Talvekuude jaanuari veebruari vanema rühma omadused. Talvekuude tüüpilised tunnused: detsember, jaanuar, veebruar. III. Uute teadmiste ühine "avastamine"

Tunni eesmärgid: selgitamaks laste ideid veebruari oluliste tunnuste kohta: tuuled, tuiskad, öösel on tugevad lumetormid, kuid päev suureneb, päike piilub sagedamini; ...

Doktor Air tuleb külla.

Doktor Air.

Esiteks lumetormid, siis tuisk

Nad lendasid meie külla.

Öösel on pakane tugev

Päeval on kuulda tilkade helisemist.

Päev on märgatavalt suurenenud.

No mis kuu see siis on?

(Veebruar 2006).)

Seega oleme koos teiega oodanud talve viimast kuud. Väike vend talvekuud - veebruar. Nimetage talvekuude suur vend, keskmine. (Laste vastused.)

Veebruaril on kaks sõpra: tuul ja tuisk. Tuul vilistab, ulgub, ringib. Torm tuiskab alla, täidab kõik teed-teed tohutute lumehangedega - ära astu üle, ära hüppa üle. Talvekuninganna ei taha ära pääseda. Ja taimed valmistuvad juba kevadiseks kohtumiseks. Niipea kui päike soojeneb, hakkavad nad neere avama. Kõik ootavad kevade saabumist.

Mäng "Vali märk".

IN. Milline lumi (tuisk, päike, pakane, päev jne) veebruaris?

Doctor Air kutsub lapsi doktor Sunile külla.

Doktor Sun kutsub lapsi mängima. Teeb neist võlurid "Ma kuulen ainult", "Ma näen ainult", "Ma ainult tunnen".

Mäng "Võlurite teekond".

Lapsed lähevad reisile läbi talvekuu veebruari. Võlurid on kutsutud vastama küsimustele. Mida võlurid nägid „ainult mina näen“, mida võlurid kuulsid „ainult kuulen“, mida võlurid tundsid „ainult mina tunnen“.

Dr Sun, dr Water, dr Air ja dr Nature kutsuvad lapsi meelde tuletama, mida nad on talve kohta õppinud.

Talvekuude mäng.

Arstid kutsuvad talvekuud ja lapsed peaksid selle märke ütlema.

Hea - halb mäng.

Doktor Nature esitab küsimusi: "Kuidas on talv tervisele kasulik (ohtlik)?"

Pveebruarikuu rimets

  • Veebruari algus on korras - oota kevade saabumist.
  • Veebruaris külm põhjatuul - saagikoristuseks.
  • Soe veebruar kuulutab külma kevadet.
  • Veebruari udud varjutavad vihmast aastat.
  • Veebruar on külm ja kuiv - august on kuum.
  • Veebruaris on puudel palju pakast - tuleb palju mett.

Õppetund

VEEBRUAR - TALVE VIIMASE KUU

Ülesanded: selgitada ja süstematiseerida õpilaste teadmisi talvest; selgitada lume, jää omadusi; rikastada laste sõnavara, arendada sidusat kõnet.

Varustus: maal "Talv"; looduskalendrid; toetavad sõnad sellel teemal; teemakohased tugiskeemid; teatepildid loole "Lumetorm".

Tundide ajal

Mina . Aja korraldamine

    Loe teksti.

Taevas on pilves. Taevas on hallid pilved. Sajab lund. Maas on suured lumehanged. Puhub külm tuul. Tuul tõstab maast lund. See on lumetorm.

Lapsed loevad teksti ahelas. Siis see suletakse ja tahvlile kuvatakse ühe kava pildid. Õpetaja kutsub õpilasi üles rekonstrueerima lausete järjestuse ja õigesti asetama tahvlile võrdluspildid.

II ... Tunni teema sissejuhatus.

    Millest sa teksti lugesid? Mis aastaaeg on lumetorm? Kuhu me teiega läksime viimases tunnis? Mida sa nägid?

    Kui paljud teist on aimanud, millest me täna tunnis räägime?

    Meie tunni teema on "Veebruar on viimane talvekuu". Võtame kokku tähelepanekud looduse kalendris, selgitame teadmisi talve kohta.

III ... Töö tunni teemal.

Vestlus looduse kalendri abil.

    Mis kuu nüüd tuleb? Millised puud on talvekalendri lehtedele joonistatud?

    Kuidas nad välja näevad? Miks mõned neist on alasti ja teised rohelised?

    Mis peitub maas ja puudes?

    Miks rohi ja lilled pole nähtavad?

    Millal oli rohkem lund - detsembris või jaanuaris?

    Milline ilm oli detsembris? Jaanuaris? Veebruaris?

    Kas olid päikselised päevad? kui palju päikselised päevad oli detsembris? Ja jaanuaris?

    Millised päevad on märgistatumad: kas selge või pilves?

    Lugege kokku, kui palju oli tuuliseid päevi.

    Kas talvel oli palav? Kuidas inimesed talvel riietusid?

    Kuidas kalendrist teada saada, et kõik kolm kuud oli külm, pakane?

    Mida lapsed talvel õues teevad?

    Milliseid linde olete näinud?

    Millised linnud on veel talveks jäänud?

    Miks ei lendanud need linnud lõuna poole soojematesse piirkondadesse?

    Mida linnud sõid?

    Kus on putukad, miks liblikaid ja sipelgaid ei nähta?

    Mida metsloomad talvel?

    Kas loomadel ja lindudel on talvel lihtne elada?

Laste vastused.

    Jah, kutid, talv ei ole üldse nagu sügis, see on kõigi jaoks väga raske hooaeg, eriti on metsloomad ja linnud näljased. Kuid paljud inimesed aitavad neid - nad toidavad linde, kodutuid loomi; metsamehed hoolitsevad metsaelanike eest - nad levitavad sööturitele heina ja soola. Samal ajal on talv väga ilus aeg aastas: kõik on lumega valge, see näeb välja puhas ja kohev. Eriti ilusad on okaspuud lumel.

Õpilased räägivad ilmast.

    Vaadake aknast välja ja öelge mulle, milline on täna ilm. Loo tugiskeemide kasutamine (päike, taevas, maa, puud, inimeste riided, muutus loomade elus, muutus lindude elus, tegevused lastele)

Kehaline kasvatus

Ja täna talvel - kodune,Sind ja mind kutsutakse lõbutsema.Maja on ehitatud lumehangest.Ja mis on kõrgus? See on selline kõrgus.Valge vaip ukse ees.Kui lai? See on laius.Vaata, laed on jäisedKõrge-kõrge, pits!Astume trepist üles.Kõrgemad jalad, ülemine-ülemine.Avame ruumide uksed,Paremal - plaksutage, vasakul - plaksutage.- Tere talv!Armule kummardus:Tere talv!

Üldistav vestlus talvest.

    Rääkisime palju talvest. Nüüd arvake mõistatused ära ja selgitage oma vastust.

Mul on palju teha:

Olen valge tekk

Ma katan kogu maa

Valgendan põlde, kodus.

Minu nimi on...
(Talv)

Kolm, kolm saabusid,
Nende kolme hobused on valged.
Ja kuninganna istub saanis,
Belokosa, valge näoga.
Kuidas ta varrukaga vehkis -
Kõik oli hõbedaga kaetud.

(Talv)

    Mida talv peab tegema? Miks ta katab maad tekiga? Millist tekki see katab? Mida see tähendab: "Valgendan maju, põlde"? Mis kolm kõnealune? Miks on kõik hõbedaga kaetud?

Millised tähed läbi päikese ei soojenda,

Mantlil ja rätil muutub väli valgeks,
Kõik läbi lõigatud, kelgu krigistused,

Kas võtate - vesi näpus? Jõed vaikivad.

(Lumehelbed) (talv)

    Kas minu käes on vett? Miks ei sulata lumehelbed mantlil?

    Miks põld valgeks muutub?(Lumega kaetud.) Miks kelk krigiseb?(See on härmas.) Miks jõed vaikivad?(Seotud jääga.)

Ilma käteta, kuid joonistades on maja on uus - söögituba kõigile,

Ilma hammasteta, aga hammustades. Kõned õhtusöögile, puru maitsmiseks.

(Külm) (söötja)

    Kes kuhu joonistab? Mis hammustab?

    Kelle jaoks inimesed riputavad söötureid? Milleks neid vaja on

Pole laudu, kirveid pole Suvel - hall,

Sild on üle jõe valmis. Talvel - valge.

Sild on nagu sinine klaas:(Jänes)

Libe, lõbus, kerge.

(Jää)

    Miks on libe? Miks see lõbus on?

    Miks on jänes talvel valge ja suvel hall?

    See on lõppemas külm talv... Saime teada, et talv on üks neljast aastaajast. Lisaks talvele on:(Kevad) , … (suvi) , … (sügis) ... Talv kestab ...(3 kuud) ... Esimene talvekuu on ...(Detsember) , siis mine ...(Jaanuar) ja viimane, kolmas kuu - ...(Veebruar) ... Talvel on alati külm. Päevad on sageli pilves. Sajab lund. Puud on paljad. Maapind on kaetud lumega. Jõed ja tiigid on kaetud jääga. Inimesed riietuvad soojadesse riietesse. Loomadel kasvab soe karv. Linnud on näljased ja elavad inimestele lähemal. Me peame lindude eest hoolitsema, aitama neil külmal aastaajal ellu jääda.

IV ... Õpitu kinnistamine.

\

Õpetaja soovitab õpilastel lugu salvestada, lisades sobivad sõnad.

Veebruar on _________________ talvekuu.

teine, esimene, kolmas

Ilm on väljas _____________________.

soe, härmas, külm, kuum

Päike näitab ______________.

harvemini, sagedamini

Katustest ____________________ jääpurikad.

tilkuv, rippuv

_________________ tuleb varsti.

kevad, sügis, suvi

Kirjutatud teksti lugev õpilane. Vastastikune kontroll.

V . Tunni kokkuvõte.

    Mis aastaajal see lõpeb?

    Nimetage talvekuud.

    Mis looduses talvel toimub? Mis on puud?

    Mis peitub katustel ja maas?

    Mida inimesed talvel kannavad?

    Kuidas elavad linnud ja loomad talvel? Kuidas saan neid aidata?

    Milliseid talimänge ja tegevusi teate?

    Nimetage talvepühad.

Teema: " Veebruar on viimane talvekuu ".

Eesmärk: selgitada ja süstematiseerida laste teadmisi talvest.

Ülesanded:

hariv: tugevdada lastes võimet tuua esile talveperioodi põhijooni, eriti veebruaris, seostada looduses toimuvaid muutusi loomade ja lindude eluga, nende kohanemisviisidega;

õpetamine: arendada tõenduspõhist kõnet, loogilist mõtlemist, kujutlusvõimet; jätkake haridusoskuste arendamist: oskus tähelepanelikult kuulata, küsimustele vastata, täiendada.

Parandus ja areng: tähelepanu, mälu, peenmotoorika korrigeerimine.

hariv: suurendama huvi looduslik maailm, soov seda tunnetada, soov hoolitseda looduse eest.

Tunni käik.

Kohev valge lumi

Keerleb õhus

Ja vaikselt maani

Langeb alla, mine magama.

Ja hommikuse lume all

Väli muutus valgeks

Nagu surilina

Kõik riietas teda ...

Poisid, mis aastaajal ma teile luuletust lugesin?

Kuidas arvasite, et luuletus räägib talvest?

* Mis aastaaeg on praegu?

* Mis on talvekuu praegu?

Esimene kuu on detsember, mida rahvasuus nimetatakse "süngeks" - sünge päikeseta kuu, päevad on lühikesed, ööd on pikad.

* Mis on talve teine \u200b\u200bkuu?

Teine kuu on jaanuar - külm on äge, pakased pakisevad ja lumi hoiab jala all koos. Inimesed nimetavad jaanuari "ägedaks".

* Ja mis on kolmanda kuu nimi?

Viimasest talvekuust on kahju

Lühim ta on ...

(Veebruar)

Veebruari kolmas kuu on talve viimane kuu. Lumetormid ja lumetormid pühivad suuri lumehangesid, tugev tuul ajab lumekriise üle maa. Vanasti nimetati veebruari "lumeks".

Kas veebruaris pikeneb päev? Mida teate sellest kuust? On viimane talvekuu. See on aasta lühim. Selles on 28 või 29 päeva.

Ja ka sel ajal on sagedamini tuisk ja tuisk.

Ja mis on tuisk ja tuisk? Video vaatamine.

Tuisk ja tuisk on talv looduslik fenomen.

Mis te arvate, mis sõnast võiksid tulla sõnad "lumetorm" ja "lumetuisk"? Tuisk ja tuisk moodustati sõnadest "kättemaks" ja "lokk". Tuul võib lund pühkida mööda teid või põlde (lumetorm) või see võib tõsta selle üles ja keerduda lumetormidesse (lumetuisk).

Tugevat tuisku nimetatakse lumetormiks või lumetormiks.

Mäng "Tuul". Hingamisharjutused

1 ülesanne: "Pange jalutamiseks riided selga"

Poisid, mida peate talvel jalutama minema?

Riided, kingad.

-Nimetage talveriiete esemed.

Sulejope.

Kombinesoonid.

Soojad püksid.

Villased sokid.

Sukkpüksid.

Jope on kootud.

Labakindad, kindad.

- Hästi tehtud. Ja nüüd palun teil nimetada talvekingad.

Saapad.

Saapad.

Vanamoodsate jalatsitega tutvumine - vildist saapad.

- Imeline. Mis on talvised peakatted?.

Karusnahast müts, sall, barett, kootud müts.

Näidatakse udusalli.

2. ülesanne: sõnamäng "Ütle mulle sõna"

Poisid, tulge üle ja vaadake aknast välja. (Lapsed tõusevad üles). Ärkasin varahommikul, vaatasin aknast välja ja olin üllatunud. Talv-talv, mida sa oled teinud?

Talv tuli külmadega ja kõik ... - (tardus).

Kriidituisk ja kõik teed - (kaetud).

Jõgi oli kaetud jääga ja kogu ... - (külmunud).

Winter kutsus lumetormi ja ongi kõik ... - (lõhkes ta).

Tee lumepulber on kõik ... - (pulbristatud).

3. ülesanne: "miimiline harjutus"

Meil on ooteruumis plakat, millel on kujutatud erineva meeleoluga lapsi.

“Siin - talvel riietas nõid puud ja põõsad valgetesse riietesse, kattis maa sädemete ja hõbedaga. Hingab lihtsalt ja hästi. (Rõõm),

«Aga vihane talv - vana naine külmutas linnud, inimesed ja loomad, sidus jõed jääga. (Kurbus).

Kuigi talv on kõik külmunud ja katnud, ei karda me seda ja läheme koos jalutama.

4 ülesanne:Mäng "Tunne puudutades"

Sule silmad ja siruta käsi ettepoole.

Mis ese sul peos on? (lumi)

Kuidas see tundub? (külm, märg, pehme, krõmpsuv, kleepuv)

Kas olete kunagi kätte saanud lumehelbe, labakind?

Püüdke lumehelbeid. (Lumehelbed lõigatakse valgest paberist)

Mõelge lumehelvestele ja pidage meeles neid lumehelbeid, mida me jalutuskäigu ajal vaatasime. Millised nad välja näevad? (Tärnid)

Kirjeldame lumehelvest. Milline ta on? Sõnade-märkide leidmine. (Valge, ilus, nikerdatud, habras, külm, hõbedane, vahuvein, hämmastav, pakases torkiv, kohev, suur, väike)

5. ülesanne: Mäng "Lumepall"

Õpetaja veeretab kordamööda igale lapsele lumepalli ja küsib:

Mis lund? (Habras)

Mis lumehelves? (Valge, kohev, õhuline, vapustav, õrn, torkiv, nikerdatud)

Mis lumehang? (Suur)

Mis talv? (Ilus, külm, hõbedane)

Milline lumetorm? (Tuisk)

Icicle mida? (Külm, läbipaistev)

Mis pakane? (Läikiv, hõbedane)

Milline lume naine? (Suur)

Mis lund? (Kerge, kriuksuv, valge, külm, pehme, kohev)

Mis lund? (Ümmargune, pehme)

Ja mida saab lumepallidega teha? (Snowdrift)

6 ülesanne: Mäng "Ütle sõna".

Talvel on kõik kaetud valge koheva lumega.

Mängime sõnaga "lumi".

(õpetaja loeb luuletust ja lapsed lisavad sõnaga „lumi” seotud sõnad. Lapsed istuvad vaibal areneva „tülli-lume” all.)

"Vaikne, vaikne, nagu unes,

Kukub maani ... (Lumi.)

Kõik kohevused libisevad taevast -

Hõbedane ... (Lumehelbed.)

Radadel, heinamaal

Kõik läheb alla ... (Lumepall.)

Siin on poistele lõbus -

Tugevam ja tugevam ... (Lumesadu.)

Kõik jooksevad võistlustel

Kõik tahavad mängida ... (Lumepallid.)

Nagu valge sulejope

Riietatud ... (Lumememm.)

Lähedal on lumefiguur -

See tüdruk on ... (Lumepiiga.)

Lumes vaadake -

Punaste rindadega ... (Härjapead.)

Nagu muinasjutus, nagu unes,

Ta kaunistas kogu maa ... (Lumi.) "

FIZMINUTKA

7. ülesanne: puhas fraas "Talv"

Ok-ok-ok - natuke valget lund sadas,

Nt-nt-nt - kõik oli valge lumega kaetud.

Ki-ki-ki - meile meeldib väga lumepalle mängida.

Ry-ry-ry - kelgutasin mäest alla.

Liu-lu-li - mulle meeldib lumine talv.

8. ülesanne: "Kuidas loomad talvel talvitavad"

Talv on loomadele kallale tunginud, kuid nad ei kartnud: mõnel on soojad kasukad, karu imeb käpa auku, orav õõnes närib pähkleid. Jah, siin nad on, nad räägivad endast.

Karu: Olen talvel tuisu ulumise all

Magan lumekojas.

Las ma unistan meest unes.

Ärka üles, kui kevad tuleb.

Siil: Kuulake mind, lapsed.

Talvel magan ka nagu Karu.

Ma jahtisin suveks:

Otsisin seeni, püüdsin hiiri.

Ma pean selleks puhkama,

Olen väsinud, kurnatud.

Orav: Mina, orav, proovisin talvitada:

Vahetasin kasuka ja varusin

Isoleerisin lohu lehestikuga,

Nii et talvel oli mul soe.

Jänku: Talveks, Jänku, ma heitsin.

Ja kasuka värv muutus.

Ma ei saa talvel hall olla

Nad märkavad mind lumel.

Hunt: mina - hall Hunt... Kõnnin karjas.

Et mitte kuri olla ega nälga jääda -

Jaht, jaht, ei väsi

Talvel on mul raske toitu saada.

Rebane: Olen kaval rebane.

Mu karv on kohev, ilus ja soe.

Kasum talvekülmas -

Rändan mööda metsi küladest mööda.

* Milline loom magab talvel?

* Mida siil sööb?

* Mis on karu nimi, kes talvel ei maga?

(Talvel magavad loomad istuvad toolidel)

* Lapsed, lugege, kui palju loomi on alles?

* Kes loomadest on esimene, viimane?

* Kui orav lahkub, kui palju loomi jääb järele?

* Kes muudab kasuka oranžist halliks?

* Miks vajab orav saba?

* Kes on kõige rohkem suur metsaline?

* kes loomadest rändab karjadena?

* Kes on jänese vaenlased?

* Millised loomad elavad kergemini, looduslikult või koduselt? Miks?

5 märki elavatest.

9. ülesanne: "Nimetage kutsikad"

Lapsed leiavad kutsikad viitepiltide järgi:

Rebane - pojad

Hunt - pojad

Orav - oravad

Jänes - jänkud

Karu - pojad

10. Ülesanne. Mäng - imitatsioon "Kes kuidas liigub?"

Jänes - hüppamine

Karu - vitsad

Rebane - hiilib

Orav - hüppamine

Hunt uriseb.

11. ülesanne: "Kelle maja?"

Magnetitega töötamine

12. ülesanne: "Leidke lumememmede erinevused"

(Magnetplaadil on 2 lumememme)

Poisid, leiame nende vahelised erinevused.

13. määramine:

Töö märkmikuga

* Mida on vaja haigeks jääda?

(ennekõike ohutusnõuete järgimine talvel)

* ära nööbi oma riideid;

* ärge võtke mütsi ära;

* ära söö lund;

* ära võta jääpurikaid suhu;

* ära istu lumel ja jääl;

* te ei saa keelt metalli külge panna;

* peate kõndima keset kõnniteed;

* kelgutada ei saa;

* Lume näkku viskamine on keelatud.

Poisid, see oli viimane leht, kask tänab teid abi eest. Ta jättis teile kingituse. Et saaksime kiiremini puhkusele.

* Milliseid talvepuhkusi teate?

(31. detsember - Uus aasta, 7. jaanuar - Kristuse sünni sünnipäev, 23. veebruar - Isamaa kaitsja päev.) Veebruari lõpus jäetakse talvega hüvasti ja valmistutakse kevadeks.

Ankurdamine.

Millest sa täna rääkisid? Kas teile tund meeldis? Mida sa mäletad?

Teema tunni kokkuvõte: "Külm talv on lahkumas."

eesmärk: selgitada ja kinnistada laste ideid talve kohta, kuidas loomad ja linnud on kohanenud eluga külmal aastaajal, arendada arusaama talvise looduse ilust; lugude jutustamise õpetamine jooniste-skeemide abil.

Sõnavara töö: "Valge laudlina", lumehang.

Varustus: siil, tegelane suurest teatrist; joonistuste-skeemidega lõuendi trükkimine; pilt sügisene mets.

1 Org. hetk.

Üks kaks kolm neli viis,

Me lööme jalgadele templi.

Üks kaks kolm neli viis,

Plaksutame käsi.

Üks kaks kolm neli viis,

Teeme valmis.

Üks kaks kolm neli viis,

Istume õppima.

2 Koolitaja: “Täna räägime nõiast. Ja kes see nõid on, arvake ära:

Mul on palju teha

Olen valge tekk

Ma katan kogu maa

Ma eemaldan jõe jäässe

Valgendan põlde, kodus.

Minu nimi on… (talv).

Täpselt nii, täna räägime teiega nõia talvest.

Milline talv? (valge, härmas, lumine ...)

Ja meenutagem koos teiega, mis juhtub ainult talvel: “terve väli on kaetud valge laudlinaga” - mis see on? (lumi).

Mis lund? (valge, kohev, karvane, puhas ...).

Mis on lumehang? Milliseid triive seal on?

Ja jõel "sild nagu sinine klaas" - mis see on? (jää).

Mis jää? (läbipaistev, sile, habras ...).

Milline on mets talvel? (magav, liikumatu, ilus ...).

S. Yesenini luuletus “Lummatud nähtamatusest ...).

Talvepäevad. Milline? (lühike, külm, härmas, päikeseline ...).

Mis linnud jäid meie juurde talvitama? (varblased, tihased, varesed ...).

Milliseid loomajälgi leidub talvises metsas valgel lumisel tekil? (jänes, oravad ...).

3 koolitaja: "Hästi tehtud! Aga kes see käik on, punnitab mu laua alla?

Miks, see on siil! (nukuteatri tegelane).

Tere siil! Kuidas sa siia said?

Siil- Tere! Punane petmine, rebane äratas mu üles, sain oma august välja ja ... täiesti külmunud. Niisiis läksin teie lasteaeda soojendama. Siin te kõik rääkisite talvest, aga ma magan terve talve ja ei tea sellest midagi. Palun rääkige mulle temast.

Koolitaja: "Poisid, kas me räägime siilile talvest?"

Ärgem ainult rääkigem, vaid joonistagem talle ka talv.

4 Tahvlile riputatakse pilu sügisest metsast koos piludega. Lähedal on tüübiseadistusega lõuend, millele asetatakse joonised - loomade ja lindude skeemid.

Siil, kas see mets on teile tuttav?

Siil: "Selline ta oli, kui ma magama läksin."

Koolitaja: "Ja nüüd räägivad tüübid teile, kuidas talvel on."

Kas teate, mitu kuud on talv külastanud? Ja mida nimetatakse talvekuudeks?

5 mäng... “Lastel on mütsid, mille peas on number 1, 2, 3. Juht kutsub kuud“ detsembriks ”- lapsed tulevad välja kaardi numbriga 1 ja räägivad sellest kuust.

Detsember on talve esimene kuu.

Kaskede oksad on külmad

Härmatis käib mu jalgadel

Noh, karu ei hooli:

Ta on kaua aega kaevus maganud.

Detsember - külm kogu talveks, maa jahutab.

Detsember lõpetab aasta, algab talv.

Jaanuar on algus, talv on keskpaik.

Jaanuaris naeratab päike läbi pisarate.

Künkad pühkisid metsas

Ja kuristikud olid lumega kaetud.

Jänku hüppas naaritsast välja-

Vaikne. Külm. Valge.

Veebruar on talve viimane kuu.

Veebruaris kohtub talv esimest korda kevadega.

Veebruar on äge kuu, küsib, kui nõme see on.

Veebruar lisab kell kolm pärastlõunal.

Veebruar - tuisk, veebruar - boogrey.

Veebruar laseb vee sisse, märts võtab selle üles.

"Hirmus Blizzard kõnnib

Kulmudeni lumemütsis

Isegi hunt, röövlihunt.

Hirmunud ja vaikis.

Siil: "Tuleb välja, et magasin kolm kuud."

Pole midagi, siil, tüübid räägivad teile nüüd kõik talve kohta.

6 Lapsed hääldavad vaheldumisi lauseid ja sisestavad samal ajal vastava joonise-skeemi pildi pilusse.

Näidislugu.

"Talvel sajab sageli lund. Lumemütsid asuvad puudel, katustel. Metsas on kasvanud lumehanged. Jõgi oli kaetud jääga. Puud magavad metsas, aga loomad ei maga. Siin on põõsa all raputav jänku. Sinna sähvatas punane rebane. Hunt jooksis. Orav tuli lohust välja. Metsas ma linde ei kuule. Nad lendasid inimestele lähemale. Inimesed riputasid neile sööturi. Siin on vares, tihane, varblane, harakas, rähn. Need on talvitavad linnud. Lapsed ei karda külma. Nad uisutavad, suusatavad, kelgutavad, mängivad lumepalle. "

Karusnahk jäi lõuendilõuele.

Koolitaja: "Miks on karu?" (talvel magab, metsas me teda ei kohta).

7 Kehaline kasvatus: "Talvine lõbu".

Mängime julgelt lumepalle

Oi, kui palju!

Lumepallide mängimiseks pole me liiga laisad.

Mängime terve päeva.

Plaksuta plaksutama! Ärge edasi lükake!

Mängige lumepalle esimesel võimalusel!

Plaksuta plaksutama! Ärge edasi lükake!

Nüüd viska see mulle otsa.

Las pakane külmutab meid

Nüüd saame sooja:

Ujutame jalgadega üle

Lööme käepidemeid.

8 Ümberjutustamine.

Üks laps alustab, järgmine jätkub (3-4 last).

9 Koolitaja: „Siil, nüüd sain teada, mis on talv? Kas teile meeldis see aastaaeg? Kas oskate teistele siilidele talvest rääkida?

Siil kordab kuttidele seda lugu ja kutsub neid kevadist metsa külastama.

Jaga seda: