GCD kokkuvõte „Jääkaru. Tegevus Jääkaru Kaitseme jääkarusid Tegevus koolieelikutega

Joonistamistunni ettevalmistusrühmas Jääkaru kokkuvõte
eesmärk : Jätkuva kunstihuvi kujunemine. Ülesanded: hariv: Huvi kasvatamine külmade maade loomadele.Haridus: Õpetage lapsi kasutama oma teadmisi ja ideid funktsioonide kohta välimus jääkaru.Parandage värvimiseks vajaliku värvivärvi (helekollane, sinine) saamise võime, segades originaalvärvid (valge ja kollane, valge ja sinine).Vormioskus kujutada karu, edastades täpselt välimuse ja proportsiooni omadused.Arendamine: Arendada lastel oskust joonisel kujutada lihtsat sümbolit ühe tegelasega (jääkaru).Lapse loovate võimete, eriti kujutlusvõime arendamine.Et kindlustada õhukese harjaga kontuuri joonistamise võime, karu karusnaha värvimisel kasutage kuiva kõva harja.Tunni materjal: - illustratsioonid põhja olemuse kohta,- jääkaru pilt (mänguasjad, fotod, joonistused);- guašš; - palett; - liim ja akvarellpintsel.Eeltööd: - vestlus külmade maade loomade kohta,- maaliseeria "Põhja loomad" kaalumine,- Lugedes lugu: "Miks on jääkarul must nina?"- D / ja "Kes mida sööb?", "Arvake looma ära", "Uurige välja kelle jäljed?"Tunni käik. Kasvataja : Poisid, arvake mõistatus:Armastan ujuda ja roiskudaKus on külm vesi.Õnnelik lumehunnikutesSeal, kus talv on alati, alati.Valge karusnaha ja rasvakihtKõik, kes on hädas, aitavad välja.Lapsed: jääkaru.Kasvataja : Õige. Täna joonistame jääkaru. Tuletagem meelde, kus nad elavad?Lapsed: Külmades riikides, kus igavene talv.Koolitaja: Jah, talv on keeruline, külm, kuid samal ajal väga ilus aastaaeg. Suleme nüüd silmad ja kujutame ette, et oleme põhjapoolusel. Puhub külm tuul, sajuta ulub, kogu maa on lumega kaetud ja läheduses kõnnib suur jääkaru. Mõelge sellele.Koolitaja: Nüüd avage oma silmad.(1-2 lapse lugu karust)Koolitaja: Vaatame meie pildil olevat karu. See on tohutu metsaline, meie planeedi suurim kiskja. Karul on suur ümar pea. See asub kere ees (ülal) ja on sellega ühendatud võimsa lühikese kaela abil. Karul on peas väikesed poolringikujulised kõrvad. Näol on karul silmad ja nina. Nad on söed mustad. Karul on suur ovaalne keha. Karul on võimsad, piklikud, ovaalse kujuga käpad, asuvad keha põhjas, neist 4, 2 esi- ja 2 tagajalga. Küünised käppadel. Ja karul on ka saba.Kasvataja : Poisid, mis värvi on karu?Lapsed: Valge. Koolitaja: Täpselt nii ja kui päike talle paistab, on tal kahvatukollane karusnaha varjund.Näidake ja selgitage, kuidas joonistada.Joonista lehe keskele suur karu. Kuidas me joonistama hakkame? (peast, seejärel keha ja 4 jalga, saba.)Jagage leht horisontaalselt pooleks ja tõmmake horisontaaljoon. Taeva värvimiseks kasutage sinist värvi.Värvige lehe alumine osa kerge varjundiga - lumega.Joonistame karu, püüdes täpselt edasi anda looma välimuse tunnuseid (nina, silmad, kõrvad, saba)Koolitaja: Imetlegem oma karusid. Mis nad kõik osutusid ilusaks, kohevaks. Nüüd saate selliseid karusid ise kodus joonistada ja palun oma vanematele. Ja me kaunistame oma näituse nende valgete iludustega. Meie õppetund on läbi.

Tunni kokkuvõte

Teema: "Jääkaru"

Tarkvara sisu

A) Paranduslikud haridusülesanded

1. Õppige töötama vastavalt skeemile, järgides joonistusjärjestust.

2. Moodustada loomade kujutamise oskus, välimuse ja proportsiooni täpsed omadused.

3. Tugevdage laste oskusi pildi kompositsiooni korrektseks loomiseks.

4. Ergutage soovi edastada joonisel oma muljeid ümbritsevast maailmast, täiendades pilti maastikuelementidega (lumehelbed, virmalised)

5. Õpetada looma karusnaha ülekandmist liimipintsli abil, kasutades “pistmist” tehnikat.

6. Täpsustage olemasolevaid ideid põhja ja põhjaloomade kohta

B). Parandus- ja arendusülesanded

1. Arendage visuaalne taju, tähelepanu, kui prooviga töötada, jälgides joonistamise algoritmi.

2. Arendada vaimseid operatsioone põhjaloomast ja loomi käsitlevate teadmiste uuendamise protsessis.

3. Looma kirjeldamise protsessis arendada välja sidusa monoloogi kõne, vastastikuse suhtlusvormi.

4. Rikastada ja aktiveerida selleteemalist laste sõnavara (põhja, põhjapoolus, jää, virmalised, külm, polaar, jäämägi)

5. Arendage laste loovust: kujutlusvõime omadused.

IN). Parandus- ja haridusülesanded

1. Suurendada värvivalikul iseseisvust (pildi täiendamise protsessis)

2. Õppida tunnetama ja kujundis edastama põhjamaa looduse ilu.

3. Arendage loodusearmastust.

4. Visuaalne tegevus. Jätkake pildi korrektsuse tagamist, pintslite korrektset käsitsemist.

Õppetunni materjal ja korralduse vorm

Tund toimub lasteaia kunstistuudios. Haridustegevuseks on loodud optimaalsed tingimused. Laste ees on visuaalne materjal: illustratsioonid Põhja loodusega, jääkaru kujutised (mänguasjad, fotod, joonistused). Materjal: valge ja sinine guašš; palett; toonitud sinised lehed; liim ja akvarellpintsel; vatitikud.

Meetodid ja tehnikad

Objekti näitamine, objekti joonistamine loodusest, pilditehnikate näitamine, õhus liikumiste paljundamine; suuline seletus, subjekti uurimine, töö analüüs, töö võrdlus valimiga, toimingute kommenteerimine, täiskasvanu kõne kasutamine mudeliks.

Eeltööd

Tunni eelõhtul toimub vestlus põhjaosast kui kollektiivsest kontseptsioonist, selle iseloomulikest joontest. N. Charushini illustratsioonide "Põhjalapsed", "Põhjatuled", "Põhjast lõunasse" kaalumine; uurides kujundust "Põhjapoolusel". Ilukirjanduse lugemine ja ümber jutustamine: Yukaghiri muinasjutud "Miks jääkarul on must nina", "Kes elab külmas meres?"

Tunni käik. Kasvataja: poisid, rääkisime palju põhjaosa loodusest ja loomadest, lugesime raamatuid, jutustasime lugusid, vaatasime illustratsioone ja koostasime loo, mis põhineb proovitükkide seerial koos nende esialgse paigutusega süžees. Suleme nüüd silmad ja kujutame ette, et oleme põhjapoolusel. Milline ilm on põhjapooluse juures? Õigesti külm, puhub külm tuul (w-w-w), vihmahooge ulub (oo-oo-oo), kogu maa on lumega kaetud. Poisid, millised loomad elavad Põhjas? (Laste vastused). Poisid, arvake mõistatus.

Lume ja jää hulgas ei nälga,

Sukeldub kaladele külma vette,

Paks valge vill säästab teda,

Soojab pakane.

Millist looma teie arvates see mõistatus endast kujutab? (laste vastused) Täpselt nii, mõistatus valgest jääkaru... See on tohutu metsaline, meie planeedi suurim kiskja. Täna joonistame jääkaru ja siis korraldame oma jääkarude näituse.

Karu hästi joonistamiseks vaatame seda lähemalt. Mis see karu (keha) on? (Laste vastused). Milline on torso kuju? (Laste vastused). Õigesti ovaalne. Mis karul veel on? (pea). Ja mis on pea kuju? (Laste vastused). Õigesti ümmargune. Millise abiga karu liigub? (Laste vastused) Kuidas karu käpad välja näevad, mis kuju need on (ovaalsed, kuid piklikud)? (Laste vastused).

Vaadake, kellel karul on suurem keha või pea? (Laste vastused). Kus pea asub? (kui lastel on see keeruline, vastab õpetaja, et pea asub keha ees (ülal) ja on sellega ühendatud võimsa lühikese kaela abil). Kus on karu käpad (kere alaosas)? Mitu käppa on karul (2 eesmist ja 2 tagumist jalga)? (Laste vastused). Vaata, mis on karu peas (kõrvades)? (Laste vastused). Mis kuju need on (poolringikujulised)? (Laste vastused). Kas karu kõrvad on suured või väikesed? (Laste vastused). Kus nad asuvad? (Laste vastused). Mis seal veel karu peas (silmad, nina) on? (Laste vastused). Vaadake, mis karul on keha (saba)? (Laste vastused). Mis kuju see on? (Laste vastused). Vaata karu käpad, mis need on (küünised)? (Laste vastused)

Poisid, mis värvi on karu? (Laste vastused). Valge värv muudab karu lumest nähtamatuks. Mis värvi silmad, nina ja küünised? (Laste vastused)

Hästi tehtud, uurisite karu hoolikalt läbi. Oh kutid ja karu tahab sinuga mängida. Seisame ringis ja mängime temaga.

Nii tantsivad tüdrukute ja poiste sõrmed (käed ette, sõrmede liigutused)

Neile tuli vastu karu, jalasääre karu (kiik küljelt küljele)

Ta tahab lastega sõrmi katsuda. Ja me peitsime oma sõrmi, peitsime, peitsime (peidame oma käed selja taha). Te ei puuduta seda käpa, käpa, käpaga (ähvardage sõrmega).

Millised head kaaslased! Mishka nautis teiega mängimist. Ja nüüd istume oma kohtadel ja joonistame koheva, valgete silmadega, nina ja küünistega valge karu. Nüüd ma värvin ovaali lehe keskele valge värviga akvarellharjaga ja te joonistate ovaali lehele kuiva harjaga. Vaata, mul on ovaalne kere. Nüüd kaste õrnalt pintsli värvi sisse ja joonistab lehele ovaali (lapsed joonistavad).

Nüüd joonistame karule pea, vaatame, kuidas ma seda joonistan (kommentaar: pea on ümmargune ja kehast väiksem, asub keha kohal). Nüüd joonistate karu pea (lapsed joonistavad). Hästi tehtud said kõik hakkama.

Vaata, poisid, kuidas ma karule käpad joonistan. Vaata, meie karu kõnnib: kõigepealt joonistan 2 esijalga ja siis 2 tagumist jalga. Nüüd proovite karu käpasid hoolikalt joonistada (kommenteerides: käpad on ovaalsed, kuid piklikud) (lapsed joonistavad).

Nüüd joonistan kõrvad karu pähe (kommenteerin: kõrvad on väikesed, poolringikujulised) (lapsed joonistavad). Nüüd joonistan karu kehale saba (kommenteerin: väike ovaalne saba) (lapsed joonistavad)

Vaata, nüüd võtan liimipintsli ja panen karule valge kasuka. Kastan harja otsa valge värviga ja värvin selliste karvakestega üle kogu karu (ettevaatlikult, ma ei lähe kontuurist kaugemale). Nüüd joonistate karule ka kasuka (lapsed joonistavad).

Ja nüüd, poisid, võtan puuvillast tampooni, kastan seda musta värviga ja joonistan silmad karu peale (kommenteerib: karu seisab külili ja seetõttu ei näe me teist silma) ning kooni otsa joonistan musta nina. Nüüd võtate puuvillast tampooni, kastke seda musta värviga ja tõmmake õrnalt (mitte tugevalt vajutades) kõigepealt karule, seejärel nina.

Nüüd joonistan küünised karu käppadele. Selleks võtan akvarellipintsli, kastan selle musta värvi sisse ja joonistan küüniseid ettevaatlikult jalgadele. Nüüd võtad ka akvarellipintsli ja joonistad küüniseid karu käppadele (lapsed joonistavad). Selleks, et karud leiaksid end põhjas, saate oma joonistust täiendada - näiteks joonistada jäälilli, lumehelbeid või virmalisi (lapsed joonistavad ise). Vaatame nüüd jooniseid (töö on üles pandud ja koos lastega läbi mõeldud; laste tasuta avaldused kasvataja juhtivatele küsimustele). Meie jääkarud läksid jalutama. Imetlegem oma karusid. Mis nad kõik osutusid ilusaks, kohevaks (jooniste erinev hinnang). Me, kutid, teeme teie joonistustest näituse. Mida me kutsume oma näituseks? (laste vastused). Kas teile meeldis joonistamine? Nüüd saate ise kodus või rühmas jääkarusid joonistada. Meie õppetund on läbi.

Avatud õppetunni kokkuvõte

UMKA - VALGE KARU

Tarkvara sisu

Õpetada lapsi põhjaloomi eristama ja nimetama, tutvustama neile nende välimust, iseloomulikud tunnused, jääkaru harjumused. Arendage vaatlust, mälu, loovat kujutlusvõimet, loogilist ja kujutlusvõimet, leidlikkust.

Vormista kirjeldava loo koostamisel laste fraas ja sidus kõne. Arendada laste sidusat kõnet, rikastades seda lause homogeensete sekundaarsete liikmete sissetoomisega kõnesse. Õpetage lapsi grammatiliselt korrektseid lauseid üles ehitama; intonatsioonilise täielikkusega. Laiendage laste sõnavara.

Arendada laste emotsionaalset sfääri, nende empaatiavõimet, hoolitseda pisikeste - loomade - eest.

Varustus

Mänguasjad - Umka valge karu, kala, hüljes. "Atlas väikestele" (Minsk: "Belfax", 2000.) Objektipildid sarjast "Põhjaloomad": kährik, hüljes, arktiline rebane, mustjaspruun rebane, hüljes, põhjapõder, jääkaru, karusnaha pitser... Maal "Jääkaru". Helikassetid: grupi "Kosmos" "Magic Flight", heliriba "Blizzard". Tavalised ja värvilised pliiatsid, pildidiagrammid kirjeldava loo koostamiseks kõigile lastele. Kriit, tahvel.

Eeltööd

Vestlus "Kes elab põhjas?" Tutvumine Arktika loomadega, nende välimus, harjumused. / "Lugude lugemine: I. Sosnovsky" Jääkaru. "V. Snegirev" Kes on peremees ".

Jääkarude mõistatuste õppimine.

Rakendus "Jääkaru" (valmistatud lõikamismeetodil).

Tunni käik

Kasvataja. Poisid, ma kuulen ebaharilikke helisid. Sule silmad ja kuula. Mida sa kuuled?

Lapsed. Kuuleme kedagi nutmas.

Ilmub väike mängukaru.

Kasvataja. Kes sa oled? Mis su nimi on?

Kaisukaru. Oo! Olen valge karuputk, mu nimi on Umka. Mind toodi loomaaeda, kuid ma igatsen oma ema ja isa väga. Aidake mul neid leida.

Karu nutab. Lenda teda ja halasta.

Kasvataja. Karu, peate olema näljane. Poisid, kuidas me kohtleksime teda maitsvalt?

Lapsed. Küpsised, õunad, maiustused ...

Kaisukaru. Mitte. Jääkarud söövad ainult kala, hülgeid, merevetikaid, linnumune ...

Kasvataja. Teil on kala seljas. Poisid, kas saame aidata Umkal tema isa ja ema leida?

Kasvataja. Kust me peaksime otsima teie vanemaid? Heidame pilgu atlasele, kus elavad jääkarud.

Lapsed istuvad vaibal suure satiiniga, otsides jääkarude elupaiku.

Kasvataja. Kus elavad jääkarud?

Lapsed. Jääkarud elavad kauges Põhjas

Kaisukaru. Poisid, ma panen sõnadele nime ja te kuulate tähelepanelikult ja plaksutate kätt, kui "põhjapoolsed" nende seas kohtuvad. Jäta meelde saadud sõnade ahel ja korda neid.

Sõnad: lumi, külm, kõrb, liustik, jäämägi, rohutirts, hüljes, õunapuu, kummel, kana, ähm, lumehelves, virmalised.

Lapsed täidavad ülesande.

Kasvataja. Umka, kas sa ei külmuta põhjas?

Kaisukaru. Mitte. Kas oskate arvata, miks? Mis on meie karvkate?

Lapsed. Paks, kohev, karvane, soe, valge ...

Laps. Kas teil pole igav elada seal, kus pole puid, marju ega seeni?

Kaisukaru. Ei, meil pole aega igavleda. Me peame ise toitu saama. Selleks peate ronima jäisele mäele ja otsima saaki kõrguselt. Siis lähene talle ettevaatlikult, varjates jääklotside taha ja saagi kinni. Saame hästi sukelduda, ujuda pikalt ja kiiresti, kala jahti pidades. Me teame, kuidas kiiresti joosta ja mägedest alla libistada.

Mäng "Ütle vastupidi"

Kaisukaru. Arva ära ja ütle mulle, milline on mu isa. Ta pole väike, aga ...

Lapsed. ... suur.

Kaisukaru. Ta pole must, aga ...

Lapsed. ... valge.

Kaisukaru. Ta pole nõrk, aga ...

Lapsed. ... tugev.

Kaisukaru. Ta pole aeglane, kuid ...

Lapsed. ... kiiresti.

Kaisukaru. Ta pole taimtoiduline, kuid ...

Lapsed. ... röövellikud.

Kaisukaru. Ta pole kohmetu, aga ...

Lapsed. ... kaval.

Kaisukaru. Poisid! Räägi mulle oma emmedest. Mis need on?

Lapsed. Lahke, hell, hooliv, leebe.

Kaisukaru. "S" meid. jääkarud, emad on ka sellised. Iga karu kaevab lume sisse denni ja seal sünnib üks või kaks poega. Karukutsikad on sündinud pimedad, kurdid, abitud, väikesed. Karu veedab kogu aeg nendega. Ta soojendab neid oma soojusega ja toidab imikuid piimaga. Kui pojad suureks kasvavad, sõidab ema-karu koos nendega küngastest alla, veereb üle, kakleb, õpetab jahti pidama. Oo! Ma tahan varsti ema juurde minna.

Kasvataja. Ära muretse, poiss. Poisid, aitame väikest karu, viime ta lennukiga koju. Kas sa nõustud?

Kehaline kasvatus "Lennuk lennukiga"

Kasvataja. Alustame mootoritega.

Lapsed. Dr-dr-dr-dr-dr-dr.

Kasvataja. Me lendasime.

Õpetaja sisaldab rühma "Kosmos" helisalvestist - "Maagia lend". Lapsed jooksevad nagu madu üksteise järel ninaotsas, käed külgedele välja.

Kasvataja. Maabume. Külm. Läheme sooja.

Õpetaja juurde kuulub helisalvestis "Lumetorm". Lapsed laiutavad käsi külgedele, ristavad neid, kallistades ennast ja öeldes: "Vau!" Harjutust korratakse kaks kuni kolm korda. Kasvataja. Vaatame ringi. Palun vaadake läbi binokli.

Parema ja vasaku käe pöidlad koos ülejäänud osaga moodustavad rõnga. Rõngad tuuakse silma.

Kasvataja. Vaadake paremale, vaadake vasakule. Keegi pole nähtav. Lennuki õudus ehmatas kõiki põhjamaa loomi ja põgenes kõigisse suundadesse. Arva ära, kes sind varjab?

Mäng "Arva ära, kes on läinud"

Õpetaja näitab lastele pilte sarjast "Põhjaloomad". Lapsed vaatavad pilte ja nimetavad loomade peal, kes neil on kujutatud. Siis õpetaja segab pilte ja pöörab ühe neist üle tagumine külg... Lapsed arvavad, kes neid varjas.

Kasvataja. Arva ära, kes on ära läinud?

Lapsed. Mardikad (must-pruun rebane, arktiline rebane, hüljes, hüljes, põhjapõder, karusnaha hüljes) olid kadunud.

Kaisukaru. Ja mul on ka pilt. Selle maalis minu kunstniku sõber. See kujutab minu isa - jääkaru.

Õpetaja riputab pildi "Jääkaru".

Kasvataja. Poisid, teeme loo jääkarust. Me räägime sellest kõigile. Võib-olla keegi ütleb meile, kust otsida Umka karu vanemaid. Kas sa nõustud?

Lapsed istuvad laua taga.

Kasvataja. Umka, istuge maha ja kuulake, kas saame loo õigeks. Kes see on?

Lapsed. See on jääkaru.

Kasvataja. Kus elab jääkaru?

Lapsed. Ta elab kaugel põhjas, kus on palju lund ja jää.

Lapsed joonistavad ringi. VS 1 lumehelbed, lumikelluke, jäälilled ...

Kasvataja. Mis ta on? Mis on sõnad-märgid.

Lapsed. Ta on suur, valge, tugev, kiire, röövellik, vilgas ...

Lapsed joonistavad ringis nr 2 märgi "?"

Kasvataja. Mis on jääkaru keha, millega see on kaetud?

Lapsed. Jääkarul on pikk, suur, tugev keha, kaetud paksude, pikkade, valgete või kollakate karvadega.

Lapsed joonistavad karu juuksed ringis L 3. Õpetaja juhib laste tähelepanu keskringile.

Kasvataja. Kelle ego on nägu?

Lapsed. See on karu nägu.

Kasvataja. Mõelge pildil olevale karu näole. Kirjelda seda.

Lapsed. Karu pea on piklik, kolmnurkne. Pea peal on kaks väikest, musta, teravat silma: tundlik, must nina ja teravate hammastega suu. Karu kõrvad on väikesed, ovaalsed.

Kasvataja. Kui karu sukeldub, surub ta oma kõrvad pähe ja vesi ei sisene neisse. Mis on jääkaru kael?

Lapsed. Jääkaru kael on pikk.

Kasvataja Millised on jääkaru jalad?

Lapsed Jääkarul on neli jalga, millel on lühikesed, kuid teravad küünised.

Kasvataja. Tema käpad on väga laiad, nii et ta saab pikka aega ja kiiresti ujuda. Tallad on kaetud paksu villaga, nii et jalad ei külmu.

Lapsed kirjutavad ringi ЛЛ 4 tähe "CH".

Kasvataja. Mida sööb jääkaru? Keda ta jahib?

Lapsed. Ta jahib mereloomi - hülgeid, püüab kalu.

Lapsed joonistavad ringis 5 kala ja pitseri.

Kasvataja. Ja mida veel saab teha jääkaru? Pange tegevussõnad nimeks.

Lapsed. Sukelduge, ujuge, jahtige, hiilige, jooksege, kõndige, libistage (allamäge) ...

Lapsed joonistavad ringi nr 6 mäe, joostavad mäe lähedal vett ja kannavad mäe kõrval jalajälgi või joonistavad käe (funktsiooni sümbol).

Kasvataja. Millised karud on emad, kuidas nad karude eest hoolitsevad?

Lapsed. Karud on lahked, hoolivad emad. Ta karu kaevab lume sisse denni, milles tema pojad sünnivad. Nad on väikesed, pimedad, kurdid, naljakad. Emakaru hoolitseb nende eest, mängib, õpetab neid jahti pidama.

Lapsed kirjutavad ringi number 7 sõna "MAMA".

Kasvataja. Kujutage ette, et olete kohtunud jääkaruga. Kuidas te end tunnete? Alustage oma lugu nii: "Kui ma näeksin jääkaru ..."

Laste vastused.

Kasvataja. Kaheksandas ringis joonistage ennast.

Lapsed täidavad ülesande.

Kasvataja. Kes tahab teile rääkida jääkarust?

Lapsed jutustavad loo mudeliskeemi põhjal ahelas.

Kasvataja. Hästi tehtud! Kes teie seast soovib rääkida ainuüksi jääkarust?

Kaisukaru. See on väga raske ülesanne, ma ei saaks seda teha.

Kasvataja. Meie poisid on harjunud raskustega võitlema ja nüüd näitavad nad seda meile.

Üks laps kirjeldab jääkaru ja näitab pildil kõike, millest ta räägib.

Kasvataja. Maal pole nii palju jääkarusid, nii et nende küttimine on keelatud, need on loetletud "Punases raamatus". Läheme koju ja räägime kõigile jääkarudest - Umka vanematest. Äkki keegi nägi neid. Vahepeal võtame karu kaasa, et tal üksi igav ei oleks.

Keera ühel jalal ringi

Ja naasete lasteaeda!

Lapsed täidavad ülesande.

Kaisukaru. Milline huvitav reis see oli. Aitäh kutid! Ma elan hea meelega teie imelises lasteaias.

Esitan tunni "Jääkaru" kontuur (paberist ja papist poolemahuline aplikatsioon). Õpetajad leiavad märkmetest kogu vajaliku lisateabe, et huvitada lapsi rakenduse täitmisel ja uskuda nende võimetesse.

Lae alla:


Eelvaade:

JAGU: Paber ja papptooted

Teema: VALGE KARU (rakendus poole paberi ja papi mahus)

Eesmärk ja eesmärgid: õpetada paberist ja papist tööd tegema; tugevdada kääride kasutamise oskust; kasvatada täpsust, tähelepanelikkust

Materjalid: valge paberileht, aluse jaoks värviline papp, lihtne pliiats, kustutuskumm, viltpliiatsid, käärid, liim; videoprojektori materjalid: jääkarude pildid, koomiks "Umka"

Tööplaan:

  1. Organisatsiooniline hetk - vestlus jääkarude teemal
  2. Töö valmimine
  3. Kokkuvõtlikult
  4. Vaadates koomiksit "Umka" (videoprojektor)

TUNNIPROTSESS:

1. VÄLJAKUTSE VALGE KARU KOHTA: küsige lastelt, mida nad teavad jääkarude kohta, kus nad elavad, mida nad söövad, mis karvad neil on, milliseid multikaid või avalik-õiguslikke saateid nad on jääkarude kohta näinud. Täiendavad teadmised jääkarude kohta.

JÄÄKARU - lihasööja imetaja, suurim tänapäevastest kiskjatest. Kere pikkus 2-2,5 meetrit, kaal kuni 450 kg. Jääkarul on pikk kael, võimsad kaldus õlad. Küünised on kõverad, paksud, varbad on pikkuse keskosaga ühendatud ujumismembraaniga. Käppade tallad on kaetud villaga. Keha selja, selja ja reide rasvakihi paksus ulatub 10 cm-ni. Karusnahk hoiab hästi soojust kehast üle. Asustatud: Põhja-Jäämere ja Arktikaga piirnevate territooriumide triiviv jää.

Jääkaru toitub peamiselt hüljestest ja kaladest, mõnikord sööb ta vetikaid ja isegi karu. Jalutades arktilisel suvel maismaal, võib see toituda taimestikust. Suve algus on kõige rohkem parim aeg hüljeste küttimiseks. Sel perioodil püüab poegadega emane jääkaru hülge iga 4-5 päeva tagant, talvel on intervallid palju pikemad. Ainus loom, kes Arktikas jääkaru talub, on kährik.

Jääkarud hoiavad üksi ja paarituvad kevadel. Karu toob 1–3 pimedat ja kurtt, kuni 30 cm pikkust poega, piim on 30% rasvavaba, eraldatud väikestes kogustes. Kuu aja pärast avavad pojad silmad ja 3 kuu pärast saavad nad esimest korda tahket toitu. Rahuliku ilmaga, temperatuuril üle -25 ° C viib karuputk tunnid jalutuskäigule välja. Jääkarukutsikatel on arenenud reaktsioon ema jälgimisel. Ilma selleta muutuvad nad abituks ja surevad nälga. Perekond püsib koos 3 aastat.

Jääkarud ujuvad hästi ja võivad vee all püsida mitu minutit. Varjualused on paigutatud kaljulõhedesse või jäämägede hunnikute vahele. Lõunanõlval kaevatakse lume sisse ümmargune kamber, kuhu nad talveks pikali heidavad. Sissepääsutunnel on tehtud kaldu, sissepääs on allapoole, nii et lumi ei kata seda, vaid sulgeb ainult sissepääsu. Kambri võlvimisel augustab karu ventilatsiooniava, mille läbimõõt muutub sõltuvalt denni sisemisest temperatuurist.

Jääkarusid peetakse loomaaedades edukalt. 1975. aastal jõustus NSV Liidu, USA, Kanada, Norra ja Taani vahel jääkarude kaitset käsitlev rahvusvaheline leping, millega sätestati täielik ärilisel eesmärgil loomade tootmise keeld. Jääkarud on kantud rahvusvahelisse punasesse raamatusse.

Jääkarude kujutiste kuvamine (projektor) ja jutuvestmine

Nadežda Mihhailovna Epifantseva
GCD "Jääkaru" kokkuvõte

Tunni eesmärk:

Laiendage laste ideid polaari elust karu, tema eluks sobivuse kohta Kaugel põhjas; tutvuda valge välimuse, harjumuste, eripäradega karu.

Ülesanded:

1. Suurendada huvi külmade maade loomade vastu.

2. Õpetage lapsi kasutama oma teadmisi ja ideid valge välimuse tunnuste kohta karu.

3. Moodustada kujutamisoskus pistma karu

4. Arendada lastel võimet edastada joonisel lihtsat sümbolit ühe tegelasega (jääkaru) .

5. Arendada lapse loomingulisi võimeid, eriti kujutlusvõimet.

Tunni materjal:

Põhjaloomuse illustratsioonid,

Pilt valgest karu(mänguasjad, fotod, joonistused);

Eeltööd:

Räägi külmade maade loomadest

Maaliseeria uurimine "Põhja loomad",

Y. Yakovlevi loo lugemine "Umka".

Di "Kes mida sööb?", "Arvake looma", "Uurige, kelle rada?".

Tunni käik

Kasvataja: Poisid, vist mõistatus:

Armastan ujuda ja roiskuda

Kus on külm vesi.

Õnnelik lumehunnikutes

Seal, kus talv on alati, alati.

Valge karusnaha ja rasvakiht

Kõik, kes on hädas, aitavad välja.

Lapsed: Jääkaru.

Kasvataja: Õige. Täna saame teada jääkaru.

kaalume karumis on meie pildil näidatud. See on tohutu metsaline, meie planeedi suurim kiskja. On karu seal on suur ümmargune pea. See asub ees (kõrgem) torso ja on sellega ühendatud võimsa lühikese kaela abil. Minu peas karu seal on väikesed, poolringikujulised kõrvad. Näol on karul silmad ja nina. Nad on söed mustad. On karu suur ovaalne keha. On karu võimas, piklikud, ovaalse kujuga käpad, asuvad keha põhjas, neist 4, 2 esi- ja 2 tagajalga. Küünised käppadel. Ja veel karul on saba.

Kasvataja:

Mida sa tead valgest karu? Millist elu ta juhib? Mida ta sööb? Kuidas ta toitu saab?

Laste vastused.

Didaktiline mäng "Mis sööb karu

Valgele pakkuda karu? (Laste vastused).

Õpetaja pakub pilte ja lapsed valivad sobivad valikud.

- Täpselt nii, vastas see, kes pakkus karule kala anda, kuid ta ei söö maiustusi ja küpsiseid! Jääkarud armastavad kalu, väikesed mereloomad, merevetikad, linnumunad ...

Poisid, milline ta on? Mis on sõnad-märgid. - Suur, tugev, kiire, osav, röövellik. Nüüd joonistame selle. Kuid kõigepealt sirutame natuke

Kehaline kasvatus

Panime käed õlgadele

Me hakkame neid pöörama.

Nii et parandame kehahoia.

Üks kaks kolm neli viis! (Käed õlgadele, õlad edasi-tagasi veerevad.)

Me panime käed rinna ette,

Me jagame selle külgedele.

Teeme soojenduse

Iga ilmaga. (Käed rinna ees, käed külgedele tõmblevad.)

Tõstke parem käsi üles

Ja laskem teine \u200b\u200balla.

Me vahetame need

Liigutame käsi sujuvalt. (Üks sirge käsi üles, teine \u200b\u200balla, sile

ühe käe langetamisel ja teise samaaegsel tõstmisel.)

Nüüd võtame kokku

Jalutame kõik paigas. (Kõnnin kohale.)

Näidake ja selgitage, kuidas joonistada.

1. Joonistage lehe keskele suure siluett karu... Kuidas me joonistama hakkame? (peast, seejärel keha ja 4 jalga, saba.)

2. Kasutades kuke meetodit, värvime oma karu, püüdes täpselt edastada looma välimuse tunnuseid (nina, silmad, kõrvad, saba)

Kasvataja: Imetlegem oma karud... Mis nad kõik osutusid ilusaks, kohevaks. Nüüd saate neid ise kodus joonistada. karud ja et vanematele meeldida. Ja need valge kaunistame oma näituse kaunitaridega. Meie õppetund on läbi.

Seotud väljaanded:

Tere pärastlõunast, kallid sõbrad, kolleegid ja minu lehe külalised! Esitan teie tähelepanu fotoraporti joonistamise õppetunnist aplikatsioonielementidega.

Kaunite kunstide ja muusikajuhi koolitaja integreeritud tunni "Valge tund" kokkuvõte "Valge õppetund" (haridusvaldkondade "Kunstilis-esteetiline areng" suund - kunst ja.

Otsese haridusliku tegevuse "Joonistamine vahtkummiga, šablooniga" Jääkaru "kokkuvõte Kunstilise ja esteetilise arengu tunni kokkuvõte Teema: "Joonistamine vahtkummiga, kasutades šablooni" Jääkaru "Eesmärgid: Hariv:.

GCD kokkuvõte lastele vanuses 2–3 aastat "Metsloomad": "jänes, hunt, karu". Autor: Ismailova Egana Mukheddinovna, ANO DO "Lapsepõlve planeedi" Lada "" Vesnyanochka "d / s nr 63 (Samara piirkond, Togliatti) koolitaja seadmed.

GCD "Vene rahvajutu" Maša ja karu "kokkuvõte Kasutatud kaasaegsed haridustehnoloogiad: mäng. Eesmärk: jutu "Maša ja karu" uurimise jätkamine. Eesmärgid: areneda.

"Kuidas elab jääkaru." Kõne arendamise haridustegevuse kokkuvõte Abstraktne hariduslikud tegevused kõne arendamise kohta Jutustamine "Kuidas jääkaru elab" Eesmärk: Ümbersõnastamise "Kuidas jääkaru elab" koostamine.

Jaga seda: