Visuaalse taju kujunemist käsitleva alarühma õppetunni kokkuvõte (ettevalmistav rühm) “Olen inimene. Kehaosad". Logopeedilise GCD kokkuvõte ettevalmistavas rühmas "Inimene ja tema kehaosad

  • Astakhova Jelena Nikolaevna
  • Omavalitsuste autonoomne koolieelne haridusasutus "Laste arengukeskus - lasteaed nr 3"
  • Kasvataja
  • Kemerovo piirkond, Novokuznetsk

Tunni eesmärk: visuaalse taju arendamine.

Ülesanded:

Tuvastada, näidata ja nimetada põhivärvid ja nende varjundid; moodustada visuaalne-motoorne koordinatsioon, harjutada objektide pikkuse, kõrguse, laiuskraadi võrdlemist, kasutades visuaalse korrelatsiooni vastuvõtmist, et õpetada objekte rühmitamiseks vastavalt ühele tähisele; kindlustada paberilehel navigeerimise võime tugevdamine; kasvatada heatahtlikku suhtumist ümbritsevatesse inimestesse.

Varustus:

A4 leht varjudega ja 6 eraldi siluetiga - 8 komplekti, kaardid eluring inimene - 8 komplekti, erineva paksusega raamatute pildid - 8 komplekti, mängukaardid "Külm kuum" - 8 komplekti, 8 komplekti mütsid, 8 komplekti emotikone ja värvilisi korke, helisalvestus.

Tund on suunatud 6-7-aastastele lastele 8 inimesele.

Tunni käik.

Tere kutid! Täna tuli meile külla väga väike külaline, kuid väga suure sooviga. Vaata, kes see on?

Jah, see on päkapikk. Ta tegi päkapikke fotosid, kuid pritsis piltidele värvi. Alles on jäänud ainult siluetid. Leiame iga silueti jaoks varju.

1. Didaktiline mäng "Siluetid" .

laste ees paneel koos "Varjud" ja päkapikkude eemaldatavad siluetid läbipaistvas failis.

Laske kõigil võtta siluett ja leidke sellele vari.

Nüüd kontrollige ennast. (Värvilise päkapiku valitud siluett kaetakse läbipaistval slaidil, see peaks täielikult vastama varjule).

Aitäh, hästi tehtud. Nüüd näeme päkapiku perekonna fotosid. Ainult fotod on segamini, need tuleb õigesti paigutada.

2. Didaktiline mäng "fotod"

Vaadake ja uurige piltidega kaarte, pange paika inimarengu etappide järjestus nooreimast vanimani.

Visuaalne võimlemine.

Päkapikk otsustas fotoalbumi riiulisse panna ja kukkus kogemata mitu raamatut maha. Aidake päkapikel neid korrastada alates kõige paksemast entsüklopeediast kuni kõige õhema voldikuni.

3. Didaktiline mäng "Rohkem kui vähem" .

Järjesta raamatud paksemast õhukeseimani. Las kõik kontrollivad oma naabrit, kas ta tegi seda õigesti.

Päkapikk mängis lumega - käed külmetasid, ta puudutas kuuma pliiti - sai põleda. Näitame päkapikule, millised objektid on kuumad ja millised külmad.

4. Didaktiline mäng "Kuum ja külm" .

Lastel palutakse pakutavad kaardid jagada kaheks vaiaks.

Vaadake, mida piltidel näha on. Paremale pange see, mis on külm, ja vasakul see, mis on kuum.

Füüsiline minut.

Meie sõrmedel on küüned
Kätel, randmetel, küünarnukitel.
Kroon, kael, õlad, rind
Ja ärge unustage oma kõhtu.

Puusad, kontsad, kaks jalga,
Sääre ja pahkluu.
Seal on põlved ja selg
Kuid ta on ainult üks.

Meie peas
Seal on kaks kõrva ja kaks lobe.
Kulmud, põsesarnad ja viski
Ja silmad, mis on nii lähedal

Põsed, nina ja kaks ninasõõrme,
Huuled, hambad - vaata!
Lõug on huule all.
See on see, mida sina ja mina tean!

Meie päkapikul on erinevad mütsid. Ta kuivatas need pärast pesemist ära ja tuul segas kõik korgid kokku. Nüüd peab ta need korrastama nii, nagu nad olid - tumedast korgist heledaks.

5. Didaktiline mäng "Mütsid" .

Korraldage mütsid kõige tumedamast värvist heledamateni.

Päkapikk kutsub teid helisid kuulama ja ära arvama, mida me kuuleme.

6. Didaktiline mäng "Õppige kõrva järgi" .

Salvestatakse mitmesuguseid helisid - aevastamine, kängumine, köha jne. Iga laps arvab omakorda kõrva järgi ja nimetab talle pakutava heli.

Külalised tulid päkapikku. Kõigil on erinev tuju. Ja iga tuju jaoks kannavad päkapikud teatud värvi korki. Uurime välja, millist värvi korki need päkapikud peaksid kandma.

7. Didaktiline mäng "Meeleolu värv" .

Lastele pakutakse erinevaid emotsioone väljendavaid päkapikke ja värvilisi korke.

Pange päkapikule müts, mis on värviga, mis kõige paremini vastab tema tujule.

Ütle mulle, miks sa selle konkreetse mütsi kurjale päkapikule panid?

Igal lapsel palutakse.

Tunni tulemuste kokkuvõte.

GCD kokkuvõte ettevalmistav rühm "Minu keha"

Ülesanded:
Hariv: jätkata laste teadmiste laiendamist inimkeha struktuurist; mängulisel viisil korrake lastega peamiste inimorganite (aju, süda, magu, kopsud, neerud, maks, jalad ja käed) funktsioone; parandada laste teadmisi toidust ja selle koostisest; korrake söödavaid ja mürgiseid seeni ja marju; laiendada laste teadmisi vee kohta (sellel puudub vorm ja sool suurendab vee tihedust).
Arendamine:Arendada tähelepanelikkust ja tähelepanekuid lastel mängus "Labürint"; jalgade tugevus ja vastupidavus mängus - atraktsioon "Kanna palli lusikaga ja ära viska seda maha"; visuaalne ja kuuldav taju, tähelepanu, loogiline mõtlemine, analüüsivõime; parandada oskust täita muusikalise saatega üldisi arenguharjutusi; tutvustada lastele vee omadusi otsimisel ja kognitiivsetes tegevustes;
Hariv: Kasvatada head tahet, vastastikust abi, vastutustunnet, meeskonnas töötamise oskust.
Materjalid ja seadmed: multimeediuminstallatsioon, illustratsioonid labürintidega igale lapsele; 2 palli; 2 lusikatäit; 2 koonust; Splatteri laadimisega CD-plaat; jääkuubik; veeanumad; toores muna, klaas vett, sool; rebase müts; vits; liim; käärid; värviline paber lõikamiseks; 2 lehte Whatmani paberit (või A3-vormingus); lipud; kingitused lastele.

GCD toimub muusikahallis. Saali keskel on multimeediainstallatsioon, saalid paremal ja vasakul küljel. Lapsed seisavad õpetaja ümber poolringis.
Õpetaja: Poisid, ma sain täna posti teel kirja, videokirja, ma pole seda veel jälginud. Vaatame koos?
Lapsed: Jah, teeme ära!
1. slaid - videosõnum klouniplokil.
Splash: Tere kutid! Kujutage ette, minuga juhtus arusaamatus. Arutasin oma sõbranna Iriskaga klouni üle, milline organ meie kehas on kõige olulisem! Ma ütlen - aju, Iriska ütleb - süda. Ja siis jooksid meie juurde teised klounid, kui nad hakkasid teisi organeid kutsuma. Aidake mind, öelge, milline organ on kõige olulisem?
Õpetaja:Kas me aitame teid, poisid?
Lapsed: Jah!
Kasvataja: Ja kuigi sina ja mina tean, et meie kehas on kõik elundid ja mitte ainult elundid, vaid ka jäsemed, olulised ja vajalikud, tuletame Puffile neid veel kord meelde. Alustuseks jagageme 2 meeskonda: meeskond - silmad, meeskond - ninad.
Slaid 2 - inimese kuju.
Õpetaja: Vaata poisid, mida siin näidatakse?
Lapsed: Inimene, inimese kuju.
Õpetaja: See on õige, mehe kuju ja selle, millise oreli abil me alustame, saate mõistatada mõistatades mõistatust:
Ta mäletab kõike
Vaata, kuula, räägi,
See aitab näha
See kontrollib kogu meie organismi tööd. (Aju.)
Lapsed:Aju!
3. slaidil avaneb foto inimese ajust.
Õpetaja: Täpselt nii, aju! Ja öelge mulle, miks inimene seda vajab?
Lapsed: laste vastused.
Õpetaja: Ja siin on see aju treenimise ülesanne, mida nimetatakse "labürindiks"
Õpetaja annab igale lapsele labürindiga kaardi.
Õpetaja: Kelle meeskond saab ülesandega kiiremini hakkama, läbib labürindi õigesti, ta võidab ja saab lipu. Teekonna lõpus loendame iga võistkonna lipud ja määrame võitja.
Lapsed täidavad ülesande.
Õpetaja: Hästi said kõik hakkama. Hankige ruut. Järgmine mõistatus.
Päeval ja öösel koputab
Justkui oleks see asutatud.
See on halb, kui äkki
See koputus peatub. (süda)
Lapsed: Süda!
3. slaidil avaneb foto inimese südamest.
Õpetaja: Ütle mulle, poisid, milleks meil süda vaja on?
Lapsed: laste vastused.
Õpetaja: Ja järgmine ülesanne kontrollib teie südant, kas see töötab hästi!
Relee "Kanna palli lusikaga ja ära pilla seda maha"
Õpetaja:Hästi tehtud, poisid! Kõik tegid tööd, teie süda töötab hästi. Mõlemad märkeruudu käsud.
Õpetaja: Järgmine mõistatus.
Ripub väike kott -
Nüüd täis, nüüd tühi.
Haagised satuvad sinna,
Toitu ja vedelikke veetakse.
Töö on terve päeva täies hoos

Me pole liiga laisk, et teda aidata.
Valmistab toitu, toidab meid,
Ja mida pole vaja - lööb välja. (Magu.)
Lapsed: Magu!
Õpetaja: Täpselt nii, poisid arvasid!
3. slaidil avaneb foto inimese kõhust.
Õpetaja: Ütle mulle, kutid, kas mehe kõht on?
Lapsed: Laste vastused.
Õpetaja: Mängime mängu "Mis on mis?" Esitan küsimusi igale meeskonnale kordamööda, lugedes õigete vastuste arvu. Mängu lõpus saab võitnud meeskond lipu.
Näidisküsimused:
-Juust on valmistatud piimast)
-Leib on valmistatud… (jahu)
-Kompott on valmistatud alates ... (puuviljad)
- supp on valmistatud ... (köögiviljad)
- kotletid on valmistatud… (liha)
-Jäätis on valmistatud… (piim)
-Vorsti valmistatakse… (liha)
-Ketšup on valmistatud… (tomatitest) jne.
Õpetaja: Hästi tehtud poisid! Õigesti vastatud. Ja mõlemad meeskonnad saavad lipu. Järgmine mõistatus.
See orel aitab meil hingata,
õhu läbimine iseenesest,
on meie rinnas. (kopsud)
Lapsed: Kopsud!
Õpetaja:Täpselt nii, lapsed! Rääkige meile, miks inimesel on kopsud?
3. slaidil avaneb foto inimese kopsust.
Õpetaja:Nüüd puhkame natuke. Lõbus harjutus meie sõbral klounil Splashil.
Splash laadimine.
Õpetaja: Kopsud töötavad teie kuttide jaoks hästi, te pole peaaegu väsinud ja hinge kinni. Nüüd järgmise mõistatuse jaoks.
Kaks uba ripuvad
Tarbetud ained läbitakse.
Ja need aitavad neid eemaldada. (Neerud.)
Lapsed: Neerud!
3. slaidil on näidatud foto inimese neerust.
Õpetaja: Õige! Kes oskab öelda, millist funktsiooni neerud inimkehas täidavad?
Lapsed: Laste vastused.
Õpetaja: Häid vastuseid. Kui sina ja mina joome vett ja muid vedelikke, peavad need läbima neerud. Nad puhastavad neid ja lasevad edasi teistesse organitesse.
Tulge poisid selle laua juurde, mida te siin näete?
Lapsed: Jää, klaas, kannu, kastrul.
Õpetaja: Ma ütlen teile, et vesi pole kuju.

Veel puudub vorm.
Kutsuge lapsi vaatama jääkuubikut (pidage meeles, et jää on tahke vesi). Mis kuju see jäätükk on? Kas see muudab selle kuju, kui paned selle klaasi, kaussi, lauale või peopesale? Aga vedel vesi?
Kutsuge lapsi valama vett lauapinnale kannu, taldrikusse, klaasi (kõik anumad). Mis toimub? Vesi on selle objekti kujul, milles see asub, ja sinisest levib see pudiks. See tähendab, et vedelal veel puudub vorm.
Õpetaja: Nüüd tahan teile näidata teistsugust kogemust. Kas saate õpetada muna ujuma? Aga?
Lapsed: Laste vastused.
Õpetaja:Õpetage muna ujuma
Katse läbiviimiseks vajate: toores muna, klaasi vett, paar supilusikatäit soola.
1. Pange toores muna klaasi puhast kraanivett - muna vajub klaasi põhja.
2. Eemaldage muna klaasist ja lahustage vees paar supilusikatäit soola.
3. Pange muna klaasi soolasesse vette - muna hõljub veepinnal.

Sool suurendab vee tihedust. Mida rohkem soola on vees, seda keerulisem on seda uputada. Kuulsas Surnumeres on vesi nii soolane, et inimene saab selle pinnal vaevata, uppumist kartmata.
Õpetaja:See oli huvitav?
Lapsed: Jah!
Õpetaja: Noh, siis järgmine mõistatus.
See organ filtreerib kõik toidud, mida me sööme.
Aitab kehal mürkidega võidelda. (Maks)
Lapsed:Maks
3. slaidil on näidatud foto inimese maksast.
Õpetaja: Õige. Ja kui sööte šokolaadi ja praetud toite, peab maks neid toite puhastama, kuna need on kahjulikud. Ja ülesanne saab olema selline. Mängime mängu "Söödav ja mürgine". Näitan igale meeskonnale omakorda ekraanil fotot. Ja peate seenele või marjale andma õige nime. Milline meeskond saab kõige õigemad vastused, saab lipu. Me alustasime.
4. slaidil fotod mürgistest ja söödavad seened ja marjad.
Õpetaja: Hästi tehtud poisid! Kõik fotod olid ära arvatud. Mõlemad võistkonnad saavad linnukese. Järgmine mõistatus.
Olya jookseb rõõmsalt
Tee äärde jõeni.
Ja selleks on vaja
Meie Ole ... .. (Jalad)
Lapsed: Jalad!
Õpetaja: Täpselt nii, jalad! Kes ütleb teile, miks inimesel on jalad?
Lapsed: Laste vastused.
Õpetaja: Nad ütlesid kõik õigesti. Aeg mängida ja vaadata, kui tugevad ja sitked jalad on. Õuemäng "Lame Fox".
Juhile pannakse rebase müts. Ta satub vitsasse - auku. Teised lapsed (loomad) teda "kiusavad". Käsu peale satub rebane loomadega järele, hüpates ühele jalale. Allapanutud laps loetakse tabatuks ja rebane viib ta urgu.
Õpetaja: Poisid mängisid hästi, treenisid jalgu. Viimane mõistatus.

Nad armastavad tööd, ei talu igavust,
Meiega saab teha kõike ...
(käed)
Lapsed: Käed!
Õpetaja: Täpselt nii, meie käed! Öelge käed inimesele.
Slaid 5 avab foto inimese kätest
Lapsed:Laste vastused.
Õpetaja:Te ütlesite, et kõik on korras. Nüüd kontrollime, millised osavad käed teil on. Minu käsul lõikasite paberist südamed välja ja kleepisite need paberilehele, iga meeskond oma lehel. Niipea kui käsku korratakse, peate peatuma ja mitte uuesti lõikama. Koos arvutame välja, millisel meeskonnal on kõige rohkem südameid, see meeskond võitis. Me alustasime.
Lapsed lõikavad südamed välja ja liimivad need Whatmani paberilehele.
Õpetaja: Me lõpetasime.
Õpetaja arvestab koos lastega väljalõigatud südamete arvu. Võitjavõistkonnale antakse lipp.
Õpetaja: Nii et meie ülesanded on läbi. Nüüd loendame meeskondade ruutude arvu. Mõlemad võistkonnad võitsid. Sõprus võitis. Ja võitjatele antakse kingitusi.
Õpetaja annab meeskonnale kingitusi.
Õpetaja:Poisid, aga mida me ütleme Kloun Splatterile? Millised on kõige olulisemad elundid?
Lapsed: Kõik elundid on olulised ja olulised.
Slaidi 6 videosõnum klounaadist.
Splash: Aitäh, kutid! Nüüd ma tean, et kõik meie keha organid on olulised ja jäsemed on ühesugused. Ma jooksen nüüd ja räägin sellest oma klounasõbrale Iriskale. Hüvasti, poisid! Järgmise korrani!
Lapsed: Hüvasti prits!
Õpetaja: Kas kutid nautisid meie reisi? Ja kuidas on klouni ülesannetega? Mis sulle kõige rohkem meeldis? Mis sulle ei meeldinud? Mida uut olete täna õppinud?
Lapsed naasevad koos õpetajaga rühma.

Teema: "Kehaosad on minu abilised"

eesmärk:

  • konsolideerida kehaosade kontseptsioon;
  • kinnistada artikulatsiooniaparaadi arendamise korrigeerimise käigus omandatud teadmised ja oskused.

Ülesanded:

Kõneteraapia:

Kõne leksikaalse struktuuri parandamine:

  • rikastada, aktiveerida ja laiendada sõnavara teemal "Kehaosad on minu abilised";
  • õpib tundma inimese kehaosade nimesid, nende funktsioone (näeme oma silmaga, kuuleme kõrvadega, hingame ninaga jne);
  • koondada mõisted “ mitmetähenduslik sõna", Täpsustage sõna" nina "mitmetähenduslikkust;
  • laiendada loomade lõhnade tajumise mõistmist;
  • selgitada sõnade "aroom", "lõhn" tähendust;

Kõne grammatilise struktuuri kujundamine ja parendamine:

  • koordineeri omadussõnadega nimisõnu soo, arvu järgi.

Kõne ühtne areng:

  • luua problemaatiline olukord, võtta osa selle arutelust;
  • arendada oskust küsimustele asjatundlikult vastata;
  • leida motivatsioon antud teema arutlemiseks.

Üld- ja peenmotoorika parandamine.

Arenguülesanded:

  • kombatavate aistingute arendamine;
  • õige füsioloogilise hingamise arendamine.

Haridus:

  • kujundada ideid kehaosade kohta: silmad, kõrvad, nina, keel, käed, nende roll inimese elus;
  • harida kultuurilisi ja hügieenilisi oskusi.

Eesmärgi saavutamiseks kasutati järgmisi meetodeid ja tehnikaid:

  • visuaalne meetod (videomaterjalide kasutamine)
  • verbaalne meetod (vestlus kehaosade üle)
  • mängutehnika (liigesevõimlemine "Rõõmsameelne keel")
  • katsemeetod (uurige, millises kannu vesi on külm ja millises kuum, puudutamata)
  • uurimismeetod (vaatamine peeglites)
  • aroomiteraapia (kasutatakse lõhnavaid küünlaid).

Ülesannete lahendamine toimub järgmiste haridusvaldkondade kaudu:

  • tervis (võime õigesti hingata)
  • tunnetus (logopeedi lugu loomamaailma esindajate silmade ja lõhna tajumise kohta)
  • muusika ("Metsa helid").

Varustus: videomaterjalid (maastikud, taimestik, loomastik; ninad, kõrvad, silmad; kalad, konn, kanad, tuvid, öökull, kotkakull, vähk, sisalik, sipelgad, koer, kass, hirved, hobune, delfiin); helisalvestus "Metsa helid"; kaks veekeetjat veega - kuum ja külm; "Imeboks"; aroomiküünlad; peeglid, Koschey märk, Whatmani paber, punane guašš, niisked salvrätikud.

Õppetegevuse käik otse

1. Organisatsiooniline moment.

Viisakad sõnad

Et oleks viisakas
Vaja öelda tere
Kõigile, kes poleks kohtunud -
Lapsed teavad seda.
Ütle Tere!" ja vastuseks
See kõlab: “Tere! Tere!".

Poisid, ütleme teile tere.

Tere, peopesad! (lapsed plaksutavad käsi: plaksutavad-plaksutavad)
Tere saapad! (kang: ülaosa)
Tere konnad! (krooks kwa-kwa)
Tere kägu! (kägu: kägu)
Tere, kuulus kand! (klink keel: klink - klipp)
Ja väike jaanituli! (väljahingamisel hääldatakse: s-s-s)
Tere, kiire tuuleke (puhub)
Selge laste hääl! (keelega rääkimine: bl - bl)
Rong on kaua ooteplatvormil! (tõmmake: tuuu)
Tere pärastlõunal käekellale (tiksumine: tiksumine)
Valju laste häält!
Ja nüüd istusid kõik koos,
Kõik vaatasid mind.

2. põhiosa.

Täna räägime inimesest. Maal elab palju inimesi - miljardeid. Kõik inimesed on sarnased, me kõik teame, kuidas rääkida, mõelda, kõndida, kuid iga inimene on ainulaadne. Erineme välimuse, silmavärvi, juuste värvi, pikkuse, kõnnaku, hääle, iseloomu poolest.

Koschey ilmub.

Koschey. Kes siin minust rääkis? Ja te olete siin targad lapsed, noh, arvake siis ära minu mõistatused ja kui te ei arva, siis viin teid oma kohale.

1) Nad panevad meile
Talvel - saapad
Sügisel - kingad
Suvel - sandaalid.
(Jalad)

2) ma ei lähe haiglasse,
Ma käin kõik ümber
Ma värisen üle kõige, mu huuled värisevad
Eile raviti mind ... (hambad).

3) viis venda võrdsed aastaid
Erinev suurus.
(Sõrmed)

4) Kõik, mis me suhu pistame
Saab meie juurde ... (kõht).

5) Pott on nutikas ja selles on seitse auku.
(Pea).

Oh, kui tark sa siin oled. Mulle sellised lapsed ei meeldi, lähen otsin teisi lapsi.

Kõneterapeut. Tublid poisid, nad said ülesandega hakkama, eskortisid nad koshchei. Nüüd võta peegel ja vaata ennast. Inimene näeb mitte kogu oma kehaga, vaid ainult oma silmaga.

Mõelgem koos välja, lapsed
Mis on maailmas silmad?
Ja miks meil kõigil on
Kas teil on paar silma oma nägu?
Miks siis mehel silmi vaja on?
Lapsed vastavad.

Kõneterapeut. Täpselt nii, silmad aitavad inimesel ümbritsevat maailma ära tunda: näeme enda ümber olevaid objekte, nende värvi, suurust, kuju, saame kindlaks teha, kui kaugel nad üksteisest asuvad. (Lapsed vaatavad maastikke, taimestikku ja loomastikku kujutavaid videoid.)

Silmad on väga tundlikud ja nende eest tuleb hoolt kanda. Vaegnägijatele soovitab arst kanda prille. Kõigil loomailma esindajatel on erinevad silmad. Näiteks on kalad hea vaade läheduses asuvatele objektidele. Konnad märkavad ainult liikuvaid objekte. Fikseeritud objekti kaalumiseks peab ta ise hakkama liikuma. Jõevähil asuvad silmad spetsiaalsetel antennivarrastel, ulatuvad kaugele ette ja võivad pöörduda iseenesest, kui vähk on liikumatu. Öökullil ja kotkasel on suured silmad, kuid liikumatud, kuid pea pöörleb ümber oma telje täisringis. Lisaks näevad nad ainult pimedas. Kanad, tuvid, sisalikud näevad ainult valguses. Sipelgad näevad tähti isegi päeva jooksul.

Mis värvi silmad seal on?

Lapsed vastavad.

Kõneterapeut. Ja vormis?

Lapsed vastavad.

Kõneterapeut. Millised silmad sul on?

Lapsed vastavad.

Sule silmad peopesaga
Istugem üsna vähe:
Kohe läks pimedaks.
Kus on võrevoodi, kus on aken?
Kummaline, igav ja solvav
Te ei näe midagi ümber.

Lapsed istuvad suletud silmadega, mängitakse muusikasalvestusi "Metsa helid".

Kõneterapeut. Pimedas tunneb inimene end halvasti, ebamugavalt, kuid tal on veel üks abiline. Mida sa kuuled?

Lapsed vastavad.

Kõneterapeut. Selle abil kuuleme helisid enda ümber.

Lapsed vastavad.

Kõneterapeut. Milliseid helisid me kuuleme?

Lapsed vastavad.

Kõneterapeut. Tänu oma kuulmisele tajume ümbritsevaid helisid, orienteerume maailmas. Inimene kuuleb oma kõrvade abil lindude laulmist ja inimeste hääli, oja suminat ja tuule häält ning palju erinevaid helisid. Ütle mulle nüüd, kas sa lõhnad tuba, meeldiv lõhn?

Lapsed hingavad lõhnavate küünlate mõnusas maasika lõhnas.

Kõneterapeut. Kuidas me aroome tunnetame?

Lapsed vastavad.

Kõneterapeut. Mis te arvate, milleks inimesel nina on vaja?

Lapsed vastavad.

Kõneterapeut. Mõne inimese arvates on nina näol vaid kaunistuseks. Teised arvavad, et loodus andis meile selle nina keerata. On isegi väljendeid: "Vaata, sa keerasid nina üles!", "Noh, miks sa nina riputasid?" See on nali. Tegelikult on isegi väikseim nina väga oluline kehaosa. Hingame ninaga. Ja ka nina aitab lõhnu tunda ja eristada.

Miks on beebidel nina vaja?

Seal on sirged ninad
Seal on nunnud ...
Igasugune nina on väga vajalik
Sellest ajast, kui ta on kasvanud nägu.
Y. Prokopovitš

Füüsiline minut.

Me tembeldame oma jalgu.
Plaksutame käsi
Me noogutame oma pead.
Me tõstame käed üles
Me loobume.
Me surume kätt
Ja me jookseme ringi.

Kõneterapeut. Inimesed tajuvad üksteist nägemise, kuulmise abil vestluse ajal. Kuid loomade jaoks mängib olulist rolli haistmismeel. See on kõige olulisem tunne, asendades sageli nägemise või kuulmise. Röövlõhna nuusutamine või mõnele neist rajalt saagi leidmine on surmaga samaväärne. Paremini kui teised loomad tajuvad koerte, kasside ja hobuste lõhnu. Tavaliselt tunnevad nad tuttava inimese lõhna ära juba ammu enne, kui ta lähedaseks saab. Metsloomadel on veelgi parem lõhnataju. Hirv haistab röövlooma kaugelt ja tal õnnestub põgeneda või varjuda. Teisest küljest eristavad linnud lõhnu väga halvasti, kuid delfiinid ei erista neid üldse.

Logopeed kasutab videomaterjale ja objektide pilte, mis kujutavad loomi.

Kui teil tekib külm ja teil on nohu, on raskem hingata. Peate hoolitsema oma tervise eest, oskama õigesti hingata, nina kaudu õhku sisse hingata ja suu kaudu välja hingata. Nina on inimese organ. Ja mis või mis sellel on?

Logopeed kasutab videomaterjale, mis kujutavad looma ja inimest, paati ja veekeetjat.

Kõneterapeut. Mis on veekeetja? Mis osad sellel on? (Õlu, kaas, käepide, põhi, seinad).

Kõneterapeut. Mille jaoks on veekeetja? (Sellest juua).

Kasvataja. Millist vett on vaja tee keetmiseks?

Lapsed vastavad.

Laste ees paljastatakse kaks külma ja kuuma veega veekeetjat, soovitatakse välja uurida, kus asub, ilma puudutamata, seejärel küsitakse rea küsimusi.

Lapsed saavad aru, kuidas saab vee temperatuuri määrata.

Kõneterapeut. Enne kui olete kaks teekannu, üks teekann külma veega, teine \u200b\u200bsooja veega. Milline neist on teie arvates külm vesi?

Lapsed vastavad.

Kõneterapeut. Puudutame sõrmedega esemeid. Nad aitavad meil kirjutada, õmmelda. Skulpteerige, tehke palju erinevaid asju. Sõrmede abil võime tunda soojust ja külma, tunda - kõva või pehmet eset, siledat või karedat. Õppida tuleb mõnda väga peent liikumist, näiteks kunstnike käed on väga hästi arenenud. Ma soovitan natuke meie sõrmedega mängida. Proovime katsumisega ära arvata, mis peitub meie imekastis?

Lapsed teevad.

Kõneterapeut. Mis saaks, kui inimesel oleks üks silm, aga kaks suu ja kaks nina?

Lapsed vastavad.

Üks pea antakse meile.
Ja seal on kaks silma ja kaks kõrva,
Ja kaks templit ja kaks kätt
Aga üks nina ja suu.
Ja kui meil on vastupidist,
Üks jalg, üks käsi
Aga kaks suud, kaks keelt-
Me ainult teadsime
Mida nad sõid ja rääkisid.
G. Heine.

Suus elab keel. Selle abil saame maitset kindlaks teha. Miks on inimesel veel keelt vaja?

Lapsed vastavad.

Kõneterapeut. Keel aitab teha mitmesuguseid helisid ja mis kõige tähtsam - rääkida. Mõnikord mängib ta valvuri rolli, valvates maja sissepääsu (suu) ja kontrollides toidu sobivust või tarbimissobivust. Närimise ajal keerab keel toidutükid ümber.

Lapsed teostavad artikulatiivset võimlemist "Rõõmsameelne keel" (autori areng).

Kunagi oli seal Keel.
Ta oli rõõmsameelne ja alati lärmakas. (Räägivad oma keelt)
Kuid ühel päeval on kõik naabrid tema peal
Nad olid solvunud ja lõpetasid keelega sõbrunemise. (Pista huuled)
Ta läks põse juurde, (suruge keelega paremat põske)
Ta koputas naise uksele - keegi ei ava seda.
Siis läks ta vastupidises suunas (Lükake vasak põsk keelega)
Kuid ka seal ei oodanud teda keegi.
Keel otsustas hammastega sõbruneda.
Ta kõdistas kõigepealt ülemisi hambaid (sooritage liigeseharjutus, harjake hambaid)
Ja siis madalamad.
Siis aga olid huuled solvunud ja torkisid. (Pista nende huuled)
Keel otsustas neid lõbustada:
Lakkasin kõigepealt ülahuule (viige läbi liigeseharjutuse Jam)
Ja siis alumine.
Käsnadele see meeldis
Ja nad naeratasid keelele.
Pärast seda elavad nad kõik koos (naerata)
Ja nad naeratavad alati üksteisele.

Victoria Spiridonova
Tunni kokkuvõte kõne arengust ettevalmistavas töös logopeediline rühm "Inimkeha osad"

Eesmärk: kindlustada laste teadmised inimkehast.

Ülesanded:

Tugevdada nimisõnade mitmuse moodustamise oskust;

Kindlustada nimisõnade moodustamise oskus diminutiivsete ja augmentatiivsete järelliidetega;

Harjutage lapsi nimisõnade kooskõlastamisel numbritega;

Juhtida laste tähelepanu sõnade mitmetähenduslikkusele

Õppige skeemi põhjal enda kohta lugu koostama

Varustus: projektor, projektori ekraan

Tunni käik

1. Korralduslik moment:

Õpetaja: Et oleks viisakas

Vaja öelda tere

Kõigile, keda ma ei kohtaks

- Lapsed teavad seda.

Ütle Tere!" ja vastuseks

See kõlab: “Tere! Tere!".

Poisid, ütleme teile tere.

Tere, peopesad! (lapsed plaksutavad käsi: plaksutavad-plaksutavad)

Tere saapad! (kang: ülaosa)

Tere konnad! (krooks kwa-kwa)

Tere kägu! (kukuyut: ku-ku)

Tere, kuulus kand! (klink keel: klink - klipp)

Ja väike jaanituli! (väljahingamisel hääldatakse: s-s-s)

Tere, kiire tuuleke (puhumine)

Rong on kaua ooteplatvormil! (tõmmake: tuuu)

Tere pärastlõunal kellale (linnuke: linnuke)

2. Teemaga tutvumine

2. slaid: õpetaja: Poisid kuulavad mõistatust:

Ta on tugevaim maa peal

Sest kõik on targemad.

Kes see teie arvates on? (inimene). Kas olete aimanud, millest me räägime? (inimese kohta)

Huvitav, kes meie juurde tuli? (Koschei surnud)

Koschey... Kes siin minust rääkis? Ja te olete siin targad lapsed, nii et arvake siis ära minu mõistatused ja kui te ei arva, siis ma ei näita teile midagi.

Mõistatused.

1. Kaks naabrit on vidinad.

Päev tööl, öö puhkusel. (Silmad).

2. Kahe tähe vahel olen keset üksi. (Nina)

3. Kogu elu minnakse mööda,

Ja nad ei saa teineteisest mööduda. (Jalad).

4. Kui see poleks tema jaoks, siis ma ei ütleks midagi. (Keel).

5. Kahel emal on viis poega,

Kõigile üks nimi. (Sõrmed, käed).

6. Kõik, mis me suhu pistame, satub meie ... (kõht)

7. Pott on nutikas ja selles on seitse auku. (Pea).

Koschey: - Oh, kui tark sa siin oled. Mulle sellised lapsed ei meeldi, lähen otsin teisi lapsi. Vaadake oma pilte.

Slaid 3. Harjutus "Pea meeles".

Õpetaja: pidage meeles, millest Koshchei mõistatused räägiti. (silmad, nina, jalad, keel, sõrmed, käed, kõht)

Slaid 4. Järgmine mäng "Öelge sõna"

Ma alustan lauset, sa lõpetad.

Pea, mida me teeme? (mõtle). Mida me oma kõrvaga teeme? (kuulamine). Silmad.? (vaata). Nina.? (hingata, nuusutada). Suu.? (sööme, joome, räägime). Käed.? (võta, hoia). Sõrmed.? (puudutamine, löömine, joonistamine). Lööb.? (kõndima, jooksma, hüppama).

5. slaid: koolitaja: Vaata, lapsed, millise muinasjutu tegelased meile jõudsid? (Väike punamütsike) Vanaema armastas väga oma lapselast ja kutsus teda hellalt - lapselaps. Kujutame ette, kuidas vanaema räägib meile oma lapselapsest.

Mäng "Nimeta seda hellitavalt".

Minu lapselapsel pole käsi, vaid käepidet jne. Jala (jalg, õlg (õlg, nina (nina, juuksed, juuksed, sõrm, sõrm, pea (pea, pea, põsk)) (põsk, kõrv (kõrv, kõht)) , silm (peephole).

Slaid 6. Kasvataja: Vaadake meie poole veeretatud punast kuklit. Vaata, kui hirmul ta on! Kes teda nii hirmutas? Kujutame ette, et ta kohtus metsas hiiglasega ja räägib meile temast.

Mäng "Räägi mulle hiiglasest"

Mitte käed, vaid. käed; mitte silmad, aga. silmad; mitte huuled, vaid. hävitamine; mitte rusikad, vaid. rusikad; mitte küünarnukid, vaid. küünarnukid; mitte jalad, vaid. noad; mitte küüned, vaid. küüned; mitte hambad, vaid. hambad; mitte juuksed, vaid juuksed; mitte kulmud, vaid. kulmud; mitte kõht, vaid. kõht.

Slaid 7. Õpetaja: Jooksussaabaste poiss tuli meie juurde jooksma ja pakkus, et võiks natuke välja sirutada.

Kehaline kasvatus.

Raja suunas kõnnivad vallatud jalad

Kael pöörab pead paremale, pööre vasakule

Näita mulle, kus on kõht?

Meie keha on tihenenud nagu sihvakas kasepuu

Selg on muutunud sirgeks

Ja nüüd tõmbusid kõik üles

Ja naeratasid üksteisele

8. slaid: õpetaja: Poisid, järgmine külaline tuli meie juurde, Dunno. Ta palub teil öelda ja näidata, millised kehaosad tal on. Kas näitame teile? Korda luuletuse sõnu ja näita kehaosi

Meie sõrmedel on naelad, on meie peadel

Kätel - randmed, küünarnukid, kaks kõrva ja kaks keppi

Kroon, kael, õlad, rind. Kulmud, põsesarnad ja viski

Puusad, kontsad, kaks jalga ja silmad, mis on nii lähedal

Seal on põlved ja tagumised põsed, nina ja kaks ninasõõrt

Aga ta on ainult üks Huuled, hambad - vaata

Lõug huule all, see on see, mida sina ja mina teame.

Slaid 9. Mäng "Mõelge ja vastake"

Õpetaja: Millisest muinasjutust on meie järgmised külalised Buratino ja Malvina?

Pinokio: Malvina esitas mulle küsimusi, kuid ma ei saanud neile vastata, aidake mind, palun, muidu ta keelas mind kapis.

Kui palju silmi on kahel lapsel? / kahel lapsel on neli silma /

Mitu kõrva on kolmel poisil? / neil poistel on kuus kõrva /

Mitu sõrme on vasakul käel? / vasakul käel on viis sõrme /

Mitu nina on kolmel tüdrukul? / kolmel tüdrukul on kolm nina /

Aitäh, kutid.

10. slaid: koolitaja: Vaata, meie juurde tuli laps, kes armastas kõike arvestada. Tal on igav üksi ja ta kutsub meid lugema.

Mäng "Krahv"

Üks silm, kaks silma, kolm silma, neli silma, viis silma. (Sarnaselt sõnadega nina, kõrv)

Slaid 11. Sõnade polüseemia.

Õpetaja: Poisid, Znayka tulid meile külla, kas teate, millisest muinasjutust ta pärit on? Ta soovib meile rääkida sõnadest, mis kõlavad ühtemoodi, kuid millel on erinev tähendus.

Nina on lennuki, laeva, veekeetja ääres;

Peephole - ukses, kartulite ääres;

Kael on pudeli juures, lapse juures;

Selg on tooli ääres.

Jalad on tooli ääres, seene ääres.

Slaid 12. Joonistamine enda kohta vastavalt skeemile.

Õpetaja: Hästi tehtud, kutid, nad said hakkama kõigi meie kangelaste ülesannetega. Ja nüüd soovitan teil proovida diagrammi põhjal endast rääkida.

(Esiteks räägib õpetaja skeemi järgi endast. Siis moodustavad lapsed soovi korral iseenda loo)

Slaid 13. Tulemus:

Õpetaja: Hästi tehtud, kutid, teil on olnud väga häid lugusid!

Seotud väljaanded:

Keskmise rühma "Kehaosad" klasside kokkuvõte Eesmärk: selgitada laste teadmisi inimese struktuurist, selle üksikute osade eesmärgist. Ülesanded: Õpetada kõnes liikumist koordineerima, arenema.

Haridusvaldkondade integreerimine: "Kognitiivne areng", "Kõne areng", "Sotsiaalne ja kommunikatiivne areng", "Kunstiline ja esteetiline.

GCD kokkuvõte esimese juunioride rühma "Inimene, kehaosad" kõne arendamiseks Tarkvara sisu. Õpetage lapsel tundma erinevaid kehaosi, milleks nad on mõeldud (silmad - näevad, nina - tajuvad lõhnu jne). 1

Abstrakt kõne arendamise kohta "Inimese näo osad" Otsevaade hariduslikud tegevused valdkonna "Kõne areng" (grammatika moodustamine) ettevalmistavas rühmas.

OOD kokkuvõte koos ettekandega kooli ettevalmistavas rühmas “Inimese kehaosad. Pea " Aastal korraldatud haridustegevuse kokkuvõte vanemrühm üldine arenguorientatsioon kognitiivses uurimistöös.

Õppetunni “Inimene. Kehaosad". Teema “Inimene. Kehaosad »Paranduseesmärgid: tutvustada lastele inimkeha osi; õpetada nimisõnu moodustama.

Kõne arengu "Kehaosad" õppetunni kokkuvõte Tunni kokkuvõte vaimse alaarenguga laste kõne arengu kohta. Teema: "Meie keha" Eesmärgid: - anda inimkeha osadele, peamistele meeleelunditele, mõiste.

EESMÄRGID: - kinnistada teadmisi sõnadest-objektidest, sõnadest-märkidest, sõnadest-toimingutest. - Parandada verbaalset analüüsi ja sünteesi. - Harimiseks.

Programmi sisu: 1. Laiendage ja üldistage laste teadmisi majadest. 2. Kinnistada sõnamoodustamise ja käänamise oskusi, kujundada.

Kognitiivse arengu õppetund "Kehaosade uurimine" Kognitiivne areng ( maailm). "Kehaosade uurimine" Keskmine rühm Eesmärk: uurime inimkeha osi. Ülesanded: kinnistada teadmisi.

Pildikogu:

Tunni ettevalmistavas rühmas "Mis koosneb inimese kehast" kokkuvõte Eesmärgid: Hariv: kujundada laste ideid inimkeha, nende tervise, keha struktuuri ja funktsioonide kohta. Ilu: 1. Kaitske ja parandage tervist. 2. Arendada võimet ette näha oma tegevuse võimalikke eluohtlikke tagajärgi endale ja lähedastele. 3. Selgitada kehalise kasvatuse olulisust ja olulisust luustiku ja lihaste tugevdamisel ja arendamisel. Hariv: 1. kasvatada juhtimis soovi tervislik pilt elu. 2. Kasvatada austust teise inimese elu vastu, võimet kaastunnet saada, aidata, kaastundda kellegi teise valu vastu. Eesmärk: tutvustada lastele väline struktuur , inimkeha võimeid. Suurendage inimeseks olemise uhkust. Äratada huvi enda tundmise vastu, soov oma keha kohta rohkem teada saada. Sõnastiku aktiveerimine: kael, torso, kolju, selg, lihased, liigesed, luustik, luud, nahk, süda, kopsud. Varustus: inimese skeleti ja lihastega pilt, inimese joonistatud silueti ja siseorganite paberilehed, värvilised pliiatsid. Peeglid. Toiduaineid kujutavad pildid. Tunni käik. Kasvataja: Poisid, täna tutvume klassis oma kehaga. Iga inimene peaks teadma oma keha ülesehitust - see aitab tal terve olla. - Inimese kehas on palju erinevaid organeid ja need kõik on väga vajalikud. Tänu neile organitele elame, hingame, mõtleme, kõnnime, sööme ja palju muud. - Kõik lapsed on erinevad ja samal ajal sarnased, sest keha koosneb samadest osadest: pea, kael, kere, käed ja jalad. Pea võib mõelda, vaadata, hingata, eristada lõhnu ja maitset, kuid mitte iseenesest, vaid peas olevate elundite abil: silmad, kõrvad, nina ja suu. Pea saab pöörata eri suundades. Ta ei saaks seda teha, kui meil poleks kaela. Kaela abil kinnitatakse pea keha külge, mis võib pöörduda eri suundades ja painduda. Keha sees on olulised elundid: süda, kopsud, magu, sooled, maks jne. Käed ja jalad on keha külge kinnitatud. Käed on inimese jaoks väga olulised, nad teevad erinevaid töid. Milline? Lapsed: võtame mänguasju, sööme, riietume. Kasvataja: kõike seda saame teha tänu sõrmedele, mis on väga visad ja mahutavad mitmesuguseid esemeid. Sõrmede abil saate mitte ainult mängida, vaid ka õppida arvestama. Võimlemine sõrmega: kümme krapsakat sõrme tahtsid mängida, kümme krapsakat sõrme tahtsid loendada, näidata numbreid ja numbreid nullist kümneni. - Loendame järjekorras pöialt. Kasvataja: meie jalad saavad kõndida otstega, hüpata kõrgele, joosta, kükitada. Ma soovitan teil kõik need liigutused täita. Kasvataja: Kuna majal on seinad ja seetõttu on see nii tugev, on inimesel nii suured kui väikesed luud ja lihased. Kui inimesel pole luid, oleks tema keha pehme. Luustiku moodustavad luud toetavad keha ja pakuvad kaitset vigastuste ja verevalumite eest. Puudutage ennast, käsi, jalgu, kõhtu. „Nii nagu rongis olevad kärud on üksteisega ühendatud, on ka lihased ja luud ühendatud. Inimene oleks vormitu ja kole, kui tal ei oleks luustikku. Luustik on meie tugi. See näeb välja habras, kuid tegelikult on see väga vastupidav. Skelett teenib keha mitte ainult toena, vaid kaitseb ka siseorganeid. Uurige oma käsi, kerige sõrmi. - Meie keha on kaetud nahaga, mis seda kaitseb. Vaadake nahka, eriti sõrmedel. See peaks olema terve, kahjustamata. - Inimese kehas võib silmade, suu, nina, kõrvade kaudu sattuda mustust (tolm, liiv, putukad ja siis tunneb keha end halvasti, tuleb sellega võidelda; sellepärast õpime oma keha eest hoolitsema - kui see puhas, miski ei ohusta teda.- Õhk siseneb kehasse nina ja suu kaudu - hingame, elame. Proovige suu ja nina sulgeda - mis juhtub? Suu kaudu toidame ennast, keha võtab toidust kõige väärtuslikuma ja vajaliku ning jäänused tulevad välja sellest tualetti minnes välja .See on nagu komm - viskad välja "kommipakendi" ja sööd kommi, keha teeb sama, nii et pead selle vabastama "kommipaberitest" niipea, kui sulle selle kohta meelde tuletatakse. ise ja kui ilmub midagi uut, ebaharilikku, informeerige sellest täiskasvanuid. ”“ Kui hoolitsed oma keha eest, sööd seda, mis sulle lasteaias ja kodus antakse, teed kehalist kasvatust, siis kasvab üles tugev, ilus ja tark. ”Füüsiline minut. Üks, kaks, kolm, neli, viis - uurime keha (nad kõnnivad paigas). Siin on selg ja t kõht (osutage selja ja mao poole, jalad (kangutama, käepidemed (sirutage käed ette ja pöörake käsi, Kõrvad (mõlema käe nimetissõrmed osutavad kõrvadele, Pea (nad panid käed pähe, mul õnnestus vaevu pead raputada) (raputavad pead küljelt küljele, kael pöörab pead (nad panevad käed ümber kaela, oi, väsinud!) Oh oh oh! Otsmik (mõlema käe sõrmedega silitades otsaesist keskelt templiteni) ja kulmud (nimetissõrmedega kulgevad nad mööda kulme näo keskelt templitesse, siin on silmused (näitavad nimetissõrmedega ripsmeid, lehvitavad nagu linnud (lapsed pilgutavad silmi). Roosad põsed (peopesad silitavad põski).) ninast kuni kõrvade suunas lõug lõuaga (lõpetanud liikumine lõpuosas lõpule viia, juuksed paksud (mõlema käe sõrmedega kammige juukseid, nagu niiduriiul. Õlad) (puudutage paremat kätt paremale õlale ja vasakut vasakule, küünarnukke (ilma õlad, pange küünarnukid ettepoole ja põlved (veidi painutage üle ja lööge põlvili) Minu juures, Serezha, Lena koolitaja: tutvume täna kõige olulisemate elunditega. Siin on skeem, mis näitab neid elundeid. Pärast iga oreliga tutvumist maalite selle üle värviliste pliiatsitega ja proovite meelde jätta. - Üks tähtsamaid organeid on aju. Ta teab kõike ja vastutab kõige eest. Aju aitab inimesel mõelda, kõndida ja mitmesuguseid töid teha. Ta on väga habras. On hea, et kõva kolju kaitseb aju usaldusväärselt kahjustuste eest. Kuid proovige ikkagi mitte oma pead põrutada. Tugevast löögist on põrutus. - süda on nagu suur pump, mis pumpab verd. Kogu kehas veri "jookseb" läbi erinevate anumate. Vere peamine ülesanne on toita kogu keha. Väga oluline organ - süda - pumpab verd, aitab sellel liikuda. Süda töötab pidevalt, isegi kui inimene magab. - süda asub rindkere keskel, peaaegu keskel ja rusika suurus. Tehke rusikas ja asetage see rindkere keskele, veidi vasakule. See on umbes teie südame suurus. Nüüd pingutage ja keerake oma rusika pisut lahti - nii töötab süda. Kas sa kuuled oma südamelööke? Süda tuleb kaitsta. Kuid see ei tähenda, et peate kogu aeg lamama ja mitte midagi tegema. Süda tuleb treenida, teha kehalist kasvatust. Kui joosta, töötab süda kiiremini. Koputab ja pumpab verd. - Ma soovitan teil oma käsi südamele panna ja kuulata. Nüüd hüppa, jookse kohale, kaldu ette, taha. Pange nüüd käsi uuesti südame peale. Mis muutus? Mu süda peksis kiiremini. - Inimesel on kopsud, need on vajalikud selleks, et inimene saaks hingata ja verd toita vajaliku õhuga. Õhk pole nähtav, kuid ilma selleta ei saa elada. - Vaata oma hingamist. Tooge peegel lähemale ja hingake seda. Soe hinge tuhmutab peegli. Asetage käed rinnale ja hingake sügavalt. Tundsid, kuidas käed tõusid, kui kopsud täitusid õhuga. Nüüd hingake õhku välja. Käed kukkusid. - Võtke õled kätte, laske alla ja puhuge neisse. Mida sa nägid? See on õhk mullide kujul. “Me ei hinga alati samamoodi. Jooksmisel hingame sagedamini ja sügavamalt ning rahuliku või magama jäädes on meie hingamine ühtlane ja rahulik. Tuleks proovida mitte sisse hingata suitsu ega määrdunud õhku. Värske puhas õhk on meie kopsude jaoks kasulik. Ja muidugi ei saa te kopse sigarettidega mürgitada. Sigaretisuits teeb kopsud mustaks ja haigeks. Hingamisvõimlemine "Puhu sulgedele". - Hinga sügavalt sisse, hoia hinge kinni ja puhu aeglaselt sulgedele. Proovige puhuda nii, et sulg hõljub hõlpsalt, ja hoidke seda selles asendis kuni väljahingamise lõpuni. Lapsed täidavad harjutust õpetaja käsul. - Magu on nagu kastrul meie sees - kogu toit saab sinna ja kõht seedib seda. Magu saab tervisliku ja tervisliku toiduga hõlpsalt hakkama ning magu kannatab rämpstoidu tõttu ja isegi haigestub sellesse. Talle ei meeldi eriti kõht, kui me end üle koormame - me täidame kõhu. Maol pole aega tohutu toidukogusega hakkama saada ja meie kõht hakkab valutama. Didaktiline mäng "Kasulik ja kahjulik toit". Lapsed jagunevad kahte rühma "Kasulikud" ja "kahjulikud" toidud kujutavad pildid. Kõrvade isemassaaž. - Inimkehal on palju-palju punkte, mis on ühendatud erinevate organitega. Ja kui need punktid selgeks õppida, saate haigestumisel end aidata. Nüüd õpime, kuidas end masseerida. Meie kõrvadega pole kerge (hõõruge kõrvu mitu korda peopesadega ülalt alla). Meie kõrvad on kuldsed (tõmmake mitu korda kõrvaklappe, nutikad (vajutage kergelt kõrva alust aurikli ülaservas, Teadlased)) (vajutage kergelt kõrva alust kõrva keskosas kestad, Wonderful (vajutage kergelt kõrva alusele aurikli alumises servas) .Treener: Et saada ilusaks, tugevaks ja tervislikuks peate treenima lihaseid. - Mis aitab seda teha? (kehaline kasvatus ja sport). Et olla tugev, jõuline ja osav peate tegema võimlemist ja kehalist kasvatust, mängima õuemänge ja kindlasti tegema hommikuseid harjutusi! - Soovin, et oleksite terved, ärge kurvastage ja ärge heitkeks!

Jaga seda: