Старт у науці. Актуалізація опорних знань

Клас: 1 "Г"

Вчитель: .

Тема:Число та цифра 9. Наочна модель, склад числа 9.

Цілі: 1) Сформувати уявлення про число 9, його склад, вміння їх записувати, вміння визначати місце числа 9 на числовому відрізку, складати та віднімати в межах 9.

2) Тренувати розумові операції, мова, творчі здібності учнів.

Обладнання: Підручник, математика 1 клас, частина 2, демонстраційний матеріал, роздатковий матеріал, будиночок для складу 9.

Хід уроку:

I. Мотиваційний момент.

Ціль: 1) Організувати самооцінку учнями власної навчальної діяльності на уроці;

2) Зафіксувати труднощі, що залишилися, та способи їх подолання.

Якою була мета вашої подорожі? (Ми мали навчитися писати цифру 9, дізнатися склад числа 9.)

Чи досягли ви цілі? (Так)

Чим скористалися на уроці для створення нового числа? (Числовим відрізком.)

Молодці, хлопці! Дякую за урок!

Тема: Число та цифра 9.

Тип уроку: урок формування нових знань

Ціль : закріплювати в учнів уявлення про цифру та число 9, рахунок у межах 9

Завдання:

Освітні: уточнити уявлення про число 9, розуміння відносин між числами натурального ряду (більше – менше на один); закріпити вміння встановлювати відповідність між кількістю предметів, числом та цифрою; закріпити навички орієнтування у просторі.

Корекційні : сприяти розвитку слухового та зорового сприйняття та уваги; стимулювати мовну активність учнів; розвивати графомоторні навички.

Виховні : виховувати інтерес до предмета, самостійність, уміння працювати у колективі.

Обладнання: ілюстрація Айболіт, предметні картинки (тварини, баночки з ліками, цукерки), картки з цифрами,дріт для конструювання цифри 9,лічильні палички, індивідуальні картки із завданнями.

I.Організаційний момент.

Перевір, друже,
Чи готовий ти розпочати урок?
Все гаразд
Книжка, ручка та зошит?
Перевірили? Сідайте!
З ревністю робіть!

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Починаємо урок із математичної розминки.

1. Відновити числовий ряд.

Що ви можете сказати? (Числа стоять не по порядку, втратили свої місця.)

Розставте числа у порядку зростання, і ви дізнаєтесь, хто прийшов до нас у гості на урок.

Як розставлятимемо? (Від найменшого до найбільшого.)

Хто ж наш сьогоднішній гість? (Айболіт)

А чим займається Айболіт?

Ви всі любите тварин? Багато хто з них беззахисний, а деяких видів на Землі залишилося дуже мало. І тому людям треба дбати про них, берегти їх.

2. Орієнтація у числовому ряду.

Айболіт просить вас допомогти йому підготуватися до прийому хворих. Розставити ліки на свої місця.(педагог розставляє ліки на дошці)

Назвіть цифри від 1 до 8. Який це рахунок?

Зворотній рахунок 8-1.

Яка перша цифра?

Яка остання цифра?

Назвіть число, яке стоїть між 3 та 5.

Назвіть число, яке слідує за числом 5.

Назвіть попереднєчисло число 4.

Яка кількість стоїть зліва від 3.

Яка кількість коштує праворуч від 6.

3. Підсумок

Ці знання стануть у нагоді нам на сьогоднішньому уроці.

ІІІ. Постановка проблеми.

Ми знаємо, що до лікаря приходять лікуватися різні тварини. Ми з вами маємо порахувати тварин, які прийшли на прийом до Айболіту. Я читатиму вірш, а ви відкладатиму рахункові палички у себе на столі в ряд.

Добрий лікар Айболіт,
Він сидить під деревом.
Приходь до нього лікуватися
І корова, і вовчиця,
І жучок, і павучок,
І ведмедиця.
Прибігли три мавпи
І посідали біля мишки.
Скільки ж всього тварин,
Порахуйте швидше!(9 тварин.)

(Педагог прикріплює тварин на магнітну дошку).

Отже, їх 9. А чи знайомі ми з числом 9?(Ні.)

А як ви думаєте, чому ми сьогодні навчатимемося на уроці?

(Ми дізнаємося все про число 9)

IV. Ознайомлення з новим матеріалом та «відкриття» учнями нових знань.

а) Аналіз графічного зразка цифри.

Цифра, написана на дошці.

Картки з цифрою 9 у учнів.

Дріт для конструювання цифр 9.

Існує цифра, за допомогою якої можна записати це число. (Показую друковану цифру)

На що вона схожа? (Відповіді дітей.)

Обведіть цифру 9 пальцем.

Покажіть 5 пальців на лівій руці та 3 пальці на правій руці. Додай до них ще один палець правої руки. Скільки стало пальців?

9 як і 6, вдивись,

Тільки хвіст не вгору, а вниз.(педагог показує цифру 6 та 9))

Сконструюйте із дроту цифру 9.

Пальчикова гімнастика

Діти, перш ніж почати писати, Айболіт рекомендує зробити гімнастику для наших пальчиків.

Усі такі потрібні,

Міцні та дружні.

Раз два три чотири п'ять,

б) Письмова цифра 9.

Робота за картками. Знайдіть серед знаків цифру 9 та обведіть її в гурток.

1 4 3 5 6 9 8 7 9 3 6 8 9 2 8

Скільки разів вам зустрілася цифра 9?

Ми вже познайомилися із цифрою 9, а писати ми її ще не вміємо.

Розгляньте, як пишуть цифру 9, що означає число 9.

(Після показу письмової цифри 9, що навчаються пишуть у зошиті.)

Пояснення: Цифра 9 складається з двох елементів: невеликого овалу тавеликого півовала.

Починаємо писати овал трохи нижче за вершину правого верхнього кута клітини.

Заокруглюємо, ведемо вниз до середини клітини. Знову закруглюємо і ведемо до початку овалу і потім ведемо вниз; закруглюємо на середині нижньої лінії клітки; закруглюємо вліво трохи вище нижньої сторони клітини.

Давайте всі разом напишемо цифру 9 у повітрі.

Відкрийте зошити, візьміть ручки та напишіть спочатку по крапках, а потім рядок до кінця.

Закрийте зошити та покладіть ручки на край столу.

в ) Співвідношення між числом та кількістю предметів.

Ми вже знаємо, що кожне число означає свою кількість предметів. Лікар хоче перевірити ваші знання і просить знайти співвідношення між числами та малюнками.

(Учні працюють самостійно за картками. При перевірці мають у своєму розпорядженні числа на дошці в порядку зростання.)

Хлопці кого у нас 5? 8? 9?

V. Фізкультхвилинка.

Щоб не хворіти, Айболіт радить не лише їсти вітаміни, а й займатися спортом.

Щоб рости нам сильними,

Спритними та сміливими,

Щодня вранці

Ми робимо зарядку.

До сонця руки піднімаємо,

Дружно, весело крокуємо,

Присідаємо та встаємо

І нітрохи не втомлюємося.

г) Місце числа 9 на числовому відрізку.

Звірі часто не виконують порад Айболита і починають хворіти. Чим лікує Айболіт?(ліками) Хлопці, ви знаєте, що ліки дуже гіркі. Що часто дають після ліків?цукерки)

А зараз ми дізнаємось, скільки в Айболіта цукерок.

Давайте вирішимо задачу.

Айболит мав 8 цукерок маленьких для маленьких звірят і 1 цукерки для великого звіра. Скільки всього цукерок було в Айболіті?

Про що йдеться у задачі?

Скільки було маленьких цукерок? Якою цифрою позначимо кількість цукерок? 8)

(педагог пише на дошці цифру 8)

Скільки було великих цукерок? Якою цифрою позначимо велику цукерку?(1) (педагог пише на дошці цифру 1)

Яке питання завдання?

Цукерок побільшало чи менше у Айболита?

Яку арифметичну дію ми виберемо для вирішення задачі?

При додаванні між числами ставимо якийсь знак? З числами, що ми робимо?

8к.+1к.=9к.

Що означає цифра 8?Що означає цифра 1? Яка відповідь задачі?

Ми тепер знаємо скільки цукерок у Айболіта.

Давайте відкриємо зошити та запишемо рішення нашого завдання.

2 клітинки вниз відступіть і запишіть рішення нашого завдання.

Покладіть ручки та подивіться на числовий ряд.

VI. Закріплення нового матеріалу.

А як знайти число 9 на числовому відрізку?

(Від числа 8 зробити 1 крок праворуч.)

А як записати нашу дію як приклад? (8+1 = 9)

Давайте разом прочитаємо приклад. 8 + 1 = 9 (2 рази - 8 плюс 1 і 9)

Прочитаємо цей приклад по-різному: вісім плюс один – одно дев'ять, до восьми додати один – вийде дев'ять.


Відступіть дві клітинки вниз і запишіть цей приклад.

Відступіть дві клітинки вниз.

Запишіть у рядок числовий ряд 1 до 9, пропускаючи одну клітинку.Закрийте зошити і покладіть край столу.

VII. Підсумок уроку.

Хлопці, з якою кількістю, цифрою познайомилися на уроці?

Після якого числа слідує число 9?

На якому місці стоїть число 9?

Між якими числами стоїть 8?

Айболіту дуже сподобалося, як ви працювали на уроці, допомогли йому порахувати звірів, які прийшли на прийом, по порядку розставити ліки, виконували його поради, робили зарядку, допомогли порахувати цукерки. Ви справжні помічники!

Урок закінчено! Дякую за увагу!


Щоб вивчити число та цифру 9, для дошкільнят розроблено спеціальні посібники та матеріали. На їх основі можна легко та швидко навчити дитину виконанню простих арифметичних дій.

Дев'ятка — остання цифра у ряді однозначних чисел. Знайомство з нею має відбуватися тоді, коли попередніх вісім уже вивчені.

Перед переходом до вивчення дев'ятки необхідно повторити та закріпити пройдений матеріал, вирішити приклади на додавання та віднімання однозначних чисел.

Дитина повинна знати відповідь на запитання: чим відрізняється кількість цифр і скільки цифр існує.

Урок проводиться в інтерактивній формі, при цьому використовуються такі матеріали:

  • розвиваючі ігри;
  • ребуси;
  • загадки;
  • прислів'я та приказки;
  • тренажери для розвитку мислення та ін.

Щоб дитині було комфортно займатися та легше засвоювати інформацію, необхідно створити потрібну для навчання обстановку, виключивши сторонні звуки (телевізор, телефон, планшет та ін.). Слід створити у кімнаті робочу атмосферу. Небажано проводити заняття в дитячій кімнаті, де багато іграшок та інших елементів, що відволікають.

Краще розташуватися за столом у великій світлій кімнаті. По ходу заняття потрібно робити невеликі перерви і займатися тим часом рухової активністю. Це пов'язано з тим, що дитина дошкільного віку швидко втомлюється і висидіти довгий час в одному становищі буде важко.

У процесі заняття малюк повинен освоїти написання числа дев'ять, навчитися виконувати арифметичні дії з ним, концентрувати увагу на об'єкті та самостійно виконувати завдання.

Як навчальний матеріал можна використовувати:

  • навчальне відео;
  • книги з математики для дошкільнят;
  • інтерактивні картки;
  • прописи, розмальовки;
  • комп'ютерні ігри.

Матеріал повинен бути поданий таким чином, щоб зацікавити дитину. Це пов'язано з тим, що діти не можуть зосереджувати увагу на тому, що їм нецікаво. Посидючість і уважність потрібно розвивати поступово.

Після проведеного уроку дитина повинна:

  • знати склад та освіту числа 9;
  • вміти співвідносити кількість предметів та об'єктів з числом;
  • вміти розбивати число на складові.

Щоб дитині було легше вивчити та запам'ятати дев'ятку, потрібно провести низку асоціацій зі знайомими предметами та явищами. У цьому допоможуть вірші та малюнки з числом 9.

Слід звернути увагу на те, що 9 схожа на перевернуту шістку.

Можна також провести паралель між дев'яткою та літерою Д. Таким чином, дитина швидше запам'ятовуватиме не тільки числа, а й літери.

Як приклади того, на що схожа 9, можна навести:

  • кому;
  • голову слона із хоботом;
  • половину кренделька;
  • клубок із ниткою;
  • рибу, спійману на гачок;
  • морського коника;
  • число 0 із хвостиком;
  • відкритий замок;
  • сережку тощо.

Завдяки асоціативному мисленню процес запам'ятовування значно полегшується.

Прості завдання для чисельного

Прості завдання для дошкільнят допоможуть освоїти новий матеріал:

  1. У будці було 6 щенят. Потім туди принесли ще трьох цуценят. Скільки цуценят знаходиться у будці?
  2. На аркуші паперу намальовані маленькі будиночки. У деяких із них є числа, а в інших немає. Потрібно повернути знаки в будиночки, записавши їх у потрібне поле.
  3. Необхідно вирішити такі приклади: 8+1, 5+4, 6+3, 7+2.
  4. У Свєти в коробці було 3 олівці. Женя дав їй шість олівців. Скільки олівців стало в коробці Свєти?
  5. На дереві висіло 9 стиглих груш. 2 зірвав Максим, 3 забрала мати для пирога. Скільки груш лишилося на дереві?
  6. Діти зірвали на грядці 8 червоних помідорів та 1 зелений. Скільки помідорів зібрали діти?

Для запам'ятовування

Інформація краще запам'ятовується, якщо її подавати як ребусів, загадок, віршів тощо. У разі у дітей одночасно працюють різні види пам'яті: логічна, образна та інших.

Приказки та вірші

Вірші про дев'ятку:

Номер 9 — адже це

Перевернута 6.

Зверху намалюй гурток,

Внизу - дугу навскіс.

Починай креслити з гуртка

І не роби куточка.

У 9 немає кутів:

Дужка, коло – і знак готовий.

Цифра 9 – колобок?

Чи вона клубок?

Це змійка в траві спить

Хвіст її гачком лежить.

Цифра 9, або дев'ятка,

Числова акробатка:

Якщо на голову стане,

Цифрою 6 дев'ятка стане.

Головаста дев'ятка

Найстарше, і не загадка.

Щоб цифри стали строєм

Від вісімок до трійок.

Більше цієї цифри немає.

9 кульок – планети.

За вселенськими всіма законами

Живуть у космосі бездонному

Біля сонячної зірки,

А на третій - я і ти.

Ішло кошеня через місток

Сів на міст і звісив хвостик.

"Мяу, так зручно тут, адже ..."

Стало кошеня цифрою дев'ять.

Дітям слід спати йти.

Якщо ж не лягти в ліжко,

Носом клюватимете.

Приказки про дев'ятку:

  1. 9 людей байдуже, що 10.
  2. 9 мишей разом потягнули – кришку з бочки стягнули.
  3. Квас молодий, але розлитий дев'ятою водою.
  4. Поступившись 1 раз, потім дев'ять разів залишишся у виграші.
  5. Дев'ятий місяць допомагає народитися.
  6. 7 років – біда, 9 років – нещастя.
  7. Дев'ятка – найкраща загадка.
  8. Казка триває рівно 9 днів.
  9. До наступного літа чекатиме 9 місяців.
  10. Якщо хочеш прожити 9 днів, то їжею потрібно запастись на 10.

Ребуси та загадки про дев'ятку:

Відгадайте, хлопці,

Що за цифра-акробат?

Якщо на голову встане,

На трійку менше стане.

Наша цифра більша за вісімку,

Але поки що не десятка.

дорівнює сумі 6 і 3.

Хто розв'яже цю загадку?

Число 6 перевернулося,

Новою цифрою обернулося.

Ай, яка кома

На столі лежить велика,

Нею можна навіть міряти,

Тому що це цифра … (9).

І виникла раптом у зошитку

6 на голові - ... (9).

Я і цифра, і число,

Це знають усі давно,

А ще я акробатка,

А зовусь я... (дев'ятка).

Скільки в дюжині піратів

Якщо 3 пішли кудись?

Скільки місяців в році,

Якщо літо не рахується?

Життя у бродячої кішки,

І у десятці мух без мошки?

Не шукай відповіді ніде,

Адже є у цифри …(9).

На грядці у Ані росли тюльпани:

3 жовтих, 2 білих, та 4 червоних.

Скільки тюльпанів тішили Аню?

Прописи та розмальовки

Прописи та розмальовки не лише допоможуть у освоєнні нового матеріалу, але й стануть для дитини розвагою. З їхньою допомогою можна розвинути дрібну моторику рук, пам'ять та логічне мислення. Крім того, картинки та інші візуальні об'єкти стимулюють розвиток уяви, а також образної та словесно-логічної пам'яті.

  1. «Розумні листочки. Вивчаємо цифри від 0 до 10. На що схожі цифри.
  2. «Мішуткіні прописи та розмальовки. Граємо та тренуємо ручки до школи!». Для дітей віком від 2 до 5 років.
  3. Розкладний плакат «Стрічка цифр. Математика». 9 секцій з письмовими та друкованими цифрами від 0 до 9.
  4. Прописи "Цифра за цифрою".
  5. «Дошкільний тренажер. Прописи, розмальовки, обведення, віршики, загадки».
  6. «Математичні прописи. Літні завдання із наклейками». 150 наклейок.
  7. Прописи «Пишу цифри та вважаю. Повна програма підготовки руки до листа». Розроблено з урахуванням ФДМУ дошкільної освіти.
  8. Прописи «Багаторазові розмальовки з завданнями, що розвивають. Домашні тварини".
  9. Магічні прозорі сторінки. Прописи з математики з великими цифрами.
  10. Прописи «Малюємо за клітинами (в Африці, у селі, у лісі, у морі)».

Тренажери для закріплення

Для закріплення пройденого матеріалу потрібно багато тренуватися. Допоможуть у цьому спеціальні тренажери для вдосконалення навичок листа:

  1. Універсальний тренажер. Цифри та рахунок». С.В. Петренко.
  2. Зошит-тренажер «Пиши та прай! Навчаю цифри». Видавництво Clever.
  3. Матеріали у розвиток дітей. Числовий тренажер «Цікаві крутилки. Вважаємо від 1 до 10».
  4. Прозорі прописи "Пишемо цифри". В.А. Білих.
  5. Тренажер-розмальовка «Порося». О.М. Носова.
  6. Комплексний тренажер "Математика". Н.А. Латишева.
  7. Картки «Знаходимо та дізнаємося цифри до 10. Закріплення цифр».
  8. «Рахунок не більше 10. Рішення вправ». Авторські програми О. Лисенка.
  9. «Цифри та числа. Вчимося рахувати». О. Земцова.
  10. "Тренажер математичний". Школа для дошкільнят.

Ці матеріали допомагають вивчати усний та письмовий рахунок. Завдання, що в них даються, підійдуть для дітей дошкільного віку, а також для тих, хто пішов у 1 клас. Таким чином, діти можуть пройти підготовчий курс вдома перед вступом до школи.

Якщо вихователь або батько хоче переконатися як отримані знання, можна пройти онлайн-тест або перевірити дитину самостійно.

Клас: 1

Презентація до уроку










Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила ця робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Цілі уроку:

1. У ході практичної діяльності та спостережень сформувати уявлення про число 9, його склад.

2. Навчити писати цифру 9.

3. Навчити виконувати дії додавання та віднімання в межах 9.

4. Тренувати вміння складати вирази, що показують зв'язок додавання з відніманням.

5. Тренувати розумові операції, мова, творчі здібності учнів.

Заплановані результати: Особистісні УУД:

Здатність до самооцінки з урахуванням критерію успішності навчальної діяльності.

Метапредметні:

  • учні вміють визначати та формулювати ціль на уроці за допомогою вчителя; вміють висловлювати своє припущення з урахуванням роботи з матеріалом підручника; оцінюють правильність виконання дії; планують свою дію відповідно до поставленого завдання ( Регулятивні УУД).
  • вміють оформляти свої думки у усній формі; слухають та розуміють мову інших; вчитися працювати в парі та оцінювати себе та один одного, формулюють власну думку та позицію ( Комунікативні УУД).
  • вміють орієнтуватися у своїй системі знань: відрізняють нове від відомого з допомогою вчителя; здобувають нові знання: знаходять відповіді питання, використовуючи підручник, свій життєвий досвід та інформацію, отриману під час уроку. (Пізнавальні УУД).

Предметні:

  • відтворюють послідовність чисел від 0 до 20 як у прямому, так і зворотному порядку, починаючи з будь-якого числа; визначають місце числа 9 у натуральному ряду чисел. Знають склад числа 9. Вміють писати цифру 9.

Використовувана технологія:технологія діалогової взаємодії з елементами гри

Методи навчання:пояснювально-ілюстративний, репродуктивний, частково-пошуковий, дослідницький.

Організаційні форми роботи:групова, фронтальна.

Тип уроку:Вивчення нового матеріалу.

Обладнання:підручник математики 1 клас, Л.Г. Петерсон, ІКТ, магніти, сонечко з хмаринкою, конверти з шаблоном стільникового телефону та словами, клей, числовий відрізок та кольорова смужка, картки для груп, віяла.

Хід уроку

I. Мотиваційний момент.

Вітання гостей. Сьогодні ми маємо незвичайний урок. До нас прийшли гості. Давайте, як гостинні господарі привітаємось та привітаємо наших гостей. ( Учні повертаються до гостей та вітаються).

Ми раді вітати вас у нашому класі.
Можливо, є класи і краще і красивіше.
Але нехай у нашому класі вам буде ясно.
Нехай буде затишно та дуже легко.
Доручено нам вас сьогодні зустрічати.
Ну що ж, почнемо урок, не дарма час втрачати.

ІІ. Самовизначення до діяльності.

Хлопці, перш ніж починати урок я хочу запитати, а з яким настроєм ви прийшли сьогодні на урок? Діти вибирають смайлики - магнітики і прикріплюють на сонечко смайлик, на хмаринку просте. (У кожного на парті лежать по два магнітики: смайлик та простий). Я дуже рада, що у вас такий настрій, бо він допоможе нам сьогодні на уроці математики. На дошці девіз уроку:

З гарним настроєм приймайся за роботу! (2 слайд)

Прочитайте побажання на сьогоднішній урок.

  • Чому роботу треба починати із гарним настроєм?
  • Чому ви навчаєтесь на будь-якому уроці? (Ми вчимося вчитися.)
  • Нагадайте, що це означає? (Вчитися - це зрозуміти, що я не знаю, і самому побудувати спосіб.)
  • Що ви вивчали на минулих уроках? (Ми вивчали число 8.)

Сьогодні на уроці ви продовжите вивчати цифри. Налаштуйтеся на роботу.

Потисніть один одному руки та побажайте удачі.

Ви казали правильно писати цифри.

Навіщо? Де вам знадобиться?

ІІІ. Актуалізація знань.

А почнемо ми з повторення.

Вчитель:А навіщо потрібно повторювати минулий матеріал?

Учні: Щоб дізнатися про нове.

Відкривається на дошці зображення (3 слайд)

1 ... 3 ... ... 6 7 ...

Розгадайте запис. Між числами 1 і 3 стоїть багатокрапка. Воно позначає пропуск числа, отже, треба назвати число, яке при рахунку стоїть між 1 і 3. Це число 2. Воно складається з двох одиниць, його графічна модель дві точки.

Пропущені числа пояснюються аналогічно та співвідносяться з графічною моделлю.

1) Робота з віялом.

  • Покажіть попереднє число 7. (6.)
  • Покажіть наступне число 3. (4.)
  • Яке число стоїть між числами 2 та 4? (3.)
  • Яке число коштує ліворуч від 3? (2.)
  • Яке число коштує праворуч від 4? (5.)
  • Назвіть сусідів числа 6. (5 та 7.)

2) Повторення складу числа 8(слайд 2)

Мешканці цього будинку пропонують вам згадати склад числа 8. Учні повторюють склад числа 8). Інтерактивна дошка.

IV. Постановка проблеми для введення теми уроку.

Згадайте нашу подорож по числовому відрізку

На якій станції зупинилися? (На станції 8)

Чи варто нам продовжити нашу подорож по числовому відрізку? (Вартий)

Навіщо? (Ми познайомилися не з усіма числами, щоб дізнатися про інші числа, їх склад)

Тоді продовжимо нашу подорож числовим відрізком і приготуємося дізнатися щось нове. А хто з вас здогадався, яка наступна станція має бути у нас на заваді? Хто назве тему нашого уроку?

Що допоможе нам у цій подорожі? (Наші знання)

Ми з вами вже вивчили багато чисел. Згадаймо, як ми це робили, і так само вивчатимемо число 9.

Як? (Спочатку ми визначимо, як отримати число 9, навчимося писати цифру 9, а потім відкриємо склад числа 9)

Подальша робота проводиться фронтально, у парах та групах.

1) Позначення місця числа 9 на числовому відрізку:(Робота в парах). На парті лежить кольоровий числовий відрізок. Додаток 1.

Вчитель: Покажіть стрілочкою на числовому відрізку, як ви отримаєте число 9.

Учні в парах приклеюють смужку на числовому відрізку, відзначають цифру 9 і ц. 8 малює стрілку і пишуть цифру 9.

Вчитель: Чому стрілка спрямована праворуч?

Учні: Тому що число збільшується, тому що додали 1. (Слайд 4)

Вчитель: Розкажіть все, що ви знаєте про число 9.

Учні: Число 9 стоїть у натуральному ряду чисел на дев'ятому місці. Воно більше попереднього числа 8 на 1 і менше від наступного числа 10 на 1. Воно стоїть між числами 8 і 10.

Фізмінутка.

2) Узгодження запису цифр 9.

Вчитель: Що тепер ми робитимемо?

Учні:будемо вчитися писати цифру 9.

Вчитель:На яку цифру вона схожа на свої елементи?

Учні:На цифру 6. (Слайд 5)

Цифра шість вниз головою
Стала цифрою іншою.
Можете повірити -
Вже не шість, а дев'ять.

Вчитель: А що треба зробити, щоби правильно писати цифру?

Учні: Подивитися на зразок у підручнику та дізнатися як вона пишеться у клітці.

Вчитель: Подивіться, як правильно писати цифру 9. (Слайд 6)

А тепер пропишіть цифру 9 у зошиті. Обведіть цифру, яка вам найбільше вдалася. Поміняйтеся зошитами та виділіть найкрасивішу цифру 9.

3) Робота над складом 9.

Вчитель: Щоб правильно вирішувати приклади з числом 9, що ми маємо знати?

Учні: склад числа 9.

Вчитель: Попрацюємо у групах.Додаток 2. (Завдання для кожної групи на аркуші А4) У вас на партах лежать білі аркуші із завданням.

Кожній групі треба вставити в порожні вікна числа і скласти по чотири рівні, які допоможуть отримати число 9. Допоможе вам малюнок з фігур, розбитий на групи за властивостями предметів

Учні становлять рівності, кожна група записує результати, відповідальна від групи виходить до дошки, прикріплює і читає. Якщо уч-ся згодні - аплодують, не згодні - туплять, виправляють (слайд 7)

Вчитель: Як отримали число 9? Підсумок записують у будиночку (слайд 8)

Учні промовляють результат, але в екрані з'являється склад числа 9

Вчитель: Молодці. А тепер ви зможете вирішувати приклад до складу числа 9?

Який наступний крок у нашій подорожі? (Тренуватися.)

Отже ми можемо вирішувати приклади.

V. Первинне закріплення з промовленням у зовнішній мові(слайд 9)

Де знадобляться нам знання про число 9? (При вирішенні прикладів тощо)

№ 3, Стор. 19

  • Знайдіть 3 на сторінці 19. Що потрібно зробити у цьому завданні? (Знайти значення виразів.)
  • Що допоможе вам? (Числовий відрізок.)

Учні по ланцюжку виходять до дошки та виконують завдання з коментуванням. Варіант коментування:

Зручніше до 8 додати 1, для цього на числовому відрізку робимо один крок праворуч від числа 8, отримуємо число 9, потім робимо 5 кроків вліво, отримуємо число 4.

VI. Рефлексія навчальної діяльності під час уроку.

  • Якою була мета вашої подорожі? (Ми мали навчитися писати цифру 9, дізнатися склад числа 9.)
  • Чи досягли ви цілі? Доведіть.
  • Чим скористалися на уроці для створення нового числа? (Числовим відрізком.)
  • Чи вдалося виконати кроки навчальної діяльності?
  • Хто найбільше рятував вас під час подорожі? Кому б ви сказали "дякую"?

Хлопці, я хочу, щоб ви відправили стільниковим телефоном СМС вашим батькам, як сьогодні ви працювали на уроці, чи отримали ви нові знання. Діти вибирають і приклеюють слово (відмінно, добре, можеш краще). Додаток 3.

Урок добігає кінця. Зараз ви отримаєте завдання перевірити, як ви працювали сьогодні на уроці. Якщо ви правильно виконаєте завдання, ви отримаєте мою оцінку вашої діяльності на уроці. (слайд 10)

(Діти виходять до дошки та розставляють числа за зростанням і отримують слово "відмінно"). Дякую за урок!

Поділитися: