Конспект уроку на тему «Коли настане літо? IV. новий матеріал

Галя Бжасова
Конспект заняття «Скоро літо»

мета:

Уточнити уявлення про наступаючому літо.

Розвивати пам'ять, мислення, здатність правильно і грамотно висловлювати свої думки.

Закріпити навичку складати просте поширене речення.

Активізувати знання про небезпечних ситуаціях, Які можуть статися в побуті, і шляхи їх запобігання.

Спонукати використовувати літній відпочинок в оздоровчих цілях.

словникова робота: літо, Сонечко, зелена травичка, квіти, ягоди, птиці.

Матеріали та обладнання: Ілюстрації наступаючого літа, картинки - сонце, гриби, дерева, квіти, ягоди; картинки різних ситуацій небезпечного і безпечної поведінки дітей; силуети їстівних грибів і мухоморів.

Хід заняття:

вихователь: Хлопці здрастуйте! Сьогодні у нас з вами буде дуже цікава розмова, а загадка допоможе вам дізнатися, про що ми поговоримо:

Я виткане з спеки,

Несу тепло з собою.

Я річки грію,

Купайтеся - запрошую.

І любите за це

Ви все мене. Я - (літо) .

вихователь: Ось і нарешті настав літо! Ми так довго чекали його з вами! Скажіть, які ж прикмети ви знаєте?

Відповіді дітей.

вихователь: Чим радує всіх літня пора? (Відповіді дітей)

Які літні ігри і забави ви любите? (Відповіді дітей)

хто влітку ходив за грибами та ягодами? (Відповіді дітей)

Вихователь звертає увагу дітей на ілюстрації лісу, квітучого лугу і задає питання по їх утриманню. Потім пропонує допомогти їй скласти розповідь про літо: Починає пропозицію, діти закінчують його.

настав літо. Дуже яскраво світить (Сонечко). На деревах багато зелених (Листя). У тіні дерев з'явилися (Гриби). На кущах дозріли (Ягоди). У лісі весело щебечуть (Птиці).

вихователь: Дуже багато існує прислів'їв і приказок про літо. Як ви думаєте, як можна пояснити такі приказки та прислів'я: « влітку зоря з зорею зустрічаються » (Великий світловий день). «У червні сонце високо, а з ранку до вечора далеко». чому кажуть: влітку кожен кущик ночувати пустить (Тому що влітку дуже теплі ночі) (Відповіді дітей).

гра «Складання пропозиції».

На дошці - три картинки із зображенням лугових квітів. вихователь ставить питання: "Який квітка ти візьмеш собі, який віддаси одного, а що поставиш в вазу?» (Мак я візьму собі, волошка віддам одному, а дзвіночок я поставлю в вазу).

вихователь: А тепер давайте трохи відпочинемо!

Физкультминутка.

Наші червоні квітки розпускають пелюстки (Плавно піднімаємо руки вгору)

Вітер трохи дихає, пелюстки колише. (Хитання руками вліво-вправо)

Наші червоні квітки закривають пелюстки. (Присіли, сховалися)

головою качають (Рухи головою вправо-вліво).

Тихо засипають.

вихователь: Хлопці а ви знаєте, що не всі гриби безпечні? А ну відгадайте загадку?

Знають навіть малята червоно-білі гриби,

Ті, що з мухами не дружать.

Чи не бери ти їх на вечерю-неїстівний цей гриб,

Хоч красень він на вигляд.

Називають з давніх-давен, гриб той - червоний (Мухомор).

рухлива гра «Збери в кошик їстівні гриби».

Вихователь розкладає на підлозі силуети грибів і просить дітей знайти по одному їстівного гриба.

вихователь: Хлопці, а які небезпеки можуть зустрітися на вулиці (Відповіді дітей)

Чи можна чіпати незнайомих комах? (Відповіді дітей)

Що може статися, якщо дражнити собаку? (Відповіді дітей)

дидактична гра «Дозволяється - забороняється».

Вихователь роздає картинки і пропонує підійти до символів червоного кольору тим, у кого картинки небезпечної поведінки дітей, а до зелених - тим, у кого зображення правильних дій персонажів.

вихователь: Хлопці, для здоров'я необхідно більше перебувати на свіжому повітрі, Не забувайте робити зарядки, грайте в рухливі ігри, допомагайте дорослим! Все це потрібно для того, щоб за літо підрости, Стати швидкими, спритними, а значить і здоровими! Сподіваюся, що вам було цікаво і ви дізналися багато нового.

Публікації по темі:

Доброго вам дня! Зимова пора - найпрекрасніше і красиве пору року. Зима радує нас пухнастими кучугурами, виблискують на сонці.

Скоро скоро Новий рік! Він поспішає, йде! Постукає в двері до нас: Діти, здрастуйте, я до вас! З. Орлова] Скоро, скоро Новий рік! Він.

Новий Рік - найулюбленіший довгоочікуване свято у дітей. Напередодні нового року в групі «Буратіно» пройшла тематична тиждень «Скоро, скоро.

Конспект НСД з розвитку мовлення в старшій групі з використанням елементів ТРВЗ. Тема: «Зима - Літо» Мета: Навчати навичкам групової роботи.

Ось і закінчилося літо. Свій звіт про виконану роботу я вирішила зробити у вигляді лепбука. Кожен розворот лепбука відповідає темі тижні.

Оформлення ділянки-фотозвіт "Скоро літо". Привіт, хочу поділиться з вами своїм оформленням ділянки для прогулянки. Літо-це чудова.

Заняття по темі «Мої спогади про літо»

цілі:1. Узагальнити, систематизувати знання дітей про пори року - літо.

2.Форміровать вміння дітей працювати в програмі ПервоЛого з панеллю інструментів Рисовалка.

3. Розширювати і вдосконалювати правові знання дітей.

4. Коригувати сенсорне сприйняття за допомогою наочного посібника по темі «Літо».

5. Виховувати любов до навколишнього світу, розвивати творчі здібності.

Обладнання: дошка, проектор, комп'ютери, CD, картинки-ілюстрації.

хід заняття

    Оргмомент

Привітання

Я рада нашій новій зустрічі,

Мені з вами цікаво, друзі,

Цікаві Ваші відповіді

Із задоволенням слухаю я.

Ми сьогодні будемо спостерігати,

Висновки робити і міркувати.

А щоб урок пішов кожному запас,

Активно в роботу,

Включайся дружок.

    Робота по темі уроку

педагог : А тепер давайте всі один одному посміхнемося і подаруємо всім гарний настрій.

(На екрані фотографії літа, відпочинку дітей)

Хлопці, ви хочете дізнатися, про що ми сьогодні будемо розмовляти. (Відповіді дітей.) Тоді треба відгадати загадку.

1. Під музику Чайковського «Пори року. Август »читаються слів:

Пролетів веселий жук - ж-ж-ж.

Задзвенів комарик раптом - з-з-з.

Вітер гілки розгойдав - у-у-у.

Шарик голосно закричав - р-р-р.

Зашумів у воді очерет - ш-ш-ш.

І знову настала тиша - ш-ш-ш.

2. Я виткане з спеки,

Несу тепло з собою.

Я річки грію,

«Купайтеся» - запрошую.

І любите за це

Ви все мене. Я -

Діти.Літо!

Педагог.Хлопці, а які літні місяці ви знаєте?

Діти.Червень липень серпень.

П.Який перший літній місяць?

Діти.Перший літній місяць - червень.

П.А останній літній місяць?

Діти.Останній літній місяць - серпень.

Як ви провели літо?

Чим займаються діти на канікулах?

Як думаєте, що будемо сьогодні робити? Яку роботу виконаємо?

Пальчикова гімнастика.

Зберіть пальці гіркою,
І Маришка, і Єгорка,
вказівний зігніть
І трошки підійміть.
Починайте їм стукати
І при цьому наспівувати:
«Тінь-тінь-потетень,
Вище міста тин,
Вийшли звірі за тин,
Похвалялася весь день! »
Варто потренуватися,
Щоб з мишкою управлятися!

педагог:А тепер наше завдання створити свою фотографію минулого літа. Для цього нам знадобитися яка програма? ПервоЛого. Відкрийте її

Хто (що) є нашим головним помічником, відгадайте?

Маленька кулька під лавкою шарить.

Під підлогою таїться кішки боїться. (Миша)

Покладіть правильно руку на мишку. Щоб створити малюнок, ми працюємо в панелі інструментів. Яку команду ми відкриваємо? Показую, вони виконують.

За допомогою команди фон ми виберемо фон. Послухайте уважно, який фон ми виберемо.

Зелене, зелене сьогодні все навколо.

Зеленими травинками шумить зелений луг.

Зеленими стежками хлопці в ліс біжать.

Зелені коники нам пісеньки співають.

Якого кольору літо? Тепер ми знаємо це!

Ми знаємо все, що літо - зеленого кольору!

педагог Правильно, літо, ясну і сонячну погоду, травичка зеленіє.

Тепер нам потрібно закопіровать предмети, які зустрічалися нам влітку, і будуть нам нагадувати про нього.

сонце

Хмарка ховається за ліс,

Дивиться сонечко з небес.

І таке чисте, добре, променисте!

Якщо б ми його дістали,

Ми б його розцілували!

Для цього відкриваємо команду предмет і шукаємо картинку із зображенням метелика. А як же закопіровать? (Рука, сонце, вставляємо на картинку).

метелик:

Подивіться, тут квіти!

Чудесної краси!

Тільки раптом заворушилися,

Всі квіточки закружляли!

Ці чудові «квіти» - метелики-красуні!

Крила у метеликів швидко миготять,

В повітрі в'ються і плавно пурхають!

Вони над квітами кружляють невпинно!

Вони приймають «запашні ванни»!

зорова гімнастика

Ах, як довго ми шукали
Очки у хлопців втомилися.
(Покліпав очима)
Подивіться всі в вікно,
(Подивитися вліво - вправо)
Ах, як сонце високо.
(Подивитися вгору.)
Ми очі зараз закриємо,
(Закрити очі долоньками)
У класі веселку побудуємо,
Вгору по веселці підемо,
(Подивитись по дузі вгору вправо і вгору - вліво)
Вправо, вліво повернемо,
А потім скотимся вниз,
(Подивитися вниз)
Мружиться сильно, але тримайся.
(Зажмурившись, відкрити і моргнути їм)

педагог: Продовжуємо працювати над нашою фотографією. Ваше завдання додати на неї два-три предмети, які нагадували б нам про літо.

квітка

Зелені галявини ніби все в снігу!

Красуні ромашки біліють на лузі!

Біла ромашка, жовтенький хустку,

Ромашечка, ромашка! Коханий мій квітка!

Згадайте, а ніж ми любимо займатися влітку на вулиці? (Грати в м'яч, в пісочниці, стрибати на скакалці, кататися на велосипеді)

Наприклад, я вибираю картинку «до ататься на велосипеді ». Рука-картінка- вставляю на фон. Тепер самі вибираємо картинку і вставляємо на свій лист.

Виконують самостійно (за допомогою вчителя) свій малюнок.

Завдання «Назви ласкаво».

педагог У нас з'явилися предмети на нашому малюнку. Уважно подивіться на них і придумайте до них ласкаві слова.

Дитина. Сонце - сонечко. І т.д.

Завдання «Підбери слово-ознака».

Підберіть до предмету на зображенні слова, що позначає його ознака.

Дитина. Сонце - кругле, жовте ...

Завдання «Підбери слово-дія».

Підберіть до предмету на зображенні слова, що позначають його дії.

Дитина. Сонце - світить, гріє ...

Ми зараз теж назвемо свою картину. Яку назву ви б запропонували? (Моє літо, Красиве літо і т.д.). Відкриваємо текст: на який символ ми повинні навести курсор? А

Ставимо мишку в центрі А, натискаємо, ведемо курсор в центр малюнка і пишемо назву. Як ти назвеш? ( «Красиве літо»)

Друкуємо назву, не забуваємо про пропуск, велику букву

Яке право ми згадали?

зорова гімнастика:

1-подивіться на мене

2-подивимося ми у вікно

3-наліво подивилися

А 4-оченята вгору

5-замружимо сильно сильно,

І вважаємо 1-2-3

6-відкриємо ми очі.

Додаткове завдання: якщо є час, то можна підписати всі предмети і персонажі малюнка.

Хто готовий, роздрукуйте свій малюнок.

Демонстрація картинок.

Підсумок заняття.

Про що ми сьогодні говорили?

Яким нам запам'ятається літо?

Що тобі сподобалося робити на уроці?

Чия робота вам сподобалася?

похвала дітей

Бесіда для дошкільнят «Ось і літо прийшло»

На початку заняття запитаєте дітей, які сезони року вони знають. (Весна, літо, осінь, зима.) Поговоріть про прикмети, якими характеризуються чотири сезони. Як ми дізнаємося, що прийшла зима, літо? .. Розкажіть дітям, що в різні пори року Земля по-різному підставляє сонячним променям свою поверхню. Коли сонячні промені падають більш прямовисно, прямо, Сонце гріє спекотніше. Якщо ж промені Сонця падають на земну поверхню під кутом, то вони гріють слабкіше. Ось від цього і залежить зміна сезонів.

Розкажіть, що зараз ви будете знайомитися з чудовим порою року - влітку. Проведіть бесіди за напрямками. В кінці заняття можна запропонувати дітям намалювати портрет Літа Червоного.

Здрастуй, літо червоне!

За весною приходить. Його чекали і люди, і рослини, і тварини. Влітку сонце вдень стоїть високо в небі, світить яскраво і гріє - стає жарко. День триває довго, ночі короткі, світлі. Все цвіте, посміхається, радіє тепла. Тепер можна ходити в легкому одязі і взутті (а то і босоніж) і довго гуляти. Нагрівається вода в ставку, річці, озері, тому влітку всі із задоволенням купаються і засмагають.

Влітку бувають грози і теплі зливи. Пташенята починають залишати гнізда, вчаться літати. Кружляють над водою бабки, над квітами - метелики і бджоли.

Наливаються в садах плоди, встигають соковиті ягоди. На луках - пишний килим з трав і квітів. Багато людей роботи в полі, на луках і на дачних ділянках.

Поясніть приказки: «Влітку зоря з зорею зустрічаються», «Влітку сонце високо, а з ранку до вечора далеко» (Великий світловий день.) Чому говорять: «Влітку кожен кущик ночувати пустить»? (Тому що влітку дуже теплі ночі.)

Запропонуйте дітям подумати, про що можна сказати «літній»? (Дощ, день, сінокіс, луг, город, сад, ліс.) «Літня»? (Погода, хмара, гроза.) «Літній»? (Хмара, настрій, сонце, небо, ранок.) Попросіть придумати визначення до слова «літо». Яке воно? (Сонячне, дощове, щедре, ласкаве ...)

Попросіть дітей замислитися, чому про цей час року говорять: «літо червоне»? «Червоним» на Русі називалося все найкрасивіше (червоно сонечко, красна дівиця, Червона площа). Чим же красиво літо? А красиво воно золотими сонячними променями і перловими хмарами, срібними дощами і алмазними росами, смарагдовими травами і семикольоровій райдугами. І ще незліченними множинами квітів, що розпускаються в цю пору року.

Всі поля, луки в кольорах,

Немов в строкатий хустках.

Дуже любимо ми за це

Наше сонячне ... (літо).

Дощі і роси

Поспостерігайте з дітьми за теплим літнім дощем. Послухайте, як він шумить. Подивіться, як пузиряться калюжі. Після дощу зверніть їхню увагу на те, як позеленіла листя, як все травинки і квіти виблискують і переливаються на сонці. Розкажіть, що є дощі моросящие, сліпі, обложні, грибні, сперечатися, що йдуть смугами, косі, сильні окатного дощі і, нарешті, зливи (проливні).

Чим же відрізняється спірний дощ від грибного? Слово «спірний» означає - швидкий, швидкий. Спірний дощ ллється прямовисно, сильно. Він зазвичай наближається з набігаючим шумом. А невеликий грибний дощ сонно сиплеться з низьких хмар. Калюжі від цього дощу завжди теплі. Він немов шепоче. Лісовий перегній і мох вбирають його не поспішаючи, грунтовно. Тому після нього починають швидко рости гриби.

Про сліпого дощу, що йде при сонці, в народі кажуть: «Царівна плаче». Блискучі на сонці краплі цього дощу схожі на великі сльози.

Можна довго стежити за грою світла під час дощу, за різноманітністю звуків - від мірного стукоту по даху і рідкого дзвону по водостічній трубі до суцільного напруженого гулу, коли дощ ллє стіною.

Зверніть увагу дітей на ранкову росу. Дощу немає, а трава і листя ростуть біля самої землі рослин - мокрі. Нехай діти проведуть рукою по траві: долоньки стануть вологими. Раніше селянські діти любили бігати по росі босоніж. Вони вважали, що це ні з чим не порівнянне задоволення!

У теплі літні дні сонце добре прогріває землю, але вночі повітря охолоджується. Що знаходиться в повітрі водяна пара осідає на рослини, які швидко остигають від нічного холоду, і перетворюється в дрібні водяні крапельки - росу. Роса не утворюється на землі або стежках, так як вони довго зберігають сонячне тепло. Вранці сонце знову прогріває землю і роса зникає. Люди давно помітили, що якщо вранці сильна роса і туман, то це до гарної погоди.

літня гроза

Влітку часто бувають грози. Літні грозові хмари складаються з нескінченної кількості крапельок води, заряджених електрикою. Між двома такими хмарами проскакує електричний заряд великої потужності. Це і є блискавка. Іноді блискавка виникає між грозовою хмарою і землею. Тоді може спалахнути дерево або стіг сіна, в який ударила блискавка. Ось чому в літню грозу не можна ховатися від дощу під самотньо стоять деревами. Під час розряду грозових хмар спочатку ми бачимо блиск блискавки, а потім до нас доносяться гуркіт грому. Це відбувається тому, що звук поширюється в повітрі повільніше, ніж світло. Якщо між блискавкою і громом дуже довгий проміжок, то це означає, що гроза йде десь далеко.

Зазвичай заздалегідь видно, що збирається гроза: сонце сильно пече, в повітрі накопичується волога, стає тихо і душно. На горизонті помітно скупчення потужних купчастих хмар. Вони швидко насуваються і незабаром займають все небо, яке починає по-особливому змінюватися і навіть відчувається особливий - передгрозової - світло. Вітер дме поривами, різко змінює напрямок, а потім посилюється, піднімає хмари пилу, зриває листя і ламає гілки дерев, може зірвати покриття дахів у будинків. Потім зверху з надвинувшейся хмари обрушується стіна проливного дощу, іноді з градом. Виблискують блискавки, лунають оглушливі гуркіт грому. Небезпечне, але дуже красиве видовище!

Чим небезпечна гроза? Перш за все, блискавичним розрядом. Від блискавки може виникнути пожежа. Пряме влучення блискавки може привести до смерті! Інша небезпека - сильний вітер, що ламає гілки дерев і ушкоджує будови. Падаючі від вітру дерева часто пошкоджують лінії електропередач. Через них і люди можуть отримати травму. І, нарешті, сильна злива з градом. Град побиває посіви. Якщо від нього вчасно не сховатися, то не уникнути синців і саден. Розкажіть про розміри градин, покажіть їх на прикладах!

Радуга-дуга

Після дощу, коли крізь густу завісу хмар проглядає сонечко, на небі з'являється красива семибарвна веселка. Вона з'являється там, куди йдуть грозові хмари. Радуга видно до тих пір, поки краплі дощу часто і рівномірно падають на землю. Чим більша краплі і чим частіше вони падають, тим яскравіше веселка.

Принагідно покажіть дітям веселку і попросіть розглянути її, назвати черговість квітів. Зверніть увагу дітей на те, що райдужні лінії мають форму півкола і неоднакову довжину. Попросіть дітей визначити, на що схожа веселка (на міст). Розкажіть, що в давнину веселку так і називали - перекинутий в часі міст, що зв'язує небо і землю. Вона розфарбована в сім кольорів, подарованих їй променями сонця. Кольори веселки розташовані в строго визначеному порядку: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій і фіолетовий. Ці кольори складають білий сонячний промінь, який під час дощу заломлюється в краплях дощової води. Щоб запам'ятати цю послідовність, люди придумали пропозицію, в якому перша буква кожного слова така ж, як перша буква назви кольору: «Кожен Мисливець Бажає Знати, Де Сидить Фазан».

Зазвичай ми бачимо веселку, коли дощ ще не скінчився, але на небі світить сонце. Веселку можна бачити не тільки на небі, але і в фонтані, під час купання в річці, коли піднімається багато бризок. Головне, щоб сонце і вода «працювали» разом.

Взимку в сильний мороз безліч крижаних кристалів діють разом з сонцем так само, як і крапельки води, але веселка виходить більш бліда. Навіть яскраве світло вуличних ліхтарів в морозний вечір створює навколо них димчастий світиться коло, в якому іноді можна знайти слабкі відтінки рожевого і жовтого кольорів.

Діти люблять зображувати веселку. Поєднуйте розповіді по темі і заняття з малювання.

Конспект заняття «Здрастуй, літо!»

мета: Формування у дітей знань про сезонні явища живої і неживої природи.

завдання:

Вчити дітей відзначати літні зміни в природі;

Формувати у дітей уміння слухати і розуміти художнє слово;

Вчити дітей бачити незвичайну красу природи і радіти навколишньому світу;

попередня робота . Спостереження в повсякденному житті про явища природи.

матеріали: кубики різних кольорів, крейда, іграшки.

Діти одягаються і виходять на вулицю.

Вихователь. Хлопці, ми з вами сьогодні не просто підемо гуляти, а відправимося в подорож. Хочете? Тоді вирушаємо. Діти роблять паровозик і рухаються по території дитячого садка.

Паровозик чух - чух, чух - чух

Мчить по рейках щодуху.

Причепи до нього вагон, -

Перетвориться в поїзд він.

Дзвенить дзвоник. Стоп. Зупинка «Сонячна».

Загадує дітям загадки:

Що за кульку золотий

По небу катається,

По небу катається,

Людям посміхається?

(Сонце)

У небі жовта квітка

Цілий рік не в'яне,

І будь-який пелюстка

До землі дістане.

(Сонце)

Вихователь ставить запитання дітям:

Яка сьогодні погода? (Тепла).

Чому на вулиці тепло? (Світить і гріє сонечко)

Де сонечко? (На небі)

Яке воно? (Кругле, яскраве, жовте, тепле, ласкаве, променисте)

Що посилає сонечко до наших долоньках? (Тепло)

Підставте долоньки сонячним променям. Відчуваєте, як пригріває сонечко? Сонце обігріває всю землю, посилаючи їй промені.

вихователь . Хлопці, послухайте вірш.

Доброго літо! Доброго літо!

Скільки тепла в ньому, і скільки в ньому світла!

Літо стукає до нас у вікна з ранку: вставай дітвора!

Вставайте каченята, гусенята, телята!

Я всіх вас умию водою ключових.

І сонце зігрію! Зростайте швидше!

вихователь . Про яку пору року йдеться у вірші?

Діти. про літо

вихователь . За що ми любимо літо?

Діти. Жарко (тепер можна ходити в сарафанчиках і шортиках), яскраво світить сонце, його промені гарячі (запропонувати дітям доторкнутися до каменів або розігрітого на сонці піску)

Листя на деревах, кругом трава зеленіє, багато квітів (запропонувати дітям подивитися на зелені листочки, травичку, квіти)

Багато комах (звернути увагу дітей на сонечок, метеликів, равликів, жуків).

Можна загоряти, купатися.

Запитати у дітей, чи легко подивитися на сонце. Чому? Воно яскраве, жовте, сліпить очі.

вихователь . Давайте, хлопці, пограємо з сонечком.

пальчикова гра «Сонечко»
- Ранок червоне прийшло,
- Сонце ясне зійшло.

- Стали промінчики світити

- Малих діток веселити.

Пальчики розгинаються по одному
- Прилетіли хмаринки

- Заховалися промінчики.

Пальчики ховаються в кулачок

Молодці! Впоралися з моїми питаннями, ось виявляється, яке у нас з вами незвичайне сонечко і чудовий час року - літо.

Діти паровозиком рухаються далі по території дитячого садка. Зупинка «Квіткова».

вихователь . Діти подивіться, які гарні квіти ростуть на зеленій галявині!

Діти розглядають квіти.

вихователь . Діти, рвати квіти не можна. Їх можна тільки понюхати. Як приємно пахнуть квіти! (Діти вдихають аромат квітів). Як багато квітів. Які вони красиві. А це кульбаба.

Послухайте вірш про кульбабу.

Носить кульбаба жовтий сарафанчик.

Підросте, вбереться в біленьке платтячко,

Легке, повітряне, вітерцю слухняне.

Кульбаба - лікарська рослина, в медицині використовують його листя і коріння для лікування кашлю, поліпшення апетиту. (Звернути увагу на зовнішній вигляд квітки)

Діти паровозиком рухаються далі по територій дитячого садка. Зупинка «Ігрова»

Хлопці, відгадайте загадку.

Я схожа на квітку.

І на бантик теж.

Дуже я люблю лужок

У літній день погожий

Я пурхати по квітам,

П'ю нектар їх солодкий

Хто я, здогадайся сам.

Відгадай загадку.

Діти. Метелик.

Вихователь. Хлопці, подивіться, на ромашці сидить метелик. Подивіться, яка вона красива.

Давайте ми з вами перетворимося в метеликів, пограємо в гру.

- «покружляв, покружляв і в метелика перетворися»

Рухлива гра "Метелики". Мета: вчити виконувати дії за сигналом вихователя, розвивати рухову активність, швидкість реакції, спритність.

Хід гри:

діти (Метелики) стоять на краю майданчика, де ходять на слова вихователя: "Метелики, метелики полетіли в сад", діти відводять руки в сторони, бігають в різні боки, огибаючи один іншого.

вихователь . "На квіточку біленький все тихенько сіли». Діти присідають біля квіточок названого кольору (кубики різного кольору). На сигнал вихователя: "у-у-у", який означає завивання вітру, бурі, метелики тікають з саду на край майданчика. Гра повторюється на слова «метелики, метелики, в поле полетіли» .Воспітатель постійно наголошує дітей, які легко і тихо бігали і присідали.

Вихователь. Пора в шлях. Наступна зупинка «Дитячий майданчик».

Малювання метеликів крейдою на асфальті. Самостійна ігрова діяльність дітей на майданчику. Після гри діти прибирають іграшки, внесений матеріал на місце.

Вихователь. Чуєте хлопці, паровозик нас з вами вже зачекався, вирушаємо далі. Зупинка «Група». Діти проходять в групу.

Подгрупповие заняття для вихованців групи компенсує спрямованості 5-7 років

Корекційно-розвиваючі завдання:
-формування уявлень про літо і його ознаках;
-розвиток зорового і слухового уваги і сприйняття,
-активізація колірного і тематичного словника,
-розвиток творчої уяви,
-Вчити відповідати на питання, розвивати зв'язне усне мовлення.

Виховні завдання:
-формування інтересу до занять;
-расшірять уявлення про навколишній і розвивати допитливість,
-Вчити адекватно поводитися в різних ситуаціях.

словник: Жовтий, червоний, зелений; літо, спека, дощ, калюжі; самокат, велосипед, роликові ковзани; червень липень серпень

Матеріали та обладнання:
Матеріали на магнітах різнокольорові гуртки, демонстраційний матеріал «Розповіді по картинках: Времена года. Мозаїка-Синтез », листочки з колами.

I. ОРГ. МОМЕНТ
1) Тему заняття я назву пізніше, ви мені допоможете. Спочатку пограємо.

2) Гра "Удари"
Я буду вимовляти різні слова. Якщо почуєте слово "літо", то вам потрібно хлопнути. Давайте перевіримо: зима, літо.
Сніг, спека, сонце, літо, літо, червень, липень, серпень.
Молодці, ви уважно слухали і впоралися із завданням.
Скільки разів я сказала слово "літо"?
Яке слово було "зайвим"?
Що спільного було у 3 останніх слів?

3) Повідомлення теми.
Здогадалися, яка тема нашого заняття? Про що будемо розмовляти? Правильно, про літо. Тема нашого заняття "Літо і літні заняття".

II. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1) Розповідь по картинці
Хто зображений на малюнку? Що роблять хлопці? Яка пора року?
Чим ще можна займатися влітку?

2) Лист від Незнайки.
Тепер я прочитаю вам лист Незнайки про літо:
Привіт, хлопці. Настало літо. Сонце світить жарко, кругом лежить сніг.
Ми з Пончиком ходимо купатися, а Знайка купатися не любить, катається з гори на санках. У лісі достигли ягода - суниця, чорниця, малина, огірки.
Літній січень - моє найбільше улюблена пора року!
Сподобалося вам лист Незнайки? А чому ви сміялися?
Що переплутав Незнайко?

2) Розповідь про літо, складання "палітри".
Якого кольору літо? Називайте свій колір і пояснюйте.
Наприклад, я думаю, що літо біле, тому що влітку на небі бувають білі хмари. (Виставляється гурток білого кольору.)
Літо зелене (Виставляється гурток зеленого кольору.), Тому що навколо зелене листя на деревах і чагарниках і т.д.
Які кольори ми вибрали для того, щоб розповісти про літо? - червоний, білий, синій, зелений, жовтий.
Що можна сказати про літо, яке воно?
Літо - різнобарвне.

3) Відгадайте загадки про літніх розвагах.
І. Брушевскій
Дві педалі, кермо один
В середині ми сидимо.
Рама, ланцюг, сідло зі шкіри.
Ми на ньому кататися можемо!
Їмо самі як хочемо,
Але дивимося куди рулимо.
Чи не з моторчиком мопед,
А простий - (... велосипед).

На прогулянку мені коня
Взяти сьогодні треба.
Швидко-швидко і покатаю
З вітерцем до саду.
(Самокат)
Вмію стрибати і котитися,
А якщо кинуть - полечу.
Кругом усміхнені обличчя:
Всі раді круглому ... (м'ячу).

Що можна робити влітку? Правильно, влітку можна кататися на велосипеді і самокаті, грати в м'яч.
Що спільного у велосипеда, самоката, м'ячі? Яка фігура їх об'єднує?
Коло.
Колеса - круглі і м'яч теж круглий.

4) Физминутку (з масажним м'ячиком)
В руки м'ячик ми візьмемо, пальцями його стиснути.
Між долоньок покатаємо, вгору підкинемо і спіймаємо.

5) Я роздала вам листочки з колами. (Дітям даються листочки, на кожному намальовано по 3 гуртка.) Подумайте, які літні предмети можна домалювати.

6) Виставлення малюнків, педагог коментує роботи дітей.

III Підсумок
Про який пори року ми говорили? Скільки триває літо?
Назвіть літні місяці? Якого кольору літо, чому?
Яке завдання сподобалося?

Поділитися: