiivsuse arendamise vahendina Motoorne aktiivsus on loomulik liikumisvajadus, mille rahuldamine on igakülgse arengu kõige olulisem tingimus.

Mänguharjutused näoilmete ja emotsioonide arendamiseks keskealistele lastele. Uuringud liigutuste väljendusrikkuse, põhiemotsioonide, pantomiimiuuringute kohta. Pantomiimilised visandid 1. "Kelmikas kutsikas" - esineja hüppab üles.

Mänguülesanded ja harjutused heli [P] ja p-tähega Eesmärk: kinnistada laste ideid konsonantstähe ja -heli P kohta; õpetada kuulama, muinasjuttu ümber jutustama ja muinasjutule illustratsiooni joonistama; arenema.

1. Etapi eesmärk: mitteverbaalse kuulmise arendamine. Ülesanded: - arendada oskust ära tunda ja eristada kõne väliseid helisid; -Arendada kuulmisele tähelepanu.

Mängud ja mänguharjutused vaimse alaarenguga laste kirja graafilise kujutise visuaalse tajumise kujundamiseks Visuaalne taju on protsesside kogum maailma visuaalse pildi konstrueerimiseks abiga saadud sensoorse teabe põhjal.

Head päeva, kallid kolleegid ja külalised, kes on mind minu lehele vaadanud! Täna tahan teile rääkida mängudest ja harjutusharjutustest.

Laste ülesanded, mis aitavad õppida tähte "Yo, Yo".

Koolieelikul on esimese seina ja esimese tunnini kooli seinte vahel jäänud väga vähe aega, mistõttu lugemisprobleem muutub äärmiselt pakiliseks. Vanemate esmane ülesanne on korraldada haridusprotsess nii, et laps ei kaotaks soovi õppida ja maailma enda huvides uurida. Koolieelikutega läbi viidud tundide eesmärk peaks olema motivatsioon ning mis kõige tähtsam - lapse enda soov ja huvid.

Kui soovite õpetada oma last raamatuid lugema, peaksite kõigepealt alustama tähtede meeldejätmisest ja kasutamisest. Neid tuleb õpetada mitte tähestikulises järjekorras, vaid mitte kaootilises järjekorras.

Täna peatume tähe "Yo, Yo" uurimisel. Ülesandeid on üsna lihtne täita ja need on mõeldud ka lasterühma tundidesse.

"E" tähega algavate piltidega kaardid.

Ülesanded lastele "E-täht"

Täht "E" on E-tähe väga hea sõber, kuid on kohutavalt torkiv. Te küsite, miks? Ja kõik sellepärast, et järgmised sõnad algavad E-tähega: Yolka, Ruff, Siil. Suure ja väikese algustähe ё kirjapilt on oluliselt erinev, mistõttu mõned ülesanded on mõeldud selle tähe õigekirja täpselt meelde jätmiseks ja mõned selle kõlaosa meelde jätmiseks.

Ülesanne "Suhtlusringid"
Eesmärk: kinnistada laste teadmistes teadmisi ё tähe kohta; loova mõtlemise arendamine.
Materjalid: foto erinevate esemetega, punased pliiatsid.
Ülesanne: lapsele on vaja anda pilte ja tuvastada temaga kõik need objektid, mis algavad tähega "Yo, Yo". Paluge selle tähega alustavaid objekte ringitada. Pärast seda paluge lapsel nende esemete nimeks värvida suured ja väikesed tähed "Yo, Yo".

Sisestage täht
Eesmärk: lapse kunstiliste võimete arendamine; ebatavalises olukorras otsuste tegemine; süvendades lapse ideid tähest "Yo, Yo".
Materjalid: pliiatsid, pilt jõulupuust ja siil.
Ülesanne: peate andma lapsele pilte ja paluma tal määrata, keda seal kujutatakse? Pärast seda on vaja neid koos lapsega värvida ja sisestada esimene täht (_lochka, _zhik).

Lood E-tähe fikseerimiseks sõnade asemel piltidega.

"Yo" kirjutamise õppimine
Eesmärk: E-tähe õigekirja parem meelde jätmine.
Materjalid: pilt 5 tähega Ё, 5 erinevat värvi pliiatsit.
Ülesanne: paluge lapsel värvida 5 pööki "E" eri värvi pliiatsitega.

Leidke kiri
Eesmärk: lapse tähelepanelikkuse arendamine; E-tähe kujutise konsolideerimine lapse mõtetes.
Materjalid: 5 kaarti tähestiku erinevate tähtedega (A, B, D.YO, E).
Ülesanne: asetage lapse ette kaardid ja andke talle minut tähtede vaatamiseks. Pärast seda segage need ja paluge leida neilt kaart, millel on täht "E".

Ülesanne "Pehme kiri"
Eesmärk: tähe "E" uurimine erinevatest külgedest; selle tunnuste tuvastamine.
Materjalid: kaardid, millele on kirjutatud silbid, mis sisaldavad tähte E (kolm esimest kaarti: MO, SO, LO; teised kolm: ME, SE, LE).
Ülesanne: aidake lapsel silpe kordamööda lugeda, kõigepealt esimesed kolm ja siis teine. Pöörake tähelepanu asjaolule, et E-tähte sisaldavad silbid kõlavad palju pehmemalt kui esimesed kolm silpi.

Pildi sobitamise ülesanne
Materjalid: kolm fotot, mis kujutavad kotkast, eeslit ja kaera. Kolm nimekaarti (kotkas, eesel, kaer).
Ülesanne: peate ühendama nime ja pildid ning loendama, kui palju tähti e kasutatakse kolmes nimes.

Videotund lastele "Täht E"

Täna tutvustame oma lastele vene tähestiku järgmist tähte - tähte "E".

Pakun välja printida ja täita selle kirja kohta väga huvitavaid ja lihtsaid ülesandeid. Mida laps siis tegema peab?

  • Ringi objektid, mis algavad tähega "E". Värvige suurtäht ja väikesed tähed "E" punasega.
  • Kirjutage iga pildi alla ringikujuline väike „e“ ja ringige esimene „e“. Arutage, kes on piltidel? Mis tähega kõik need sõnad algavad?
  • Värvige pilt, uurige, kes on sellel kujutatud, sisestage sõnadesse "ruff", "siil" ja "puu" täht "ё".
  • E-tähe kirjutamise õppimine - peate E-tähed mitmevärviliste pliiatsitega ringi tegema ja seejärel
  • kaunista jõulupuu mitmevärviliste tähtedega "e".
  • Õppige kirjutama suuri ja väikseid tähti "E" - visandage punktiirjooned.
  • Otsime vene tähestiku teiste tähtede seast viit tähte "E". (Tähtede mäng tähelepanelikkuse eest).
  • Aidake siilil koju jõuda ema siili juurde, mis asub tema majas puu all. Ümber punktiirjoone. Sisestage sõna "siil" täht "ё".

Video

ABC Baby E-tähe kohta

Siit saate teada, kuidas see kiri õigesti kõlab

Väikestele

Jaga seda: