Tunni kokkuvõte teemal „Millal tuleb suvi? IV. Uus materjal

Galja Bzhasova
Tunni "Suvi tuleb" kokkuvõte

eesmärk:

Tuleva suve mõtte selgitamiseks.

Arendage mälu, mõtlemist, võimet oma mõtteid õigesti ja asjatundlikult väljendada.

Tugevdage lihtsa, levinud lause kirjutamise oskust.

Suurendage teadmisi ohtlikud olukorradmis võib juhtuda igapäevaelus, ja viisid nende ärahoidmiseks.

Julgustage suvepuhkuste kasutamist tervislikel eesmärkidel.

Sõnavara töö: suvi, päike, roheline rohi, lilled, marjad, linnud.

Materjalid ja seadmed: saabuva suve illustratsioonid, pildid - päike, seened, puud, lilled, marjad; pilte erinevatest laste ohtliku ja ohutu käitumise olukordadest; siluetid söödavad seened ja kärbseseened.

Tunni käik:

Koolitaja: Tere kutid! Täna peame teiega väga huvitavat vestlust ja mõistatus aitab teil teada saada, millega tegemist on räägime:

Olen kootud kuumusest

Kannan endaga sooja.

Soojendan jõgesid

Uju - ma kutsun sind.

Ja armastus selle vastu

Teie olete kõik mina. Mina - (Suvi) .

Koolitaja: Lõpuks see tuli suvi! Oleme seda teiega nii kaua oodanud! Ütle mulle, milliseid märke sa tead?

Laste vastused.

Koolitaja: Mis rõõmustab kõiki suvel? (Laste vastused)

Millised suvemängud ja lõbu sulle meeldivad? (Laste vastused)

WHO suvel läks seente ja marjade järele? (Laste vastused)

Õpetaja juhib laste tähelepanu metsa, õitsva heinamaa illustratsioonidele ja esitab küsimusi nende sisu kohta. Siis pakub ta talle abi loo koostamiseks suvi: alustab lauset, lapsed lõpetavad selle.

See on tulnud suvi... Särab väga eredalt (Päike)... Puudes on palju rohelisi puid (lehed)... Puude varju ilmus (seened)... Põõsastel küps (marjad)... Nad siristavad metsas lustlikult (linnud).

Koolitaja: Selle kohta on palju vanasõnu ja ütlemisi suvi... Mis te arvate, kuidas saate seletada selliseid ütlusi ja vanasõnad: « Suvel Koit kohtub koiduga " (Suured valgel ajal). "Juunis on päike kõrgel, kuid hommikust õhtuni on see kaugel"... Miks ütlema: suvel iga põõsas laseb sul magada (Sest suvel väga soojad ööd) (laste vastused).

Mäng "Ettepaneku koostamine".

Tahvlil on kolm heinamaalillede pilti. Õpetaja küsib küsimus: "Millise lille võtate endale, mida kingite oma sõbrale ja mida panete vaasi?" (Võtan mooni endale, annan rukkilille sõbrale ja panen kella vaasi).

Koolitaja: Nüüd puhkame natuke!

Kehaline kasvatus.

Meie punakaslilled õitsevad kroonlehed (tõsta sujuvalt käed üles)

Tuuleke hingab veidi, kroonlehed kõiguvad. (õõtsuvad käed vasakult paremale)

Meie punakaslilled katavad kroonlehed. (istus maha, peitis)

Pea raputamine (pea liigutused vasakule ja paremale).

Nad jäävad vaikselt magama.

Koolitaja: Kas te teate, et kõik seened pole ohutud? Noh, arvake mõistatust?

Isegi beebid teavad punaseid ja valgeid seeni,

Need, kes pole kärbestega sõbrad.

Ärge võtke neid õhtusöögile - see seen on söödamatu,

Kuigi ta näeb ilus välja.

Nad kutsuvad seda pikka aega, see seen on punane (kärbseseen).

Õues mängimine "Koguge söödavaid seeni korvi".

Õpetaja asetab põrandale seente siluetid ja palub lastel leida üks söödav seen.

Koolitaja: Poisid, milliseid ohtusid võite tänaval kohata (laste vastused)

Kas võõraid putukaid saab puudutada? (laste vastused)

Mis võib juhtuda, kui koera kiusate? (laste vastused)

Didaktiline mäng "Lubatud - keelatud".

Õpetaja jagab pilte ja kutsub neid, kellel on pilte laste ohtlikust käitumisest, lähenema punastele sümbolitele ja neid, kellel on tegelaste õigete tegude kujutised, rohelistele.

Koolitaja: Poisid, tervise nimel peate rohkem tegelema värske õhk, ärge unustage trenni teha, välimänge mängida, täiskasvanuid aidata! Seda kõike on vaja selleks suvi suureks kasvama, muutuvad kiireks, väledaks ja seetõttu terveks! Loodan, et see tundus teile huvitav ja õppis palju.

Seotud väljaanded:

Head päeva! Talv on aasta kõige ilusam ja ilusam aeg. Talv rõõmustab meid päikese käes sätendavate kohevate lumehangetega.

Varsti Uus aasta! Tal on kiire, ta tuleb! Koputage meie uksele: lapsed, tere, ma olen siin! Z. Orlova] Varsti, varsti uusaasta! See.

Uus aasta on laste jaoks kõige kauaoodatud lemmik. Uue aasta õhtul toimus Buratino rühmas temaatiline nädal „Varsti, varsti.

GCD kokkuvõte kõne arenguks aastal vanem rühm kasutades TRIZ elemente. Teema: "Talv - suvi" Eesmärk: õpetada rühmatöö oskusi.

Suvi on läbi. Otsustasin tehtud aruande tehtud töö kohta teha sülearvuti näol. Iga sülearvuti levik on kooskõlas nädala teemaga.

Saidi-fotoreportaaži "Suvi tuleb" registreerimine. Tere, ma tahan teiega jagada oma saidi kujundust jalutamiseks. Suvi on imeline.

Tund teemal "Minu mälestused suvest"

Eesmärgid:1. Võtke kokku, süstematiseerige laste teadmised aastaajast - suvest.

2. Kujundada tööriistariba Joonistamine abil laste töövõimet PervoLogo programmis.

3. Laiendada ja täiendada laste õigusteadmisi.

4. Õige sensoorne taju visuaalsete abivahendite abil teemal "Suvi".

5. Armastuse kasvatamiseks ümbritseva maailma vastu, arendage loovaid võimeid.

Varustus: tahvel, projektor, arvutid, CD-d, illustratsioonid.

Tunni käik

    Organisatsiooniline hetk

Tervitades

Mul on hea meel, et me uuesti kohtume

Ma olen sinust huvitatud, sõbrad,

Huvitavad teie vastused

Kuulan mõnuga.

Vaatame täna

Tehke järeldused ja põhjendage.

Nii et õppetund läheb kõigile edaspidiseks kasutamiseks,

Aktiivselt tööle,

Kaasa sõber.

    Töö tunni teemal

Koolitaja : Ja nüüd naeratagem kõik üksteisele ja anname kõigile hea tuju.

(Ekraanil on fotod suvest, laste puhkamisest)

Poisid, tahate teada, millest me täna räägime. (Laste vastused.) Siis peate mõistatuse ära arvama.

1. Tšaikovski muusikale “Aastaajad. August "luges sõnu:

Mööda lendas naljakas mardikas - f-f-f.

Äkki helises sääsk - zz-z.

Tuul kõigutas oksi - oo-oo-oo.

Pall karjus kõvasti - rrr.

Roostikud ragisesid vees - shhhh.

Ja jälle oli vaikus - shhhh.

2. olen kootud kuumusest,

Kannan endaga sooja.

Soojendan jõgesid

"Uju" - ma kutsun teid.

Ja armastus selle vastu

Teie olete kõik mina. Mina -

Lapsed.Suvi!

Koolitaja.Poisid, mis suvekuud teate?

Lapsed.Juuni juuli august.

P.Mis on esimene suvekuu?

Lapsed.Esimene suvekuu on juuni.

P.Ja viimane suvekuu?

Lapsed.Viimane suvekuu on august.

Kuidas sa oma suve veetsid?

Mida lapsed puhkusel teevad?

Mis te arvate, mida me täna teeme? Mis tööd saame teha?

Näpuvõimlemine.

Koguge sõrmed slaidile
Nii Marishka kui Egorka,
Indeksi painutamine
Ja tõstke seda veidi.
Hakka neid koputama
Ja samal ajal ümiseda:
"Varju-vari-higi,
Linna kohal on vutitara
Loomad tulid välja aia järele,
Kiitles terve päeva! "
Tasub välja töötada
Hiire juhtimiseks!

Õpetaja:Ja nüüd on meie ülesandeks luua oma foto möödunud suvest. Mis vajame selleks programmi? PervoLogo. Ava see

Kes (mis) on meie peamine abiline, arvake ära?

Pingi all koperdab väike pall.

Põranda all varitseb kass hirmul. (Hiir)

Asetage käsi õigesti hiirele. Joonise loomiseks töötame tööriistakastis. Mis meeskonna me avame? Näitan neile, et nad teevad seda.

Taustakäsu abil valime tausta. Kuula hoolikalt, millise tausta me valime.

Roheline, roheline on tänapäeval ümberringi.

Roheline heinamaa kohiseb roheliste rohulibledega.

Tüübid jooksevad roheliste radadega metsa.

Rohelised rohutirtsud laulavad meile laule.

Mis värvi on suvi? Me teame seda nüüd!

Me kõik teame, et suvi on roheline!

Koolitaja Nii on, suvi, selge ja päikeseline ilm, rohi muutub roheliseks.

Nüüd peame suvel kopeeritud esemed kopeerima ja tuletavad seda meile meelde.

Päike

Metsa taga peidab end pilv

Päike jälgib taevast.

Ja nii puhas, lahke, särav!

Kui me selle saaksime,

Me suudleksime teda!

Selleks avage käsuobjekt ja otsige liblikaga pilti. Kuidas kopeerida? (käsi, päike, sisesta pildile).

Liblikas:

Vaata, siin on lilli!

Imeline ilu!

Alustas äkki segamist

Kõik lilled pöörlevad!

Need imelised "lilled" - ilusad liblikad!

Liblikate tiivad vilkuvad kiiresti

Nad hõljuvad õhus ja lehvivad sujuvalt!

Nad tiirlevad väsimatult lillede ümber!

Nad teevad "lõhnavanne"!

Visuaalne võimlemine

Oi kui kaua me oleme otsinud
Poiste silmad on väsinud.
(Pilguta silmi)
Vaadake aknast välja
(Vaadake vasakule - paremale)
Oh, kuidas päike on kõrgel.
(Vaata üles.)
Paneme nüüd silmad kinni
(Sule peopesadega silmad kinni)
Ehitame klassis vikerkaare,
Läheme vikerkaarest üles
(Vaadake kaarega üles paremale ja üles - vasakule)
Pöörake paremale, vasakule,
Siis veereme alla
(Vaata maha)
Vilgutage tihedalt, kuid hoidke kinni.
(Sule silmad, ava ja pilguta neid)

Koolitaja: Jätkame tööd oma foto kallal. Teie ülesandeks on lisada sellele kaks või kolm eset, mis meenutaksid suve.

Lill

Roheline muru tundub olevat lumega kaetud!

Kummelikaunitar saab heinamaal valgeks!

Valge karikakra, kollane sall,

Kummel, kummel! Mu armastatud lill!

Pidage meeles, mida meile meeldib suvel õues teha? (mängida palli, liivakasti, hüppenööri, sõita rattaga)

Näiteks valin pildi "kuni rattaga sõitma. " Käsitsi pilt-kleepige taustale. Nüüd valime pildi ise ja sisestame selle oma lehele.

Nad teevad oma joonistuse (õpetaja abiga) ise.

Ülesanne "Nimetage seda hellitavalt".

Koolitaja Meie joonisel on esemeid. Vaadake neid hoolikalt ja mõelge neile välja hellitavaid sõnu.

Laps. Päike on päike. Jne.

Ülesanne "Valige märgusõna".

Sobitage pildil olev objekt selle märki tähistavate sõnadega.

Laps. Päike on ümmargune, kollane ...

Ülesanne "Valige sõna-toiming".

Sobitage pildil olev objekt sõnadega, mis näitavad selle toiminguid.

Laps. Päike - paistab, soojendab ...

Nimetame ka nüüd oma pildi. Mis pealkirja te soovitaksite? (Minu suvi, ilus suvi jne). Teksti avamine: millise tähemärgi kohal peaksime hõljuma? JA

Me panime hiire keskele A, klõpsake, liigutage kursor pildi keskele ja kirjutage nimi. Mida sa kutsud? ("Ilus suvi")

Trükime nime, ärge unustage tühikut, suurtähte

Mis õigust me mäletasime?

Visuaalne võimlemine:

1-pilk mind

2-vaatame aknast välja

3-vaatas vasakule

4 silma üles

5-lähedane väga väga,

Ja loeme 1-2-3

6-me avame silmad.

Lisaülesanne: kui teil on aega, võite alla kirjutada kõik pildil olevad objektid ja märgid.

Kes on valmis, printige oma joonis.

Piltide demonstreerimine.

Tunni kokkuvõte.

Millest me täna rääkisime?

Kuidas me seda suve mäletame?

Mida meeldis tunnis teha?

Kelle töö teile meeldis?

Laste ülistamine

Vestlus eelkooliealistele "Nii et suvi on tulnud"

Seansi alguses küsige lastelt, milliseid aastaaegu nad teavad. (Kevad, suvi, sügis, talv.) Rääkige märkidest, mis iseloomustavad nelja aastaaega. Kuidas me teame, et talv ja suvi on saabunud? .. Öelge lastele, et aasta eri aegadel avaldab Maa oma pinda päikesekiirtele erineval viisil. Kui päikesekiired langevad vertikaalsemalt, otse, kuumeneb päike kuumaks. Kui päikesekiired langevad maa pind nurga all, siis kuumenevad nad nõrgemini. Sellest sõltub aastaaegade vahetus.

Öelge, et nüüd saate tutvuda suurepärase aastaajaga - suvega. Juhtige vestlusi suuna järgi. Tunni lõpus saate kutsuda lapsi joonistama suvepunase portreed.

Tere suvi on punane!

Tuleb kevadeks. Inimesed, taimed ja loomad ootasid teda. Suvel seisab päike päeval kõrgel taevas, paistab eredalt ja soojendab - kuumaks läheb. Päev kestab kaua, ööd on lühikesed ja helged. Kõik õitseb, naeratab, rõõmustab soojuse üle. Nüüd saate kõndida kergetes riietes ja kingades (või isegi paljajalu) ja teha pikki jalutuskäike. Vesi tiigis, jões, järves soojeneb, nii et suvel on kõigil hea meel ujuda ja päevitada.

Suvel tuleb äikest ja sooja hoovihma. Tibud hakkavad pesast lahkuma, õpivad lendama. Vee kohal tiirlevad draakonid, lillede kohal liblikad ja mesilased.

Aedades valatakse puuvilju, valmivad mahlased marjad. Niitudel on lopsakas ürtide ja lillede vaip. Paljud inimesed töötavad põllul, heinamaal ja suvilates.

Selgitage ütlusi: "Suvel kohtuvad koidik ja koidik", "Suvel on päike kõrgel ja hommikust õhtuni kaugel" (Suur päevavalgus.) Miks öeldakse: "Suvel laseb iga põõsas lasta sa veedad öö "? (Sest suvel on ööd väga soojad.)

Paluge lastel mõelda, mida öelda “suvi”? (Vihm, päev, heinategu, heinamaa, köögiviljaaed, aed, mets.) "Suvi"? (Ilm, pilv, äike.) "Suvi"? (Pilv, meeleolu, päike, taevas, hommik.) Küsige sõna "suvi" määratlusi. Milline see on? (Päikseline, vihmane, helde, hell ...)

Paluge lastel mõelda, miks öeldakse, et see aastaaeg on “suvi on punane”? Kõike kaunimat nimetati Venemaal "punaseks" (punane päike, punane neiu, Punane väljak). Miks on suvi ilus? Ja see on ilus kuldsete päikesekiirte ja pärlipilvede, hõbedaste vihmade ja teemantkastete, smaragdheinte ja seitsmevärviliste vikerkaartega. Ja sel aastaajal õitseb veel lugematu arv lilli.

Kõik põllud, lilledega heinamaad,

Justkui kirevates sallides.

Me armastame seda väga

Meie päikseline ... (suvi).

Vihma ja kaste

Vaadake koos lastega sooja suve vihma. Kuula, kuidas ta lärmi teeb. Vaadake, kuidas loigud mullitavad. Pärast vihma pöörake tähelepanu sellele, kuidas lehestik on muutunud roheliseks, kuidas kõik rohu- ja lillelehed päikese käes sätendavad ja virvendavad. Öelge, et on vihma sajab, pime, tugev, seen, eos, triibud, kaldus, tugev ümmargune vihm ja lõpuks hoovihm (paduvihm).

Mis vahe on vastuolulisel vihmasajul ja seenevihmal? Sõna "vaieldav" tähendab - kiire, kiire. Vastuoluline vihm sajab vertikaalselt, tugevalt. Tavaliselt läheneb ta läheneva müraga. Madalatest pilvedest sajab uniselt maha korralikku seenevihma. Selle vihma loigud on alati soojad. Tundub, et ta sosistab. Metsa huumus ja sammal imavad seda aeglaselt, põhjalikult. Seetõttu hakkavad seened pärast seda kiiresti kasvama.

Inimesed ütlevad päikese käes langeva pimeda vihma kohta: "Printsess nutab." Selle päikeses sädeleva vihma tilgad näevad välja nagu suured pisarad.

Valgusemängu saab vihma ajal pikka aega jälgida, mitmesuguste helide jaoks - alates mõõdetud katusel koputamisest ja äravoolutorul helisevast vedelikust kuni pideva intensiivse kolinani, kui vihm seina kallab.

Pöörake laste tähelepanu hommikukastele. Vihma pole ning maapinna lähedal kasvavate taimede rohi ja lehed on märjad. Las lapsed lasevad käega üle muru: nende peopesad saavad märjaks. Varem armastasid talupoja lapsed kastes paljajalu joosta. Nende arvates oli see võrreldamatu nauding!

Soojadel suvepäevadel soojendab päike maad hästi, kuid öösel õhk jahtub. Õhus olev veeaur asetub taimedele, mis öökülmast kiiresti jahtuvad, ja muutuvad väikesteks veepiiskadeks - kasteks. Kaste ei teki maapinnale ega radadele, kuna need püsivad kaua päikesesoojus... Hommikul soojendab päike taas maad ja kaste kaob. Inimesed on juba ammu märganud, et kui hommikul on tugev kaste ja udu, siis on see hea ilm.

Suvine äikesetorm

Suvel on äike sageli. Suvised äikesepilved koosnevad lõpmatust hulgast elektriliselt laetud veepiiskadest. Suure võimsusega elektrilaeng libiseb kahe sellise pilve vahel. See on välk. Mõnikord tekib äike äikesepilve ja maa vahel. Siis võib välguga löönud puu või heinakuhi süttida. Seetõttu ei saa suvises äikesetormis üksikute puude alla vihma eest peitu pugeda. Äikesepilvede väljutamise ajal näeme kõigepealt välku ja seejärel kuuleme äikest. Seda seetõttu, et heli liigub läbi õhu aeglasemalt kui valgus. Kui välgu ja äikese vahel on väga pikk vahe, siis see tähendab, et äike läheb kuhugi kaugele.

Tavaliselt on juba varem selge, et äike saabub: päike küpsetab tugevalt, õhus koguneb niiskus, see muutub vaikseks ja umbseks. Silmapiiril on märgata võimsate rünkpilvede kuhjumist. Nad lähenevad kiiresti ja hõivavad peagi kogu taeva, mis hakkab eriliselt muutuma ja tunneb isegi erilist - tormi eelset - valgust. Tuul puhub puhanguti, muudab järsult suunda ja seejärel tugevneb, tõstab tolmupilvi, rebib lehed maha ja murrab puuoksi ning võib majadelt katusekatteid rebida. Siis langeb edasijõudva pilve alt ülevalt paduvihma sein, mõnikord rahega. Välgu sähvatused, kuulda on kõrvulukustavaid äikesehooge. Ohtlik, kuid väga ilus vaatepilt!

Miks on äike ohtlik? Esiteks pikselahendus. Välk võib põhjustada tulekahju. Otsene pikselöök võib viia surma! Teine oht on tugev tuul, mis murrab puuoksi ja kahjustab hooneid. Tuule käes langevad puud kahjustavad sageli elektriliini. Nende tõttu võivad inimesed vigastada. Ja lõpuks raske rahe. Rahe peksab saaki. Kui te ei varja teda õigeaegselt, siis ei saa vältida verevalumeid ja marrastusi. Räägi raheterade suurustest, näita neid näidetega!

Vikerkaar

Pärast vihma, kui päike piilub läbi paksu pilvekardina, ilmub taevasse kaunis seitsevärviline vikerkaar. Ta ilmub sinna, kuhu tormipilved lähevad. Vikerkaar on nähtav seni, kuni vihmapiisad langevad sageli ja ühtlaselt maapinnale. Mida suuremad tilgad ja mida sagedamini nad langevad, seda eredam on vikerkaar.

Mõnikord näidake lastele vikerkaart ja paluge neil seda vaadata, nimetage värvide järjekord. Pöörake lastele tähelepanu, et vikerkaare jooned on poolringikujulised ja ebaühtlased. Paluge lastel tuvastada, kuidas vikerkaar välja näeb (nagu sild). Öelge meile, et iidsetel aegadel kutsuti vikerkaart nii - aja jooksul visatud sild, mis ühendab taevast ja maad. Ta on maalitud seitsmes värvitoonis, mille annavad talle päikesekiired. Vikerkaare värvid on paigutatud rangelt määratletud järjekorras: punane, oranž, kollane, roheline, tsüaan, sinine ja lilla. Need värvid moodustavad valge päikesekiire, mis vihma korral vihmaveetilkades murdub. Selle järjestuse meeldejätmiseks tulid inimesed välja lause, kus iga sõna esimene täht on sama, mis värvi nime esimene täht: "Iga jahimees tahab teada, kus faasan istub".

Vikerkaart näeme tavaliselt siis, kui vihm pole veel lõppenud, kuid taevas paistab päike. Vikerkaart võib näha mitte ainult taevas, vaid ka purskkaevus, jões ujudes, kui tõuseb palju pihustit. Peaasi, et päike ja vesi koos töötaksid.

Talvel, tugeva pakasega, toimivad paljud jääkristallid päikesega koos samamoodi nagu veepiisad, kuid vikerkaar osutub kahvatumaks. Isegi ere valgus tänavalaternad pakaselisel õhtul loob nende ümber suitsuse hõõguva ringi, milles võib mõnikord leida nõrku roosa ja kollast tooni.

Lapsed armastavad vikerkaari maalida. Kombineerige seotud lugusid ja joonistamistunde.

Tunni "Tere suvi!" Kokkuvõte

Eesmärk: Teadmiste kujunemine lastel elusa ja eluta looduse hooajaliste nähtuste kohta.

Ülesanded:

Õpetage lapsi tähistama suviseid muutusi looduses;

Kujundada lastes võime kuulata ja mõista kunstisõna;

Õpetage lapsi nägema looduse erakordset ilu ja nautima ümbritsevat maailma;

Eelnev töö ... Vaatlus igapäevaelus loodusnähtuste kohta.

Materjalid: eri värvi kuubikud, värvipliiatsid, mänguasjad.

Lapsed riietuvad ja lähevad õue.

Koolitaja. Poisid, täna me ei lähe lihtsalt jalutama, vaid läheme teekonnale. Tahtma? Siis lähme. Lapsed teevad rongi ja liiguvad lasteaia territooriumil ringi.

Tšuhh - tšuhh, tšuhh - tšuktš-mootor

Jookseb mööda rööpaid täiskiirusel.

Haakige sellega vagun, -

Sellest saab rong.

Kell heliseb. Lõpeta. Peatage "Solnechnaya".

Ta teeb lastele mõistatusi:

Milline kuldne pall

Veereb üle taeva

Veereb üle taeva

Inimestele naeratades?

(Päike)

Taevas on kollane lill

See ei kao aastaringselt

Ja mis tahes kroonleht

See jõuab maani.

(Päike)

Õpetaja esitab lastele küsimusi:

Mis ilm täna on? (Soe).

Miks on väljas soe? (Päike paistab ja soojendab)

Kus on päike? (Taevas)

Milline see on? (Ümmargune, särav, kollane, soe, hell, särav)

Mida päike meie peopesadesse saadab? (Kuumus)

Pange oma peopesad päikese kätte. Kas tunnete, kuidas päike soojeneb? Päike soojendab kogu maad, saates sellele kiirte.

Koolitaja ... Poisid, kuulake luuletust.

Head suve! Head suve!

Kui palju on soojust ja kui palju on valgust!

Suvi koputab hommikul meie akendele: tõuse üles, lapsed!

Tõuse üles, pardipojad, hanepojad, vasikad!

Ma pesen teid kõiki allikaveega.

Ja ma soojendan päikest! Kasva kiiremini!

Koolitaja ... Mis aastaaega luuletus ütleb?

Lapsed. Umbes suvest

Koolitaja ... Miks me armastame suve?

Lapsed. On palav (nüüd saab jalutada sarafanide ja lühikeste pükstega), päike paistab eredalt, selle kiired on kuumad (kutsuge lapsi katsuma päikese käes kuumutatud kive või liiva)

Lehed puudel, rohu ümber muutub roheliseks, palju lilli (kutsuge lapsi vaatama rohelisi lehti, rohtu, lilli)

Putukaid on palju (juhtige laste tähelepanu lepatriinudele, liblikatele, teodele, mardikatele).

Saab päevitada, ujuda.

Küsige lastelt, kas päikest on lihtne vaadata. Miks? See on särav, kollane, pimestab silmi.

Koolitaja ... Mängime poisid päikesega.

Näpumäng "Päike"
- Punane hommik on kätte jõudnud,
- Selge päike on tõusnud.

- kiired hakkasid paistma

- väikeste laste lõbustamiseks.

Sõrmed tõmbuvad ükshaaval lahti
- Pilved on saabunud

- Kiired on peidetud.

Sõrmed varjavad end nurgas

Hästi tehtud! Nad tulid minu küsimustega toime, selgub, milline erakordne päike on meil teiega ja imeline aeg aastas - suvi.

Lapsed liiguvad rongis mööda lasteaia territooriumi. Peatage "Lill".

Koolitaja ... Lapsed näevad, millised kaunid lilled rohelisel murul kasvavad!

Lapsed vaatavad lilli.

Koolitaja ... Lapsed, te ei saa lilli korjata. Nuusutada saab ainult neid. Kui mõnusalt lõhnavad lilled! (Lapsed hingavad sisse lillelõhna). Mitu värvi. Kui ilusad nad on. Ja see on võilill.

Kuula võilille luuletust.

Võilill kannab kollast sarafani.

Kasva üles, riietu valges kleidis,

Kerge, õhuline, tuuleke kuulekas.

Võilill on ravimtaim, selle lehti ja juuri kasutatakse meditsiinis köha raviks, söögiisu parandamiseks. (Rõhutage välimus Lill)

Lapsed liiguvad rongis mööda lasteaia territooriume. Lõpeta mäng

Poisid, mõistatage mõistatust.

Olen nagu lill.

Ja ka vibu peal.

Ma armastan niitu väga

Ilusal suvepäeval

Lehvin värve üle

Joon nende magusat nektarit

Kes ma olen, arvake ise.

Arvake mõistatust.

Lapsed. Liblikas.

Koolitaja. Poisid, vaadake, liblikas istub karikakral. Vaata, kui ilus ta on.

Muutume liblikateks ja mängime mängu.

- "Keerake, keerutage ja muutuge liblikaks"

Õues mäng "Liblikad". Eesmärk: õpetada tegevuste sooritamist kasvataja märguandel, arendada motoorset aktiivsust, reaktsioonikiirust, osavust.

Mängu edenemine:

Lapsed (Liblikad) seisavad mänguväljaku servas, kus nad järgivad õpetaja sõnu: "Liblikad, liblikad lendasid aeda", lapsed liigutavad käsi külgedele, jooksevad eri suundades, jooksevad üksteise ümber.

Koolitaja ... “Kõik istusid vaikselt väikese valge lille otsa.” Lapsed kükitavad nimivärviliste lillede (eri värvi kuubikud) lähedal. Õpetaja märguandeks: “oo-oo-oo”, mis tähendab tuule, tormide, liblikate ulgumist. põgene aiast mänguväljaku äärde. sõnadele “liblikad, liblikad lendasid põllule.” Õpetaja märgib pidevalt lapsi, kes lihtsalt ja vaikselt jooksid ja kükitasid.

Koolitaja. On aeg minna. Järgmine peatus "Mänguväljak".

Värvipliiatsitega liblikate joonistamine asfaldile. Laste iseseisev mängutegevus mänguväljakul. Pärast mängu panid lapsed mänguasjad ja kaasaskantavad materjalid oma kohale.

Koolitaja. Kuulge poisid, meie jaoks mõeldud vedur on teid juba oodanud, läheme edasi. Peatage grupp. Lapsed lähevad rühma.

Alagrupitund kompenseeriva orientatsioonirühma 5–7-aastaste õpilastele

Parandus- ja arendusülesanded:
- ideede kujundamine suve ja selle märkide kohta;
- visuaalse ja auditiivse tähelepanu ja taju arendamine,
- värvi- ja temaatilise sõnaraamatu aktiveerimine,
- loova kujutlusvõime arendamine,
-õppida küsimustele vastama, kujundama ühtne suuline kõne.

Haridusülesanded:
- klasside huvi tekitamine;
- laiendada keskkonnaalaseid ideid ja arendada uudishimu,
-õppida erinevates olukordades adekvaatselt käituma.

Sõnastik: Kollane, punane, roheline; suvi, kuumus, vihm, lomp; tõukeratas, jalgratas, rulluisud; Juuni juuli august

Materjalid ja seadmed:
Materjalid magnetitel, mitmevärvilised ringid, näidismaterjal „Lood piltidest: aastaajad. Mosaiik-süntees ", lehed ringidega.

I. ORG. HETK
1) Nimetan tunni teema hiljem, aitate mind. Mängime kõigepealt.

2) mäng "plaksutab"
Ma ütlen erinevaid sõnu. Kui kuulete sõna “suvi”, peate plaksutama. Kontrollime: talv, suvi.
Lumi, kuumus, päike, suvi, suvi, juuni, juuli, august.
Hästi tehtud, kuulasid tähelepanelikult ja tulid ülesandega toime.
Mitu korda olen sõna "suvi" öelnud?
Milline sõna oli “ekstra”?
Mis oli viimasel 3 sõnal ühist?

3) Teema sõnum.
Arva ära, mis on meie tunni teema? Mida me räägime? Just, suve kohta. Meie tunni teema on "Suvi ja suvised tegevused".

II. PÕHIOSA
1) Pildilugu
Kes on pildil? Mida tüübid teevad? Mis aastaaeg?
Mida saab veel suvel teha?

2) Dunno kiri.
Nüüd loen teile Dunno suve kohta käivat kirja:
Tere kutid. Suvi on kätte jõudnud. Päike paistab kuumalt, ümberringi on lund.
Sõõrik ja mina käime ujumas, kuid Znayka ei armasta ujuda, ta kelgutas mäest alla. Metsas küpsenud marjad - maasikad, mustikad, vaarikad, kurgid.
Suvine jaanuar on minu kõige rohkem lemmik aeg aasta!
Kas teile meeldis Dunno kiri? Miks sa naersid?
Mida Dunno segi ajas?

2) Lugu suvest, "paleti" koostamine.
Mis värvi on suvi? Nimetage oma värv ja selgitage.
Näiteks arvan, et suvi on valge, sest suvel on taevas valged pilved. (Kuvatakse valge ring.)
Suvi on roheline (kuvatakse roheline ring.), Sest ümberringi on puudel ja põõsastel rohelised lehed jne.
Milliseid värve valisime suve kohta öelda? - punane, valge, sinine, roheline, kollane.
Mida saate suve kohta öelda, milline see on?
Suvi on värvikas.

3) arvake ära suvised lõbusad mõistatused.
I. Brushevsky
Kaks pedaali, üks rool
Istume keskel.
Raam, kett, nahksadul.
Me saame sellega sõita!
Me sööme ise nii nagu tahame,
Aga vaatame, kuhu sõidame.
Mitte mootoriga mopeediga,
Ja lihtne - (... jalgratas).

Sõitmiseks minu hobune
Võtke see täna.
Kiire, kiire pumpamine
Tuulega aeda.
(Tõukeratas)
Ma oskan hüpata ja veereda
Ja kui nad lahkuvad, siis ma lendan.
Naervad näod ümberringi:
Kõigil on vooru üle hea meel ... (pall).

Mida saate suvel teha? Täpselt nii, suvel saab sõita ratta ja tõukerattaga, mängida palli.
Mis on ühist jalgrattal, motorolleril, kuulil? Mis kuju neid ühendab?
Ring.
Rattad on ümmargused ja ka pall on ümmargune.

4) Fizminutka (massaažipalliga)
Võtame palli kätte, pigistame sõrmedega.
Veereme peopesade vahele, viskame üles ja püüame kinni.

5) Kinkisin teile ringidega voldikuid. (Lastele antakse voldikuid, millest igaühele on joonistatud 3 ringi.) Mõelge, milliseid suveobjekte saab maalida.

6) Jooniste eksponeerimine, õpetaja kommenteerib laste tööd.

III Tulemus
Mis aastaajast me rääkisime? Kui kaua suvi on?
Mis on suvekuud? Mis värvi on suvi, miks?
Mis ülesanne sulle meeldis?

Jaga seda: