Проект "Фашизму - НІ!". Відкритий урок "Ні фашизму!" Показ фрагменту фільму «Державний кордон»

Мета уроку:на прикладі справжніх історичних подій Великої Вітчизняної війни показати учням, що таке фашизм, чому необхідно з ним боротися і в наш час, коли він знову піднімає свою голову.

Завдання:

1. Виховна -виховувати патріотичні якості у підростаючого покоління на прикладі єднання всіх народів у боротьбі проти фашизму під час Великої Вітчизняної війни

2.Освітня– познайомити учнів із початком виникнення фашизму у Німеччині, проаналізувати наслідки фашизму з прикладу документальних фільмів та історичних фактів,

3. Розвиваюча- Розвивати в учнів вміння самостійно думати, приймати вірні рішення в будь-яких життєвих ситуаціях, мати свою точку зору, вміти її відстоювати, вести самостійно науково-дослідну роботу в пошуку заданого матеріалу, розвивати нестандартне творче мислення.

План уроку

  1. Виконання пісні «Чи хочуть російські війни» Сл. Є. Євтушенко Муз. Е.Колмановського.
  2. Вступ. Небагато з історії російської держави.
  3. Виконання пісні «Бухенвальдський сполох» В.Мураделі.
  4. Історія створення пісні «Бухенвальдський сполох».
  5. Показ фрагмента документального фільму «Звичайний фашизм».
  6. Створення монумента «Борцям опору фашизму»
  7. Показ фрагменту фільму «17 миттєвостей весни».
  8. Звернення Радянського уряду до народу.
  9. Виконання пісні на мелодію пісні «Синя хустинка».
  10. Звернення до народу митрополита глави православної церкви в Росії Сергія.
  11. Історія страшної трагедії білоруського села Хатинь.
  12. Пісня «Вороги спалили рідну хату» М. Блантер М. Ісаковський.
  13. Показ фрагменту фільму «Балада про солдата».
  14. Виконання пісні "Москвичі" А.Ешпая Є. Винокурова.
  15. Історія створення перших фашистських організацій в Італії та Німеччині.
  16. Незліченні жертви гітлерівського фашизму.
  17. Підсумок: "Світ планеті, смерть війні".
  18. Демонстрація комп'ютерної презентації.

Хід уроку

Показ комп'ютерної презентації ( Додаток 1 ).

СЛАЙДИ 1, 2.

Виконання учнями пісні «Чи хочуть російські війни»Є.Євтушенко, Е.Колмановського.

Студент 1.– Народ не може жити, не пам'ятаючи уроків своєї історії.

Тільки на підставі досвіду, пройденого народом, будуються сьогоднішній і завтрашній день... Цей вислів ще раз підтверджує відому істину про те, що «без минулого немає сьогодення і не може бути майбутнього».

СЛАЙДИ 3, 4.

Студент 2.- Багато випробувань випало на долю давньої Русі та її мешканців. У пам'яті людей дбайливо зберігаються імена героїв численних битв і воєн, які доводилося вести Русі, та був Росії. Пам'ять про них живе у назві вулиць, бульварів, проспектів нашого міста та мікрорайону. Наприклад: вулиця Генерала Бєлова, вулиця маршала Захарова, вулиця Народного Ополчення тощо. Пам'ять жива у піснях, написаних у роки війни про героїв, які захищали свою Батьківщину. Це пісня про 28 героїв-панфілівців, пісня про Зою Космодем'янську, пісня «Балада про солдата», пісня про захисників Москви тощо. Багатьом із героїв споруджено пам'ятники. Серед людей, які живуть у Росії, немає, тих, хто не пам'ятає та не знає про війну. Забути це не можна! І сьогодні коли фашизм знову намагається підняти голову у своєму новому, але близькому до старої подоби, необхідно пам'ятати до чого це вже один раз призвело.

Виконання учнями пісні «Бухенвальдський сполох»В.Мураделі.

СЛАЙД 5.

Студент 3.- Пісня була написана вже після війни 1952 року. Композитор Вано Ілліч Мураделі говорив телефоном поетові Соболєву: «Які вірші! Пишу музику та плачу. Таким віршам і музика не потрібна!

Студент 4.- Свою назву пісня отримала від пам'ятника, встановленого на тому місці, де у фашистській Німеччині був табір смерті Бухенвальд.

Показ фрагмента документального фільму «Звичайний фашизм».

Студент 1.– 7 років працював відомий німецький скульптор Фріц Кремер над монументом борцям опору фашизму у Бухенвальді. Скульптурна композиція була встановлена ​​в 1958 році на згадку про тисячі жертв фашизму, закатованих на цій гітлерівській «фабриці смерті». Він прагнув втілити в цій величній споруді знамениту бухенвальдську клятву: «Клянемося знищити фашизм вщент і побудувати світ свободи». Композиція зображує живих і загиблих в'язнів Бухенвальда, де в період 1937-1945 років нудилися понад 250 000 людей з 36 держав. За деякими оцінками, 65.000 людей було вбито у таборі, загинули від голоду чи непосильної праці. А 10 квітня 1945 року свободу набули близько 21.000 осіб, у тому числі – 900 дітей. Пам'ятник жертвам Бухенвальда вважається першим і одним із значних монументів, встановлених у Німеччині на згадку про людей, які загинули в нацистських таборах смерті. Про них, які поклали своє життя і вижили в нацистській неволі, нагадує головний пам'ятник комплексу: група з 11 бронзових фігур, розташованих навколо вежі з дзвоном, звідки розноситься знаменитий «бухенвальдський сполох».

Показ фрагменту з фільму «Пам'ятай своє ім'я» (діти у фашистському концтаборі)

Студент 2.- Задум пісні виник у композитора Мураделі під враженням відвідування іншого табору смерті Освенцима. «Побачене мене вразило, – розповідав композитор. Сотні тисяч в'язнів, замучених тут, ніби волали і зараз до совісті всього людства: «Люди, не забувайте цього, не допустіть, щоб усе могло повторитися!»

Студент 5.– Розплата чекала ворога не тільки за загиблих у бою молодих солдатів (а за статистикою, хлопці, що народилися в СРСР у період з 1922 по 1926 рік, були знищені війною дощенту), а й за в'язнів концентраційних таборів «Бухенвальд», які перебувають у неволі в'язнів. Освенцім», «Саласпілс», «Майданек» та багатьох інших, де нудилися у найважчих умовах голоду, побоїв, тортур сотні тисяч антифашистів.

Показ фрагменту фільму «Державний кордон».

Студент 3.- 22 червня 1941 року о 12 годині Радянський уряд звернувся по радіо до народу. У зверненні розповідалося про напад фашистської Німеччини на нашу країну, закінчувалося воно словами «Ворог буде розбитий. Перемога буде за нами!"

Виконання учнями пісні на мотив – «Синя хустинка».

22 червня рівно о 4 годині,
Київ бомбили, нам оголосили,
Що почалася війна!
Скінчився мирний час,
Нам розлучатися час,
Я їду та обіцяю
Вірним Вам бути назавжди!

Студент 4.- А ось з якими словами цього ж дня звернувся до народу митрополит Московський і Коломенський глава православної церкви в Росії Сергій: «Розбійники, що фашують, напали на нашу Батьківщину. Зневажаючи всякі договори та обіцянки, вони раптово обрушилися на нас, і ось кров мирних громадян уже зрошує рідну землю.

Але не вперше доводиться російському народу витримувати такі випробування. З божою допомогою і цього разу він розвіє на порох фашистську ворожу силу. Наші пращури не падали духом і при гіршому становищі, тому що пам'ятали не про особисті небезпеки і вигоди, а про священний обов'язок перед Батьківщиною та вірою і виходили переможцями.

Не посоромимо ж їхнього славного імені і ми – православні, рідні їм за тілом, і за вірою. Батьківщина захищається зброєю та спільним народним подвигом, загальною готовністю послужити Батьківщині у важку годину випробувань усім, чим кожен може…

Згадаймо святих вождів російського народу, Олександра Невського, Дмитра Донського, які поклали свої душі за народ та Батьківщину. Та й не лише вожді це робили. Згадаймо незліченні тисячі простих православних воїнів, безвісні імена яких російський народ увічнив у своїй славній легенді про богатирів Іллю Муромця, Добрина Микитовича та Альошу Поповича, які розбили вщент Солов'я-розбійника».

Слухання пісні "Хатинь" у виконанні ансамблю "Пісняри".

Студент 2.– Сонячного ранку 22 березня 1943 року великий загін карателів щільним кільцем оточив білоруське село Хатинь. Усіх мешканців – чоловіків, жінок, старих, дітей – карники вигнали з будинків. А потім під дулами автоматів усіх зігнали у великий хлів. Охоплені жахом, люди стояли, тісно притиснувшись один до одного. Що задумали кати? І раптом спалахнуло полум'я. Фашисти підпалили сарай. Люди кинулися до дерев'яних воріт сараю і стали бити ногами, плечима, просячи допомоги і милосердя, щоб їх випустили. Чоловіки навалилися на двері, ворота відчинилися. Автоматні черги карателів уклали всіх, хто намагався вирватися з вогню.

Всі разом:«ОТ ЩО ТАКЕ ФАШИЗМ! Не можна, щоб це повторилося знову!

Показ фрагмента фільму про Хатинь.

Студент 1.– Фашисти розграбували будинки та спалили все село дотла. Хатинь була стерта з лиця землі. 149 людей загинуло у вогні, серед них 76 дітей. Вузька доріжка веде на велику галявину. Тут було село. Нині ж на місці спалених хат височіють монолітні стовпи, що нагадують чорні пічні труби. На них бронзові дзвони. Їхній сумний передзвін звучить як нагадування про жахіття фашизму. І величезна плита, де висічені слова: «Люди добрі, пам'ятаєте, ми любили життя, І Батьківщину, і вас, дорогі. Ми згоріли живцем у вогні. Наше прохання до всіх: нехай скорбота і смуток обернуться мужністю і силою, щоб змогли увічнити ви мир і спокій на землі, щоб ніде і ніколи вона у вихорі пожеж не вмирала!

14.Пісня «Вороги спалили рідну хату» М.Блантер М. Ісаковський.

Студент 2 .

Вороги спалили рідну хату, занапастили всю його родину,
Куди ж тепер іти солдатові, кому нести сум свою?
Пішов солдат у глибокому горі, на перехрестя двох доріг.
Знайшов солдатів у широкому полі, травою зарослий горбок.
Стоїть солдат, і немов груди, застрягли в горлі в нього.
Сказав солдат: «Зустрічай, Параска, героя свого чоловіка.
Готуй для гостя частування, накрий у хаті широкий стіл,
Свій день, своє свято повернення до тебе я святкувати прийшов».
Ніхто солдату не відповів, ніхто його не зустрів,
І лише теплий літній вітер траву могильну гойдав.

Всі разом: «ОТ ЩО ТАКЕ ФАШИЗМ!»

Виконання учнями пісні А. Ешпая та Є. Винокурова «Москвичі».

Показ фрагменту фільму «Балада про солдата».

Студент 4.– Перші фашистські організації з'явилися навесні 1919 року в Італії у вигляді воєнізованих дружин. У жовтні 1922 року фашистами, які перетворилися на велику політичну силу, було інсценовано збройний «похід на Рим», що мав результат призначення 31 жовтня 1922 року. Прем'єр-міністром голову фашистів («дуче») Б. Муссоліні. Протягом наступних 4-х років було поступово ліквідовано політичні свободи, встановлено всевладдя фашистської партійної верхівки.

Фашизм у Німеччині з'явився відразу після закінчення першої світової війни. У найбільш концентрованому вигляді фашизм отримав реальне втілення в нацистській Німеччині, де расизм, масовий терор та агресія були обґрунтовані в ідеології, легалізовані у законодавстві та реалізовані у злочинній політиці та практиці держави.

Студент 5.– Прийшовши до влади на початку 1933 року, коли 30 січня вождя націонал-соціалістичної партії Гітлера було призначено главою імперського уряду Німеччини, нацисти негайно розпочали встановлення над державою, суспільством та особистістю всеосяжного тотального контролю.

Фашисти в Німеччині насаджували ідеологію расизму та винятковості «арійської» раси, винищення «неповноцінних» у расовому відношенні народів, завоювання «життєвого простору» та встановлення світового панування третього рейху.

Засобами досягнення цих цілей стали масовий терор, геноцид, концентраційні табори, надзвичайні та особливі суди, мілітаризм та агресивні війни.

Вони огульно відносили євреїв, незалежно від їхнього підданства, поляків, українців, білорусів, російських та представників національностей східних народів до категорії «неповноцінних», концентраційні табори, створені в Німеччині на початку 1933 року-перші в Бухенвальді та Дахау, згодом покрили. лише її територію, а й окуповані країни. До кінця війни їх кількість разом із філіями становила близько 10.000. Концтабори були перетворені гітлерівцями на спеціальні «установи», призначені для організованого, систематичного вбивства мільйонів людей. З 18 мільйонів громадян Європи, які пройшли через фашистські концентраційні табори різного призначення, було знищено понад 11 мільйонів людей.

Всі разом: «ОТ ЩО ТАКЕ ФАШИЗМ!»

Студент 6.– На окупованих територіях разом із людськими життями нацисти так само варварськи руйнували та знищували історичні та архітектурні пам'ятки, грабували витвори мистецтва, прагнули знищити матеріальну культуру цілих народів.

Гітлерівський фашизм як чума загрожував самому факту існування людства та його цивілізації. Радянський Союз зазнав найбільших людських втрат у другій світовій війні. Жертвами Великої Великої Вітчизняної війни, що тривала 1418 днів і ночей, стали 26 млн. 549 тис. людина- солдатів і офіцерів, мирних жителів-убитих, померлих від голоду, померлих від поневірянь. Від голоду та епідемій померло 12 млн. людей.

Всі разом: «ОТ ЩО ТАКЕ ФАШИЗМ!»

Студент 1.– Народи Росії зробили вирішальний внесок у розгром фашизму, у звільненні людства від фашистського поневолення та геноциду. Будь-які прояви фашизму в нашій країні, незалежно від причин, що їх породжують, абсолютно неприпустимі і повинні бути припинені докорінно.

Студент 2.– Роки фашистських навал були страшними роками насильства та терору. Людство неспроможна, немає права забути звірства фашистів, їх жахливі злочини, скоєні Радянському Союзі, Польщі, Франції та інших країнах Європи.

Студент 3.– Людство не може і не має права забути табори смерті, багаття з живих людей. Ось чому ми сьогодні знову звертаємось до уроків страшних літ фашизму. На помилках навчаються, але ми можемо повторювати такі серйозні помилки, за якими стоять мільйони людських життів.

Студент 4.– Звернення до історії боротьби з фашизмом допомагає усвідомити, хто і що є головною рушійною силою фашизму, за яких обставин та в яких історичних умовах виникає фашистський рух, у чому суть та характер фашистських режимів, які сили протистоять фашизму та як з ним слід боротися.

Студент 1.– Будь-які прояви фашизму в нашій країні, незалежно від причин, що їх породжують, абсолютно неприпустимі і мають бути припинені докорінно, щоб не дай Бог не повторилася страшна трагедія!

Виступ перед учнями школи ветерана Великої Вітчизняної війни, члена Ради ветеранів «Горіхово-Борисове Північне» Чубарєва Михайла Дмитровича – «Що готував фащизм». Хлопчиськом, Михайло Дмитрович, як і всі хлопці воєнної доби, тікав на фронт. Його повертали. І тільки коли йому виповнилося 17 років, потрапив на фронт, приписавши один рік. Воював у другому Гвардійському Тацинському танковому корпусі. На війні навчився грати на баяні. Дуже любить музику.

Студент 2.

Яке жахливе слово війна!
Це голод, смерть і розруха,
Нам сьогоднішнім важко зрозуміти,
Що таке хліба осьмуха!
Ми з розповідей знаємо про неї,
Багато загинуло мирних людей.
Досить! Досить жертв на планеті,
Ми покоління – мирні діти!
Ми не допустимо знову війни,
Встаньте проти фашизму і Ви!

(учні ГОУ ЗОШ № 939)

Виконання "Гімну Росії".

"Фашизм Гітлера" - Мешканці концтабору Заксенхаузен добувають глину для цегли. Огляд особистої охорони фюрера – військ СС. Емоційний резонанс. Руїни Берліна. Примусове переміщення населення із займаної території. Типова сім'я нацистів. Депортації. Фашизм - суспільно-політична течія, що виникла на початку XX століття.

«Фашизм у Німеччині» - Прагнення створити тоталітарну державу. Схиляння перед насильством. Заборона всіх політичних партій (крім НСДАП). Крайня агресивність – прагнення завоювати світове панування. Заходи фашистського уряду: Підготовка до війни: Загальна історія 9 клас. А.Гітлер став рейхсканцлером. Ліквідація буржуазно-демократичних свобод.

"Фашизм" - 1919 рік - Націонал-соціалістична німецька партія стає лідером фашистських сил. Фашизм у Німеччині та Італії. Заходи фашистського уряду. Характерні риси фашизму. Виникнення фашизму Німеччини. Лідер - А. Гітлер. 20 січня 1933 року А. Гітлер став рейхсканцлером. Особливості економіки фашистської Німеччини.

"Фашизм в Італії" - Висновок. Звіряча мораль нацизму: "Російська має померти, щоб ми жили". 1941 р. Що ховалося під маскою бунтівних емоцій та реакційних соціальних ідей? Ідеологія італійського та німецького фашизму. Парад фашистської молодіжної організації Плакат "Євреї – наше нещастя". Григорій Євсійович Зінов'єв.

«Предмет соціології» - Соціологізм (термін Е. Дюркгейма) ґрунтується на теоретичних положеннях. Для суспільства характерні магічне мислення, догматизм та колективізм. Соціальний статус - позиція, яку займає індивід у суспільстві. Соціальні аспекти світових проблем. Десоціалізація - навчання від старих цінностей, норм, ролей та правил поведінки.

«Штурм Кенігсберга» - Тепер у запалі липневих гроз Осінні гуркіти. 6-9 квітня 1945 року. Здавалося, померкло сонце. презентація. Гарнізон Кенігсберга включав 5 дивізій і окремі кріпаки. Не всі ж весни за, Ще мені бути щасливим. Нехай наші весни позаду, Надії онуків живі. Штурм Кенігсберга.

ЗМІСТ

ВСТУП…………………………………………………………………………3

1. АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ ПРОЕКТУ………………………………...……..4-5

2. Люди повинні знати - ЩО ТАКЕ «ФАШИЗМ»…………………………6-7

3. РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОЕКТУ……………………………………………………..8

ВИСНОВОК

ЛІТЕРАТУРА

ДОДАТОК

ВСТУП

Наближається знаменна для нашого народу дата – 70-ті роковини Перемоги у Великій Вітчизняній війні.І в Росії, і Білорусії, і в інших куточках колись єдиної і великої країни, яка врятувала всю Європу, весь світ від фашизму9 травня 2015 року ми святкуватимемоДЕНЬ ПЕРЕМОГИ над гітлерівською Німеччиною.

Значним є внесок курян у перемогу нашого народу над фашисткою Німеччиною. У роки Великої Вітчизняної війни в діючій армії боролися 500 тисяч жителів області, за ратні подвиги 263 кур'янини були нагороджені зіркою «Герой Радянського Союзу», 75 тисяч – бойовими орденами та медалями, 58 курян стали повними кавалерами ордена Слави. На нашій землі у серпні 1943 року було здобуто перемогу у найбільшій битві Другої світової війни – Курській битві.

На жаль,не припиняються спроби перекроїти історію війни, применшити значення радянського народу та Червоної армії у розгромі гітлерівської Німеччини, реабілітувати фашизм.

На думку Російських та зарубіжних політологів, на жаль, безпечніше на планеті не стало.

Події в Україні цього року торкнулися нашого покоління. Новини з ТБ це зведення з місць трагедії війни. Ми бачимо, що у 21-му столітті люди, що захищають свої міста та села, зі словами: "Фашизм не пройде".

Проект «Ні – фашизму!» народився не випадково, а в результаті спостережень за ровесниками та патріотичного виховання в нашій школі. Заходи, присвячені Дню Перемоги, куди молоді приводять школа та інші навчальні заклади, залишають слід у душі, проходять через серце. Протягом 11 років навчання у Касторенській школі, на заходах, присвячених Дню Перемоги – ми не бачили жодної байдужої особи у школярів, вчителів, батьків. Для людей нашого селища це свято священне. Перший урок у першому класі це Урок СВІТУ! І нас та наших друзів водили до Музею Бойової Слави.

Такі заходи допомогли зрозуміти нашим хлопцям, що всі вони діти та онуки Переможців, що їхнє завдання полягає в тому, щоб не допустити відродження фашизму, що приносить горе, руйнування та смерть, щоб не стерлася пам'ять про великий подвиг нашого народу!

АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ ПРОЕКТУ

Напередодні Великого Дня Перемоги наш 11 «А» клас перебирає виконання патріотичного проекту «Ні – фашизму!». Адже не даремно наші діди і навіть бабусі боролися з цим злом світового масштабу, і дякую їм і низький уклін за це, за те, що він свого часу був викорінений і знищений. Але, на жаль, нинішнє покоління не змогло зберегти, то тендітну рівновагу і баланс цього слабкого, але все ж таки світу на землі.

Люди мають об'єднатися. Виконуючи антифашистські проекти, ми переможемо фашизм, викорінимо його спільними зусиллями.

Спочатку ми хотіли б дати визначення, що таке фашизм і з чим треба боротися, а головне, якими методами? Фашизм – це узагальнена назва політичних сил, громадських рухів, заснованих на їхніх правилах і принципах. Головним принципом фашизму є перевага однієї нації з іншого. Свого роду панування однієї сили суспільства над іншою. Тобто, по суті, тоталітаризм, беззаперечне підпорядкування.

Взяти участь у проекті запрошувалися небайдужі, активні молоді люди, всі ті, чиї сім'ї не оминула Велика Вітчизняна війна, хто шанує своїх предків, хто бажає врятувати від забуття пам'ять мільйонів жертв фашизму, що жили і боролися проти смерті, хто не бажає миритися з проявом фашизму у наш час.

Вражають та лякають розміриоскала нацизму!

Ми вміємо малювати плакати на антифашистські теми, можемо писати твори та вірші для публікацій у ЗМІ, членивійськово-патріотичногоклубу «Пам'ять»Учні школи доглядають братські могили, ми беремо участь у пробігах пам'яті. Коли ми єдині ми непереможні!

Тому ми ставимо для себе

мета проекту: Сформувати непримиренне ставлення підростаючого покоління та молоді до фашизму.

Визначаємо наступні

завдання проекту :
- вивчити історію фашистських злочинів;

Допомогти усвідомити трагедію Світових воєн та виховання гуманного ставлення до людини,

Врятувати від забуття пам'ять тих, хто жив і боровся проти смерті, мільйонів жертв фашизму.

Сприяти формуванню гордості за людей, які зуміли вистояти та перемогти у роки Великої Вітчизняної війни;
-формувати толерантну свідомість, провести профілактичне попередження національного екстремізму;
- продовжувати пошук стратегії згоди людей різних національностей з різними поглядами та переконаннями;
- вшанувати пам'ять мільйонів жертв нацизму;
- Навчити розуміти важливість спільного протистояння таким явищам, як етнічні чищення, расизм та антисемітизм.

Сприяти формуванню непримиренного ставлення до фашизму та неофашизму.

    Люди повинні знати – ЩО ТАКЕ «ФАШИЗМ»

У вузькому історичному сенсі під фашизмом розуміється масовий політичний рух, що існував у - початку під керівництвом

У світовій історіографії під фашизмом розуміється також , режим , угорські, румунські, болгарські варіанти фашизму та його похідні, політичні рухи у країнах . В історіографії, Росії та країн, а також роботах низки західних дослідників до фашизму нерідко відносять також німецьку.

Останнім часом у спеціальній літературі широко обговорюється англійським дослідником як«палінгенетичного ультранаціоналізму» , що передбачає, що у своєму міфологічному ядрі фашистська ідеологія націлена не відродження нації (як інші націоналістично-популістські ідеології), але в її"Створення заново" Цю концепцію, на думку, можна вважати більш менш прийнятою на сьогоднішній день в англомовному науковому співтоваристві. При цьому, на думку того ж автора, пострадянське російське тлумачення фашизму зазнало фрагментації, а використання терміна «фашизм» у публічному дискурсі страждає від «гіперінфляції». виділяє як мінімум 4 різні тенденції в трактуванні поняття «фашизм». А саме:

    публіцисти, які досі підтримують більш менш видозмінені версії стандартного радянського визначення фашизму.

    публіцисти, які надмірно вільно тлумачать цей термін і називають «фашистськими» широкий спектр авторитарних та націоналістичних напрямів.

    близькі до західних тлумачень терміна, такі як Валерій Михайленко, Валентин Буханов та ін. Галкін об'єднав свої попередні

    оцінки фашизму у стиснутій дефініції «правоконсервативний революціонаризм» Ця, четверта школа значною мірою перебуває у злагоді та з порівняльними дослідженнями неофашизму на Заході.

Крім того, є тенденція психологічного та психофізіологічного трактування поняття «фашизм» , обгрунтовує розуміння фашизму як патологічного відхилення в масовій та/або індивідуальній свідомості. Австрійський психолог, у роки нацизму змушений залишити Європу, визначив, що «існує німецька, італійська, іспанська, англосаксонська, єврейська та арабська фашизм» .

На думку американського філософа основною ознакою фашизму є створення культу ненависті до внутрішнього чи зовнішнього ворога, створюваному сильним пропагандистським апаратом, не гребуючим брехнею до створення необхідного ефекту.

2.РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОЕКТУ

Історія вже піднесла урок і показала, яке це зло. У світлі останніх подій в Україні нам дали зрозуміти, що зло не спить! І з ним треба боротись, але як? Вивчаючи громадську думку у ЗМІ, розмовляючи з учителями, ветеранами ми зустрічаємо різні варіанти вирішення проблеми. Ось деякі з них:

Одним із дієвих методів мені здається це суспільство, яке так бояться нашу нинішню владу озброювати, але хоч трохи має бути озброєне, зі статистики інших країн видно, що в тих країнах, де є одиниці вогнепальної зброї на руках у населення загальна злочинність менша, оскільки не всякий злодій чи розбійник піде грабувати чи красти дім, у якому є господар зі зброєю. У зв'язку з цим, якщо торкатися Росії потрібно серйозні зміни у законодавстві, саме дуже потрібно змінювати федеральні закони про зброю та її оборот серед мирних громадян які мають бути продумані лише на рівні державної думи ніж ми отримали зворотний ефект як у Америці, наприклад , де зброя потрапляє у такі руки, які, на жаль, який завжди здорова голова.

Але історичний досвід показав: ЗЛО НЕСЕ ТІЛЬКИ ЗЛО!

Вражають та лякають розміриоскала нацизму! Як школярі можуть допомогти дорослим у вирішенні таких великих проблем?

Ми малюємо плакати на антифашистські теми, пишемо твори та вірші для публікацій у ЗМІ, членивійськово-патріотичногоклубу «Пам'ять»щороку організовують різноманітні акції та заходи, несуть вахту пам'яті, беруть участь на розкопках у Хомутівському та Курському районі, екскурсіях до пам'ятних місць, де відбувалися битви з німецько-фашистськими загарбниками.Учні школи доглядають братські могили, ми беремо участь у пробігах пам'яті.

Коли ми єдині ми непереможні!

Більшість шкіл відмовилися від такого інституту освіти як піонерська організація. У нас піонери не припиняли своєї діяльності навіть у дев'яності.
Піонерська організація цілком вписується у реалії сьогодення. Сучасні діти повинні поважати старших і дбати про людей похилого віку, зберігати традиції.

Фото 1

У БОЙОВОГО ПІОНЕРСЬКОГО ЗНАМУ нас приймали до піонерів.

Наші піонерські загони мають імена героїв, які захищали Касторне під час Великої Вітчизняної війни, і щороку доводять своє право на це добрими справами.
Загони школи відвідують ветеранів, допомагають у господарстві. Так, у день визволення Касторного від німецько-фашистських загарбників (28 січня) піонери проводять операцію «З доброго ранку, Касторне!». Поки селище спало, учні очищають від снігу братні могили та доріжки біля будинків, де мешкають ветерани.

Потім кожного з них поздоровляють зі святом, вручають вироби, листівки, зроблені своїми руками. Хлопці доглядають братські могили, садять квіти, які вирощують самі, стоять у почесній варті.


Шкільний музей теж потребує піклування учнів. Свідоцтв бойової слави касторенців та його захисників з усього колишнього СРСР у музеї близько п'яти тисяч.Особливе місце посідають особисті речі солдатів та фронтові листи, фотографії, спогади ветеранів, оригінали та копії фронтових газет «За Батьківщину».У листах солдати говорили про те, що повернуться додому післяперемоги над нелюдами-фашистами.

Газети – історичні документи, свідчення тих літ.

З них дізнаємося про звірства

Фашистів у ті далекі роки.

Наші вчителі та батьки збирали матеріали музею школи №1.

Головним експонатом музею є Бойовий піонерський прапор, що пройшов з воїнами 1023 стрілецького полку 307 стрілецької дивізії 13 Армії бойовий шлях від Касторного до Кенігсберга.


А це було так. 28 січня 1943 року при звільненні селища в підвалі одного з зруйнованих будинків було виявлено піонерський прапор, захований чиєюсь турботливою рукою. Воїни 1023 р. стрілецького полку 307 дивізії, взявши його з собою в полк поруч із бойовим, поклялися пронести його до повної перемоги над лютим ворогом. І вони виконали свою клятву. Звільнивши землі Курської та Брянської областей, Білорусії та Польщі, воно піднялося на одному з найвищих фортів у Кенігсберзі. Торішнього серпня 1945 року повернулося до піонерську дружину школи, символом перемоги багатьом поколінь школярів. Цей прапор - єдиний у Росії.

Пошуковою роботою в школі займалися наші батьки та вчителі з 60-х років. Накопичений матеріал представлений декількома експозиціями: історія освіти селища, історія школи, доля 284-ї стрілецької дивізії, що обороняла Касторне у липні 1942 року та багато іншого. До речі, в музеї зберігається єдиний в країні бойовий піонерський прапор, який був знайдений у селищі бійцями 1023-го стрілецького полку, пронесений до Кенігсберга і повернутий назад касторенцям. Наразі цей почесний символ перемоги став шкільною реліквією.
Хочеться ще замовити слово про військово-патріотичний клуб та пошукову організацію. Про те, як щороку хлопці організовують різноманітні акції та заходи, несуть вахту пам'яті. Про те, як їздили на розкопки до Хомутівського та Курського району та на екскурсії до пам'ятних місць, де проходили битви з німцями... Традицією стала акція «Свічка пам'яті». !». Взяти участь в акції запрошувалися небайдужі, активні молоді люди, всі ті, чиї сім'ї не оминула Велика Вітчизняна війна, хто шанує своїх предків, хто бажає врятувати від забуття пам'ять мільйонів жертв фашизму, що жили і боролися проти смерті, хто не бажає миритися з проявом фашизму у наш час. Збір учасників призначався біля Братських Могил у центрі селища.

Хочеться наголосити, що хлопці все робили з бажанням, інтересом, організовано. Кожен тримає у руці свічку. Хлопці читають голосно, проникливо, з почуттям відповідальності та патріотизму.

Драматична атмосфера не вганяє хлопців у тугу, а змушує уважно слухати та спонукає бажання стати частиною цього дійства. Хвилина мовчання. Покладання квітів до пам'ятника загиблим воїнам у війні проти фашистських загарбників, нічний салют Перемоги. Кульмінацією Акції стає встановлення свічок, що горять. Виходить дуже гарно. Хлопці серйозні, урочисті, горді. Зачеплені найтонші струнки душі, беруть участь абсолютно всі, ніхто не стоїть осторонь байдуже.

ВИСНОВОК

Планка Акції «Немає фашизму!» спочатку висока. Важливо правильно розставити акценти. Виконання таких проектів допомагає зрозуміти нам, що всі ми діти та онуки Переможців, що нашеадача полягає у тому, щоб не допустити відродження фашизму , що приносить горе, руйнування та смерть, щоб не стерлася пам'ять про великий подвиг нашого народу!
Зачеплені найтонші струнки душі, беруть участь абсолютно всі, ніхто не стоїть осторонь байдуже.

Ми реалізовували проект «Фашизму – ні!». У 2013 році брали активну участь у фестивалі «Зоря Перемоги - Курська Дуга!». Готували та опублікували фоторепортажі про роботу ВПК «Пам'ять». Наші вироби до

70-ліття Курської Битви стали призерами районних, обласних, міжнародних конкурсів, акцій. Таких як «Збір іграшок дітям України», «Дитинство без кордонів», «Гренадери! Вперед!», «Салют, Перемога!».

Вірші, твори про війну, вишиті сувеніри-рушники до пам'ятних дат стали нашим маленьким внеском у такий значний захід як боротьба проти фашизму. (Див. додаток). Ми учасники всіх заходів, що проводяться у школі, селищі, районі спрямованих на виховання молоді проти фашизму. Виконана робота допомогла нам виконати поставлені завдання.

Ми вивчили історію фашистських злочинів.

Ми пишаємось нашими ветеранами, які зуміли вистояти та перемогти у роки Великої вітчизняної війни.

Вважаємо, що необхідно продовжувати пошук стратегії згоди людей різних національностей із різними поглядами та переконаннями;

Зберігаємо пам'ять мільйонів жертв нацизму;
Навчилися розуміти важливість спільного протистояння таким явищам, як етнічні чищення, расизм та антисемітизм.

Сприяємо формуванню непримиренного ставлення до фашизму та неофашизму.

ЛІТЕРАТУРА

РІА Новини

РІА Новини

http://schule1.ru/history.htm

https://ua.wikipedia.org/wiki

ДОДАТОК 1

Ми є членами ВПК «Пам'ять». Про роботу нашого військово-патріотичного клубу ми розповімо та покажемо у нашому фоторепортажі.

На розкопках


Покладання квітів. "Вахта пам'яті".

Зустріч із ветеранами Великої Вітчизняної війни.

Зміна варти

Ми є учасниками акцій. Ми проти фашизму. Ми проти насильства.

Ми вважаємо, що робота військово-патріотичного клубу дає можливість кожному з нас рости справжніми патріотами, що люблять свою країну, своє селище, краще знати історію нашого народу, який у різні роки відстояв незалежність нашої Батьківщини. Ми впевнені, що хлопці, які були членами клубу в різні роки його діяльності, з повагою будуть ставитись до ветеранів та старих, до пам'ятників та обелісків.

Хвилина мовчання. Пам'ять про жертви фашизму.

"Молитва солов'я".

Керівник: Кованцева Олена Володимирівна

МКОУ «Касторенська середня загальноосвітня школа №1»

п.Касторне Курської області, вчитель технології, 2-16-31

70-років і більше-

Нехай пролітають роки,

Але пам'ятають берези та плачуть берези

Почувши Курського солов'я.

Згадаймо всіх поіменно

Тих, хто підКурськом лежить.

Прохорівку як святиню

Кожен Курянин шанує.

Тут залишилися сліди від битви

Тієї, що вирішила результат війни.

Ніколи не простим фашистам

Витоптаної нашої землі.

Під Касторною та Понырями

Кров проливали вони-

Ті, хто хотів вечорами

Слухати пташині хори.

А солов'ї співали

Про мир, про будинок, мрію…

(Чули їх перед боєм

На Вогняній Курській Дузі.)

У думках своїх та листах,

Тих, що писали додому……..

Образ весни, мирного життя

Зберегли для нас із тобою.

Грудьми своїми проти танків-

"Тигрів" німецьких сталевих

Вставали, вірячи у Перемогу

Святі сорокові.

Душі солдатів, материнські сльози

Пташка не більше горобця….

Навіть берези шепочуть молитви

Почувши Курського солов'я.

Вишиті сувеніри до 70-річчя Перемоги на Курській Дузі.

Класна година «Немає фашизму!»

Додаток №2

ЗГОДА ЗАКОННОГО ПРЕДСТАВНИКА
НА ОБРОБКУ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ НЕПОВНИЧОЛІТНОГО

Я,________________________________________________________________(ПІБ),

проживає за адресою ____________________________________________________, Паспорт № ____________ виданий (ким і коли) ________________________________

є законним представником неповнолітнього _________________(ПІБ) на підставі ст. 64 п. 1 Сімейного кодексу РФ.

Справжнім даю свою згоду на опрацювання в обласній бюджетній освітній установі додаткової освіти дітей обласного центру творчого розвитку та гуманітарної освіти дітей та учнівської молоді персональних даних моєї неповнолітньої дитини _______________________________________, що належать виключнодо наведених нижче категорій персональних даних:

    прізвище ім'я по батькові;

    дата народження;

    місце основного навчання;

    творча робота дитини.

Я даю згоду на використання персональних даних моєї дитини виключноу таких цілях:

    участь у обласних та всеросійських конкурсах, виставках;

    публікація у збірнику робіт переможців, засобах масової інформації.

Дана згода надається на здійснення співробітниками обласної бюджетної освітньої установи додаткової освіти дітей обласного центру творчого розвитку та гуманітарної освіти дітей та учнівської молоді наступних дій щодо персональних даних дитини: збір, систематизацію, накопичення, зберігання, уточнення (оновлення, зміна), використання (тільки у зазначених вище цілях), поширення (у тому числі передачу третім особам - комітету освіти і науки Курської області, громадським організаціям, Адміністрації Курської області, Міністерству освіти і науки РФ), знеособлення, блокування, знищення, а також здійснення будь-яких інших дій з персональними даними, передбачених чинним законодавством РФ. Я даю згоду на обробку персональних даних дитини як неавтоматизованим, так і автоматизованим способом обробки.

Ця Згода діє до досягнення цілей обробки персональних даних в обласній бюджетній освітній установі додаткової освіти дітей обласного центру творчого розвитку та гуманітарної освіти дітей та учнівської молоді або до відкликання цієї Згоди. Ця Згода може бути відкликана у будь-який момент за моєю письмовою заявою.

Я підтверджую, що, даючи справжню згоду, я дію за своєю волею та на користь дитини, законним представником якої є.

Дата: __.__._____ р. Підпис: ____________ (_________________)

Для батьків. Для усиновлювачів «ст. ст. 64 п. 1, 137 п. 1 Сімейного Кодексу РФ», опікуни – «ст 15 п. 2 Федерального закону «Про опіку та піклування», піклувальники – «ст. 15 п. 3. Федерального закону «Про опіку та піклування».

Поділитися: