GCD kokkuvõte “Jääkaru. Tegevus Jääkaru Kaitseme jääkarude tegevust koolieelikutega

Ettevalmistava rühma jääkaru joonistamistunni kokkuvõte
eesmärk : Stabiilne huvi kunsti vastu. Ülesanded: Hariv: Kasvatage huvi külmade maade loomadele.Hariv: Õpetage lapsi kasutama oma teadmisi ja ideid funktsioonide kohta välimus jääkaru.Parandage värvimiseks vajaliku värvivärvi (helekollane, sinine) saamise võimet, segades algsed värvid (valge ja kollane, valge ja sinine).Vormi oskus kujutavad karu, edastades täpselt välimuse ja proportsioonide tunnuseid.Arendamine: Arendada lastel võimet edastada joonisel lihtsat süžeed ühe tegelasega (jääkaru).Arendada lapse loomevõimeid, eriti fantaasiat.Kontuuri õhukese harjaga joonistamise võime kindlustamiseks karukarvade värvimisel kasutage kuiva kõva harja.Tunni materjal: - illustratsioonid põhja loodusega,- jääkaru kujutis (mänguasjad, fotod, joonistused);- guašš; - palett; - liim ja akvarellhari.Eeltöö: - Rääkige külmade riikide loomadest,- maaliseeria "Põhja loomad" kaalumine,- loo lugemine: "Miks on jääkarul must nina?"- D / ja "Kes mida sööb?", "Arva ära loom", "Uuri välja kelle jälg?"Tunni käik. Koolitaja : Poisid, mõistatage mõistatust:Mulle meeldib ujuda ja sulistadaKus on külm vesi.Lumehunnikutes kukkudesKus talv on alati, alati.Valge karusnaha- ja rasvakihtIga hädasolija aitab välja.Lapsed: jääkaru.Koolitaja : Õigesti. Täna joonistame jääkaru. Tuletame meelde, kus nad elavad?Lapsed: Külmades maades, kus on igavene talv.Koolitaja: Jah, talv on keeruline, külm, kuid samal ajal väga ilus aastaaeg. Sulgeme nüüd silmad ja kujutame ette, et oleme põhjapoolusel. Puhub külm tuul, lumetorm kisendab, kogu maa on lumega kaetud ja läheduses kõnnib suur jääkaru. Mõelge sellele.Koolitaja: Nüüd avage silmad.(1-2 lapse lugu karust)Koolitaja: Heidame pilgu meie pildil näidatud karule. See on tohutu metsaline, meie planeedi suurim kiskja. Karul on suur ümmargune pea. See asub keha ees (ülal) ja on sellega ühendatud võimsa lühikese kaelaga. Karu peas on väikesed poolringikujulised kõrvad. Näol on karul silmad ja nina. Nad on mustad kui söed. Karul on suur ovaalne keha. Karul on võimsad piklikud ovaalse kujuga käpad, neist 4 paiknevad keha põhjas, 2 eesmist ja 2 tagumist jalga. Küünised käppadel. Ja karul on ka saba.Koolitaja : Poisid, mis värvi karu on?Lapsed: Valge. Koolitaja: See on õige ja kui päike talle paistab, on tal kahvatukollane karusnahk.Näidake ja selgitage, kuidas joonistada.Joonistage lehe keskele suur karu. Kuidas me joonistama hakkame? (peast, siis keha ja 4 jalga, saba)Jagage leht horisontaalselt pooleks ja tõmmake horisondi joon. Taeva värvimiseks kasutage sinist värvi.Värvige lehe alumine osa kerge varju - lumega.Joonistame karu, püüdes täpselt edasi anda looma välimuse tunnuseid (nina, silmad, kõrvad, saba)Koolitaja: Imetleme oma karusid. Kui ilusad ja kohevad nad kõik osutusid. Nüüd saate selliseid karusid ise kodus joonistada ja vanematele meeldida. Ja me kaunistame oma näituse nende valgete iludustega. Meie tund on läbi.

Tunni kokkuvõte

Teema: "Jääkaru"

Tarkvara sisu

A) Parandavad haridusülesanded

1. Õppige skeemi järgi töötama, järgides joonistamise järjekorda.

2. Kujundada loomade kujutamise võime, edastades täpselt välimuse ja proportsioonide tunnused.

3. Tugevdage laste oskusi pildi kompositsiooni õigeks loomiseks.

4. Julgustage soovi oma joonisel oma muljeid ümbritsevast maailmast edasi anda, täiendades pilti maastikuelementidega (lumehelbed, virmalised)

5. Õpetada liimharja abil looma karusnaha struktuuri üle kandma “torkimise” tehnikas.

6. Täpsustage olemasolevaid ideid põhja ja põhja loomade kohta

B). Parandus- ja arendusülesanded

1. Arenda visuaalne taju, tähelepanu, prooviga töötamisel, jälgides joonistamisalgoritmi.

2. Arendada vaimseid toiminguid põhja loodust ja loomi käsitlevate teadmiste värskendamise käigus.

3. Looma kirjeldamise käigus välja töötada sidus monoloogiline kõne, vastastikune suhtlusvorm.

4. Laste sõnavara rikastamiseks ja aktiveerimiseks sellel teemal (põhi, põhjapoolus, jää, virmalised, külm, polaarne, jäämägi)

5. Arendage laste loovust: kujutlusvõime tunnused.

IN). Parandusõppe ülesanded

1. kasvatada sõltumatust värvivalikus (pildi valmimise protsessis)

2. Õppida põhja looduse ilu tunnetama ja pildis edasi andma.

3. Arenda looduse armastust.

4. Visuaalne tegevus. Jätkake tööd pildi korralikkuse, pintslite õige käsitsemise nimel.

Tunni materjal ja korralduse vorm

Tund toimub lasteaia kunstistuudios. Haridustegevuseks on loodud optimaalsed tingimused. Laste ees on visuaalne materjal: illustratsioonid Põhja loodusega, jääkaru kujutised (mänguasjad, fotod, joonistused). Materjal: valge ja sinine guašš; palett; toonitud sinised lehed; liim ja akvarellhari; vatitikud.

Meetodid ja tehnikad

Objekti näitamine, objekti joonistamine elust, pilditehnikate näitamine, liikumiste taasesitamine õhus; verbaalne selgitus, aine uurimine, töö analüüs, töö võrdlemine valimiga, tegevuste kommenteerimine, täiskasvanute kõne mudelina kasutamine.

Eeltööd

Tunni eel toimub vestlus Põhja kui kollektiivse kontseptsiooni, sellele iseloomulike tunnuste kohta. Illustratsioonide "Põhja lapsed", "Virmalised", "Põhjast lõunasse" kaalumine N. Charushin; uurides paigutust "Põhjapoolusel". Lugemine ja ümberjutustamine ilukirjandus: Jukaghiri muinasjutud "Miks on jääkarul must nina", "Kes elab külmas meres?"

Tunni käik. Koolitaja: Poisid, me rääkisime palju põhja loodusest ja loomadest, lugesime raamatuid, jutustasime jutte ümber, vaatasime illustratsioone ja koostasime süžee pildiseeria põhjal loo koos nende esialgse paigutusega süžeejärjestuses. Sulgeme nüüd silmad ja kujutame ette, et oleme põhjapoolusel. Milline on ilm põhjapoolusel? Õigesti külm, puhub külm tuul (w-w-w), lumetorm karjub (oo-oo-oo), kogu maa on lumega kaetud. Poisid, millised loomad elavad põhjas? (Laste vastused). Poisid, mõistatage mõistatust.

Ta ei nälga lume ja jää vahel,

Kala sukeldub külma vette,

Paks valge vill päästab ta,

Soojendab pakasest.

Mis looma kohta see mõistatus sinu arvates käib? (laste vastused) Täpselt nii, mõistatus valgest jääkaru... See on tohutu metsaline, meie planeedi suurim kiskja. Täna loosime välja jääkaru ja siis korraldame oma jääkarude näituse.

Karu hästi joonistamiseks vaatame seda lähemalt. Mis see karu (keha) on? (Laste vastused). Milline on torso kuju? (Laste vastused). Õigesti ovaalne. Mis karul veel on? (pea). Ja mis on pea kuju? (Laste vastused). Õigesti ümmargune. Mis abiga karu liigub? (Laste vastused) Kuidas karu käpad välja näevad, mis kuju need on (ovaalsed, kuid piklikud)? (Laste vastused).

Vaadake, kummal karul on suurem keha või pea? (Laste vastused). Kus asub pea? (kui lastel on raske, vastab õpetaja, et pea asub keha ees (ülal) ja on sellega ühendatud võimsa lühikese kaelaga). Kus on karu käpad (keha põhjas)? Mitu käpa on karul (2 eesmist ja 2 tagumist jalga)? (Laste vastused). Vaadake, mis karu peas (kõrvadel) on? (Laste vastused). Mis kuju need on (poolringikujulised)? (Laste vastused). Kas kõrvad on suured või väikesed? (Laste vastused). Kus nad asuvad? (Laste vastused). Mis on veel karu peas (silmad, nina)? (Laste vastused). Vaadake, mis karul on kehal (sabal)? (Laste vastused). Mis kuju see on? (Laste vastused). Vaadake karu käppasid, mis need on (küünised)? (Laste vastused)

Poisid, mis värvi karu on? (Laste vastused). Valge värv muudab karu lumel nähtamatuks. Mis värvi silmad, nina ja küünised? (Laste vastused)

Hästi tehtud, uurisite karu hoolikalt. Oh poisid, ja karu tahab teiega mängida. Seisame ringis ja mängime temaga.

Nii tantsivad tüdrukute ja poiste sõrmed (käed ette, sõrmeliigutused)

Nende juurde tuli karu, lampjalg (kiik küljelt küljele)

Ta tahab lapsi sõrmedega puudutada. Ja peitsime sõrmed, peitsime, peitsime (peidame käed selja taha). Te ei puuduta seda käpa, käpa, käpaga (raputades sõrme).

Millised head kaaslased! Mishka nautis sinuga mängimist. Ja nüüd istume oma kohtadele maha ja joonistame mustade silmade, nina ja küünistega koheva valge karu. Nüüd värvin valge värviga akvarellharjaga lehe keskele ovaali ja lehele joonistate kuiva pintsliga ovaali. Vaata, mul on ovaalne keha. Nüüd kastate pintsli hoolikalt värvi sisse ja joonistate lehele ovaali (lapsed joonistavad).

Nüüd joonistame karule pea, vaatame, kuidas ma selle joonistan (kommenteerides: pea on ümmargune ja väiksem kui keha, asub keha kohal). Nüüd joonistate karu pea (lapsed joonistavad). Hästi tehtud, kõik tegid seda.

Vaadake poisid, kuidas ma karule käppe joonistan. Vaata, meie karu kõnnib: kõigepealt joonistan 2 esijala ja siis 2 tagumist jalga. Nüüd proovite ka karu käpad hoolikalt joonistada (kommenteerides: käpad on küll ovaalsed, kuid piklikud) (lapsed joonistavad).

Nüüd joonistan karule pähe kõrvad (kommenteerides: kõrvad on väikesed, poolringikujulised) (lapsed joonistavad). Nüüd joonistan karu kehale saba (kommenteerides: väike ovaalne saba) (lapsed joonistavad)

Näe, nüüd võtan liimipintsli ja panen karule valge kasuka selga. Kastan pintsliotsa valgesse värvi ja värvin nende "torkidega" kogu karu üle (ettevaatlikult, kontuurist kaugemale ei lähe). Nüüd joonistad karule ka kasuka (lapsed joonistavad).

Ja nüüd, kutid, võtan vatitampooni, kastan selle musta värvi ja joonistan karule pähe silmad (kommenteerides: karu seisab külili ja seetõttu ei näe me teist silma) ja koonu otsale joonistan musta nina. Nüüd võtate puuvillase tampooni, kastate selle musta värvi ja tõmmake õrnalt (mitte tugevalt vajutades) kõigepealt karu silma, seejärel nina.

Nüüd joonistan küünised karu käppadele. Selleks võtan akvarellharja, kastan selle musta värvi ja joonistan küünised ettevaatlikult jalgadele. Nüüd võtate ka akvarellharja ja joonistate karu käppadele sõrad (lapsed joonistavad). Selleks, et karud leiaksid end põhjast, saate oma joonist täiendada - näiteks joonistada jäähelbeid, lumehelbeid või virmalisi (lapsed joonistavad ise). Vaatame nüüd jooniseid (töö pannakse paika ja kaalutakse koos lastega; laste tasuta avaldused pedagoogi juhtivatele küsimustele). Meie jääkarud läksid jalutama. Imetleme oma karusid. See, mis nad kõik osutusid ilusaks, kohevaks (jooniste diferentseeritud hindamine). Meie, poisid, teeme teie joonistustest näituse. Kuidas nimetame oma näitust? (laste vastused). Kas teile meeldis joonistamine? Nüüd saate ise jääkarusid joonistada kodus või rühmas. Meie tund on läbi.

Avatud tunni kokkuvõte

UMKA - VALGE KARU

Tarkvara sisu

Õpetada lapsi põhja loomi eristama ja neile nime andma, nende välimusega tutvustama, iseloomulikud tunnused, jääkaru harjumused. Arendage vaatlust, mälu, loovat kujutlusvõimet, loogilist ja kujutlusvõimelist mõtlemist, leidlikkust.

Kujundage kirjeldava loo koostamisel laste fraasiline ja sidus kõne. Arendada laste sidusat kõnet, rikastades seda homogeensete lause teiseste liikmete sissetoomisega kõnesse. Õpeta lapsi lauseid grammatiliselt õigesti ehitama; intonatsioonilise täielikkusega. Laienda laste sõnavara.

Arendada laste emotsionaalset sfääri, nende empaatiavõimet, hoolitseda väikeste - loomade eest.

Varustus

Mänguasjad - Umka valge karu, kala, hüljes. "Atlas väikelastele" (Minsk: "Belfax", 2000.) Objektipildid sarjast "Põhja loomad": morss, hüljes, arktiline rebane, must-pruun rebane, hüljes, põhjapõder, jääkaru, kasukas... Maal "Jääkaru". Helikassetid: grupi "Space" "Magic Flight", heliriba "Blizzard". Tavalised ja värvilised pliiatsid, piltdiagrammid kirjeldava loo koostamiseks kõigile lastele. Kriit, tahvel.

Eeltööd

Vestlus "Kes elab põhjas?" Tutvumine Arktika loomadega, nende välimus, harjumused. / "Lugude lugemine: I. Sosnovsky" Jääkaru. "V. Snegirev" Kes on peremees. "

Jääkaru mõistatuste õppimine.

Rakendus "Jääkaru" (tehtud lõikemeetodil).

Tunni käik

Koolitaja. Poisid, ma kuulen mõnda ebatavalist heli. Sule silmad ja kuula. Mida sa kuuled?

Lapsed. Kuuleme kedagi nutmas.

Ilmub väike kaisukaru.

Koolitaja. Kes sa oled? Mis su nimi on?

Kaisukaru. Oeh! Olen valge karupoeg, minu nimi on Umka. Mind toodi loomaaeda, aga ma igatsen oma ema ja isa. Palun aidake mul neid leida.

Karu nutab. Kärbes halasta teda, silitab teda.

Koolitaja. Karu, sa pead olema näljane. Poisid, kuidas me temaga maitsvat kohtleme?

Lapsed. Küpsised, õunad, maiustused ...

Kaisukaru. Ei Meie, jääkarud, sööme ainult kalu, hülgeid, vetikaid, linnumune ...

Koolitaja. Sa kannad kala. Poisid, kas me saame aidata Ummal leida oma isa ja ema?

Koolitaja. Kust peaksime teie vanemaid otsima? Heidame pilgu atlasele, kus elavad jääkarud.

Lapsed istuvad vaibal suure satiini ümber ja otsivad jääkarude elupaiku.

Koolitaja. Kus elavad jääkarud?

Lapsed. Jääkarud elavad kaugel Põhjas

Kaisukaru. Poisid, ma nimetan sõnu ja te kuulate tähelepanelikult ja plaksutate käsi, kui "põhjapoolsed" nende seas kohtuvad. Jätke tulemuseks olevate sõnade ahel meelde ja korrake neid.

Sõnad: lumi, külm, kõrb, liustik, jäämägi, puravik, hüljes, õunapuu, kummel, kana, hägu, lumehelves, virmalised.

Lapsed täidavad ülesannet.

Koolitaja. Umka, kas sa ei külmuta põhjas?

Kaisukaru. Ei Kas oskate arvata, miks? Mis on meie kasukas?

Lapsed. Paks, kohev, karvane, soe, valge ...

Laps. Kas teil pole igav elada seal, kus pole puid, marju ega seeni?

Kaisukaru. Ei, meil pole aega igavleda. Toit tuleb meil endil hankida. Selleks peate ronima jäisele mäele ja vaatama kõrgelt saaki. Siis lähenege talle ettevaatlikult, varjates jääplokkide taha ja püüdke ta kinni. Saame hästi sukelduda, kaua ja kiiresti ujuda, jahtides kalu. Teame, kuidas kiiresti joosta ja mägedest alla libiseda.

Mäng "Öelge vastupidist"

Kaisukaru. Arva ära ja ütle mulle, milline mu isa on. Ta pole väike, aga ...

Lapsed. ... suur.

Kaisukaru. Ta pole must, aga ...

Lapsed. ... valge.

Kaisukaru. Ta pole nõrk, aga ...

Lapsed. ... tugev.

Kaisukaru. Ta pole aeglane, aga ...

Lapsed. ... kiire.

Kaisukaru. Ta ei ole taimtoiduline, aga ...

Lapsed. ... röövellik.

Kaisukaru. Ta pole ebamugav, aga ...

Lapsed. ... tark.

Kaisukaru. Kutid! Räägi mulle oma emadest. Mis need on?

Lapsed. Lahke, südamlik, hooliv, õrn.

Kaisukaru. "S" meile. jääkarud, ka emad on sellised. Iga karu kaevab lume sisse kaevu ja seal sünnib üks või kaks poega. Karupojad on sündinud pimedad, kurdid, abitud, väikesed. Karu veedab kogu aeg nendega. Ta soojendab neid oma soojusega ja toidab lapsi piimaga. Kui poegad kasvavad suureks, veereb emakaru nendega koos künkaid mööda, veereb ümber, võitleb, õpetab jahti pidama. Ohoo! Ma tahan varsti ema juurde minna.

Koolitaja. Ära muretse, poiss. Poisid, aitame karupoega, viige ta lennukiga koju. Kas sa nõustud?

Kehaline kasvatus "Lennuk lennukiga"

Koolitaja. Käivitame mootorid.

Lapsed. Dr-dr-dr-dr-dr-dr.

Koolitaja. Me lendasime.

Õpetaja lisab helisalvestuse rühmast "Kosmos" - "Maagiline lend". Lapsed jooksevad madu üksteise järel kikivarvul, käed külgedele sirutatud.

Koolitaja. Maandume. Külmalt. Läheme soojaks.

Õpetaja sisaldab helisalvestist "Lumetorm". Lapsed sirutavad käed külgedele, ristuvad, kallistades end ja ütlevad: "Vau!" Harjutust korratakse kaks kuni kolm korda. Koolitaja. Vaatame ringi. Vaadake palun binoklit.

Parema ja vasaku käe pöidlad koos ülejäänud moodustavad rõnga. Sõrmused tuuakse silma.

Koolitaja. Vaata paremale, vaata vasakule. Kedagi pole näha. Kõik põhjapoolsed loomad ehmusid lennuki kolinast ja põgenesid igas suunas. Arva ära, kes sinu eest varjab?

Mäng "Arva ära, kes on läinud"

Õpetaja näitab lastele pilte sarjast "Põhja loomad". Lapsed vaatavad pilte ja nimetavad neil kujutatud loomi. Siis segab õpetaja pilte ja keerab ühe neist ümber tagumine külg... Lapsed arvavad ära, kes nende eest "varjas".

Koolitaja. Arva ära, kes on läinud?

Lapsed. Morsus (must-pruun rebane, arktiline rebane, hüljes, hüljes, põhjapõder, kasukas) suri.

Kaisukaru. Ja mul on ka pilt. Selle maalis minu kunstnikust sõber. See kujutab minu isa - jääkaru.

Õpetaja riputab üles pildi "Jääkaru".

Koolitaja. Poisid, teeme loo jääkarust. Me räägime sellest kõigile. Võib-olla keegi ütleb meile, kust Umka karu vanemaid otsida. Kas sa nõustud?

Lapsed istuvad laudade äärde.

Koolitaja. Umka, istu maha ja kuula, kas teeme loo paika. Kes see on?

Lapsed. See on jääkaru.

Koolitaja. Kus elab jääkaru?

Lapsed. Ta elab kaugel põhjas, kus on palju lund ja jääd.

Lapsed joonistavad ringi. VS 1 lumehelbed, lumehanged, jääkamakad ...

Koolitaja. Mis ta on? Mis on sõnad-märgid.

Lapsed. Ta on suur, valge, tugev, kiire, röövellik, vilgas ...

Lapsed joonistavad ringis number 2 märgi "?"

Koolitaja. Mis on jääkaru keha, millega see on kaetud?

Lapsed. Jääkaru on pikk, suur, tugev keha, kaetud paksude, pikkade, valgete või kollakate juustega.

Lapsed joonistavad karukarva ringikujuliselt L 3. Õpetaja juhib laste tähelepanu keskringile.

Koolitaja. Kelle ego on nägu?

Lapsed. See on karu nägu.

Koolitaja. Mõelge pildil olevale karu näole. Kirjelda seda.

Lapsed. Karu pea on piklik, kolmnurkne. Peas on kaks väikest, musta, teravat silma: tundlik, must nina ja teravate hammastega suu. Karu kõrvad on väikesed, ovaalsed.

Koolitaja. Kui karu sukeldub, surub ta kõrvad pähe ja vesi ei pääse nendesse. Mis on jääkaru kael?

Lapsed. Jääkaru kael on pikk.

Kasvataja Millised on jääkaru jalad?

Lapsed Jääkarul on neli jalga, millel on lühikesed, kuid teravad küünised.

Koolitaja. Tema käpad on väga laiad, nii et ta saab pikka aega ja kiiresti ujuda. Tallad on kaetud paksu villaga, et jalad ei külmuks.

Lapsed kirjutavad tähe "CH" ringis ЛЛ 4.

Koolitaja. Mida jääkaru sööb? Keda ta jahib?

Lapsed. Ta küttib mereloomi - hülgeid, püüab kalu.

Lapsed joonistavad ringi 5 kala ja hülge.

Koolitaja. Ja mida saab jääkaru veel teha? Nimetage tegevussõnad.

Lapsed. Sukelduda, ujuda, jahtida, hiilida, joosta, kõndida, libiseda (allamäge) ...

Lapsed joonistavad mäe ringis # 6, mäe lähedal vett ja kannavad mäe kõrval jälgi või joonistavad käe (funktsioonisümbol).

Koolitaja. Millised karud on emad, kuidas nad karusid hooldavad?

Lapsed. Karud on lahked, hoolivad emad. Karu kaevab lume sisse kaevu, milles tema pojad sündivad. Nad on väikesed, pimedad, kurdid, naljakad. Karuema hoolitseb nende eest, mängib, õpetab jahti pidama.

Lapsed kirjutavad sõna "7" sõna "MAMA".

Koolitaja. Kujutage ette, et olete kohtunud jääkaruga. Kuidas sa ennast tunned? Alustage oma lugu nii: "Kui ma näeksin jääkaru ..."

Laste vastused.

Koolitaja. Kaheksandas ringis joonistage ise.

Lapsed täidavad ülesannet.

Koolitaja. Kes tahab teile rääkida jääkarust?

Lapsed jutustavad loo mudeliskeemi põhjal ahelas ümber.

Koolitaja. Hästi tehtud! Kes teist tahaks üksi jääkarust rääkida?

Kaisukaru. See on väga raske ülesanne, ma ei suutnud seda teha.

Koolitaja. Meie kutid on harjunud raskustega võitlema ja nüüd nad näitavad seda meile ka.

Üks laps kirjeldab jääkaru ja näitab kõike, millest ta räägib.

Koolitaja. Jääkarusid pole Maal nii palju, nii et nende jaht on keelatud, nad on loetletud "punases raamatus". Lähme koju ja räägime kõigile jääkarudest - Umka vanematele. Võib-olla keegi nägi neid. Seniks võtame karu kaasa, et tal üksi igav ei oleks.

Pöörake ühel jalal ringi

Ja naasete lasteaeda!

Lapsed täidavad ülesannet.

Kaisukaru. Mis huvitav reis see oli. Aitäh, kutid! Elan hea meelega teie imelises lasteaias.

Esitan tunni kokkuvõtte "Jääkaru" (poolmahuline paberi ja papi pealekandmine). Õpetajad leiavad märkmetest kogu vajaliku lisateabe, et huvitada lapsi taotluse täitmisel ja uskuda nende võimetesse.

Lae alla:


Eelvaade:

JAGU: PABERIST JA PAPIST TOOTED

Teema: VALGE KARU (rakendus pooles mahus paberit ja pappi)

Eesmärk ja eesmärgid: õpetada tööd tegema paberist ja papist; tugevdada kääride kasutamise oskusi; tuua täpsust, tähelepanelikkust

Materjalid: valge paberileht, värviline papp aluse jaoks, lihtne pliiats, kustutuskumm, vildikad, käärid, liim; videoprojektorimaterjalid: jääkarude pildid, multifilm "Umka"

Tööplaan:

  1. Organisatsiooniline hetk - vestlus jääkarudest
  2. Töö lõpetamine
  3. Kokkuvõtvalt
  4. Multika "Umka" vaatamine (videoprojektor)

TUNNI PROTSESS:

1. Vestlus valgete karude kohta: küsige lastelt, mida nad teavad jääkarudest, kus nad elavad, mida nad söövad, millised juuksed neil on, milliseid karikatuure või publicistlikke saateid nad jääkarude kohta nägid. Täiendage teadmisi jääkarude kohta.

JÄÄKARU - lihasööja imetaja, suurim tänapäevastest kiskjatest. Keha pikkus 2-2,5 meetrit, kaal kuni 450 kg. Jääkaru on pika kaelaga, võimsate kaldus õlgadega. Küünised on kõverad, paksud, varbad on ujumismembraaniga pikkuse keskele ühendatud. Käppade tallad on kaetud villaga. Rasvakiht tagaküljel, keha tagaosas ja reitel ulatub 10 cm paksuseks. Karusnahk takistab kehast soojusülekannet. Elavad: Põhja-Jäämere ja Arktikaga piirnevate alade triiviv jää.

Jääkaru toitub peamiselt hüljestest ja kaladest, mõnikord sööb ta vetikaid ja isegi raibeid. Arktilisel suvel maismaal kõndides võib see taimestikust toituda. Kõige rohkem on suve algus parim aeg hüljeste küttimiseks. Sel perioodil püüab emane poegadega jääkaru hülge iga 4-5 päeva tagant, talvel on intervallid palju pikemad. Ainus loom, kes suudab Arktikas jääkarule vastu pidada, on morss.

Jääkarud peavad üksi ja paarituvad kevadel. Ema-karu toob 1-3 pimedat ja kurtidest kuni 30 cm pikkust poega, piim on 30% rasva, eraldatud väikestes kogustes. Kuu aja pärast avavad poegad silmad ja 3 kuu pärast saavad nad esimest korda tahket toitu. Vaikse ilmaga, temperatuuril üle -25 ° C, viib karu poegad tunniajaliseks jalutuskäiguks. Jääkarupoegadel on ema jälgimisel arenenud reaktsioon. Ilma selleta muutuvad nad abituks ja surevad nälga. Pere viibib koos 3 aastat.

Jääkarud ujuvad hästi ja võivad vee all olla mitu minutit. Varjualused on paigutatud kivide pragudesse või jäähunnikute vahele. Lõunanõlvale kaevatakse lumme ümmargune kamber, kuhu nad talveks pikali heidavad. Sissepääsutunnel on tehtud kaldu, sissepääs on allapoole, nii et lumi ei täida seda, vaid ainult sulgeb sissepääsu. Kambri võlvis lööb karu sisse ventilatsiooniava, mille läbimõõt muutub sõltuvalt kaevu sees olevast temperatuurist.

Jääkarusid peetakse edukalt loomaaedades. 1975. aastal jõustus NSV Liidu, USA, Kanada, Norra ja Taani vahel jääkarude kaitset käsitlev rahvusvaheline leping, mis nägi ette loomade kommertseesmärgil tootmise täieliku keelustamise. Jääkarud on kantud rahvusvahelisse punasesse raamatusse.

Jääkarude (projektor) piltide kuvamine ja jutustamine

Nadežda Mihhailovna Epifantseva
GCD "Jääkaru" kokkuvõte

Tunni eesmärk:

Laiendage laste ideid polaarielu kohta karu, tema sobivusest eluks Kaugel põhjas; tutvuda valge välimuse, harjumuste, eripäradega karu.

Ülesanded:

1. Kasvatage huvi külmade riikide loomade vastu.

2. Õpeta lapsi kasutama oma teadmisi ja ideid valge välimuse tunnuste kohta karu.

3. Kujundamisvõime kujundamine pistma karu

4. Arendada lastel võimet edastada joonisel lihtsat ühe tegelasega süžeed (jääkaru) .

5. Arendada lapse loomevõimeid, eriti fantaasiat.

Õppetunni materjal:

Illustratsioonid põhja loodusega,

Valge pilt karu(mänguasjad, fotod, joonised);

Eeltööd:

Jutt külmade maade loomadest

Maalide sarja uurimine "Põhja loomad",

Y. Jakovlevi loo lugemine "Umka".

Di "Kes mida sööb?", "Arvake looma", "Uuri välja, kelle rada?".

Tunni käik

Koolitaja: Poisid, arvake ära mõistatus:

Mulle meeldib ujuda ja sulistada

Kus on külm vesi.

Somersault lumehunnikutes,

Kus talv on alati, alati.

Valge karusnaha- ja rasvakiht

Iga hädasolija aitab välja.

Lapsed: Jääkaru.

Koolitaja: Õigesti. Täna õpime tundma jääkaru.

kaalume karumis on näidatud meie pildil. See on tohutu metsaline, meie planeedi suurim kiskja. On karu seal on suur ümmargune pea. See asub ees (kõrgem) torso ja on sellega ühendatud võimsa lühikese kaelaga. Mu peas karu on seal väikesed, poolringikujulised kõrvad. Näol on karul silmad ja nina. Nad on mustad kui söed. On karu suur ovaalne keha. On karu võimas, piklikud, ovaalse kujuga käpad, keha põhjas paiknevad 4, 2 eesmist ja 2 tagumist jalga. Küünised käppadel. Ja veel karul on saba.

Koolitaja:

Mida sa tead valge kohta karu? Millist elu ta elab? Mida ta sööb? Kuidas ta oma toitu saab?

Laste vastused.

Didaktiline mäng "Mis sööb karu

Pakkuda valgele karu? (Laste vastused).

Õpetaja annab pilte ja lapsed valivad sobivad võimalused.

- Täpselt nii, vastas see, kes pakkus karule kala andmist, aga ta ei söö maiustusi ja küpsiseid! Jääkarude armastus - kala, väikesed mereloomad, merevetikad, linnumunad ...

Poisid, milline ta on? Mis on sõnad-märgid. - suur, tugev, kiire, osav, röövellik. Nüüd joonistame selle. Kuid kõigepealt venitame veidi

Kehaline kasvatus

Panime käed õlgadele

Hakkame neid pöörlema.

Nii et me parandame rühti.

Üks kaks kolm neli viis! (Käed õlgadele, veerevad õlad edasi-tagasi.)

Panime käed rinna ette,

Me jagame selle külgedele.

Teeme soojenduse

Iga ilmaga. (Käed rinna ees, tõmblevad käed külgedele.)

Tõstke parem käsi üles

Ja laseme teise alla.

Vahetame need ära

Liigutage oma käsi sujuvalt. (Üks sirge käsi üles, teine \u200b\u200balla, sile

üks käsi langetatakse ja teine \u200b\u200btõstetakse samaaegselt.)

Nüüd saame kokku

Kõnnime kõik paigas. (Jalutan paigas.)

Näidake ja selgitage, kuidas joonistada.

1. Joonistage lehe keskele suure siluett karu... Kuidas me joonistama hakkame? (peast, siis keha ja 4 jalga, saba)

2. Kasutades torkimismeetodit värvime oma karu, püüdes looma välimuse tunnuseid täpselt edasi anda (nina, silmad, kõrvad, saba)

Koolitaja: Imetleme oma karud... Kui ilusad ja kohevad nad kõik osutusid. Nüüd saate neid ise kodus joonistada. karud ja vanematele meele järele olla. Ja need valge kaunistame oma näituse kaunitaridega. Meie tund on läbi.

Seotud väljaanded:

Tere pärastlõunal, kallid sõbrad, kolleegid ja minu lehe külalised! Esitan teie tähelepanu aplikatsioonielementidega joonistamistunni fotoreportaažile.

Kokkuvõte kaunite kunstide koolitaja ja muusikajuhi integreeritud õppetunnist "Valge tund" "Valge õppetund" (integratsioon hariduspiirkonnad "Kunstilise ja esteetilise arengu" suund - kunst ja.

Otsese haridustegevuse kokkuvõte "Vahtkummiga joonistamine šablooni" Jääkaru "abil Kunstilise ja esteetilise arengu tunni kokkuvõte Teema: "Vahtkummiga joonistamine šablooni" Jääkaru "abil Eesmärgid: Hariv:.

GCD kokkuvõte 2-3-aastastele lastele "Metsloomad": "jänes, hunt, karu". Autor: Ismailova Egana Mukheddinovna, ANO DO "Lapsepõlve planeet" Lada "" Vesnyanochka "d / s nr 63 (Samara piirkond, Togliatti) varustuse koolitaja.

GCD "Vene rahvajutu" Maša ja karu "kokkuvõte Kasutatud kaasaegsed haridustehnoloogiad: mäng. Eesmärk: jätkata muinasjuttu "Maša ja karu". Eesmärgid: areneda.

"Kuidas jääkaru elab." Harjutustegevuse kokkuvõte kõne arendamiseks Abstraktne harivad tegevused kõne edasiarendamise kohta "Kuidas elab jääkaru" Eesmärk: Ümberjutustuse "Kuidas jääkaru elab" koostamine.

Jaga seda: